SUPLASYN m.d.

1×0,7 ml, sterilný roztok hyaluronátu sodného 7 mg/0,7 ml

Značka: MYLAN

Sterilný roztok hyaluronátu sodného.

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

25,19
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: SUPLASYN m.d. 1×0,7 ml, sterilný roztok hyaluronátu sodného 7 mg/0,7 ml

J91446 ADC

STERILNÝ ROZTOK HYALURONÁTU SODNÉHO
Viskoelastická náhrada synoviálnej tekutiny pre malé kĺby

KYSELINA HYALURÓNOVÁ je bežnou súčasťou kĺbovej tekutiny a zohráva kľúčovú úlohu pri udržovaní fyziologického vnútorného prostredia kĺbu.

ZLOŽENIE: Viskoelastický roztok s definovanou molekulovou hmotnosťou čistenej kyseliny hyaluronovej, získanej fermentáciou (m. d. štandardy pre malé dávky).
Každá injekčná striekačka obsahuje:
sodnú soľ kyseliny hyaluronovej ………………………………..... 7 mg
pomocné látky q.s.............................................................………… 0,7 ml

CHARAKTERISTIKA: Kyselina hyalurónová je prototyp širokého spektra sacharidových biopolymérov (glykozaminoglykánov), dôležitých zložiek všetkých extracelulárnych štruktúr tkanív vrátane chrupavky a synoviálnej tekutiny. Účinnou látkou SUPLASYNu m.d. je kyselina hyalurónová s definovanou dĺžkou molekulárneho reťazca a s vysokým stupňom čistoty.

POUŽITIE: Náhrada synoviálnej tekutiny pre malé kĺby. Je potvrdené, že SUPLASYN® m.d. je účinný pri osteoartróze, pri ktorej zmierňuje bolesť a zlepšuje fyzikálne vlastnosti kĺbov. Pre väčšie kĺby sa má používať SUPLASYN® injekčné striekačky 20 mg/2 ml.

Spôsob použitia

V závislosti od veľkosti kĺbu možno intraartikulárne aplikovať až 0,7 ml do postihnutého kĺbu. Odporúčaný dávkovací režim je 1 injekcia raz týždenne počas troch týždňov, ďalšie injekcie možno podať v závislosti od pacientovho zdravotného stavu. Súčasne možno liečiť viac než jeden kĺb.

KONTRAINDIKÁCIE / UPOZORNENIA: Nepodávajte pacientom so známymi reakciami z precitlivenosti. Rešpektujte zvyčajné upozornenia a kontraindikácie pre akékoľvek intraartikulárne injekcie. Neaplikujte intravaskulárne. Zdravotnícka pomôcka sa nemá podávať pacientom so zápalom/podráždením kĺbu, keďže nežiaduce udalosti sa častejšie vyskytujú u pacientov s už prítomným zápalom/podráždením kĺbu. O použití kyseliny hyalurónovej u detí a tehotných a dojčiacich žien nie sú k dispozícii klinické údaje, preto sa u týchto pacientov liečba zdravotníckou pomôckou SUPLASYN® m. d. neodporúča. Po podaní injekcie má byť pacient 24-48 hodín v pokoji a po celý čas liečby sa má vyhýbať akejkoľvek namáhavej činnosti.
Po intraartikulárnom podaní sa môže vyskytnúť prechodná krátkodobá bolesť. Postihnutý kĺb môže vykazovať mierne lokálne reakcie, ako je bolesť, pocity tepla, hypertermia, sčervenenie, výpotok, podráždenie a opuch/zápal. Ak sa takéto symptómy objavia, postihnutý kĺb ponechajte v pokoji a lokálne aplikujte ľad. U väčšiny pacientov symptómy ustúpia v priebehu niekoľkých dní. V niektorých prípadoch sa môžu mierne lokálne reakcie, ako je bolesť, podráždenie, opuch/zápal kĺbu a výpotok výrazne zosilniť a zhoršiť ako dôsledok precitlivenosti. V takých prípadoch môže byť nevyhnutný terapeutický zákrok, napr. odsatie kĺbovej tekutiny. Lokálne nežiaduce reakcie môžu sprevádzať aj systémové reakcie, ako je horúčka, pocit chladu alebo kardiovaskulárne reakcie a v zriedkavých prípadoch anafylaktické reakcie. Za mimoriadne zriedkavých okolností sa po podaní liečba zdravotníckej pomôcky hlásila vyrážka/svrbenie, žihľavka, synovitída a pokles krvného tlaku. Ak sa objavia nežiaduce reakcie, užívanie ukončite. Pri podávaní zdravotníckej pomôcky nepoužívajte nástroje sterilizované roztokmi kvartérnych amóniových solí.

Upozornenie: Dodržiavajte prísne aseptické postupy. Akúkoľvek nepoužitú časť obsahu injekčnej striekačky zlikvidujte. Pred použitím naplnenej injekčnej striekačky odstráňte kryt koncovky Luer, pripojte vhodnú kanylu (napríklad 25 G) a zaistite ju jemným pootočením. STUPNICU NA ŠTÍTKU INJEKČNEJ STRIEKAČKY POUŽÍVAJTE IBA AKO ORIENTAČNÚ POMÔCKU.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.