Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Užívanie Ibalginu pri horúčke počas dojčenia: Je to bezpečné?

    Otázka z 26. 6. 2026 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Som matka po pôrode, 2 týždne. Dostala som horúčku, môžem si dať ibalgin? Stále kojím.
    PharmDr. Veronika Kiabová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme za prejavenú dôveru.

    V nedostatočnom počte doteraz dostupných štúdií sa preukázalo, že ibuprofén prestupuje do materského mlieka len vo veľmi nízkych koncentráciách. Neodporúča sa však, aby ibuprofén užívali dojčiace matky.

    Počas dojčenia je možné podávať liek Paralen, no liečba musí byť krátkodobá a je potrebné užívať najnižšiu možnú dávku, ktorá zmierni horúčku. Dávkovanie je v tomto prípade 1 tableta, pričom každú ďalšiu dávku je potrebné užiť iba v prípade potreby (medzi jednotlivými dávkami je potrebný časový odstup 4 hodiny a maximálna denná dávka je 8 tabliet).

    Ak by horúčka pretrvávala viac dní, alebo sa pridružia iné príznaky, je potrebné kontaktovať lekára, ktorý určí ďalší postup v liečbe.

    Prajem skorú úľavu od ťažkostí.

    S pozdravom
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni