Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Užívanie Axetinu 500 mg počas tehotenstva: Je to bezpečné pre vaše bábätko?

    Otázka z 3. 2. 2026 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň som 18 tyzdni tehotenstva a prepísal mi axetine 500mg každých 12 hod. Neublíži to môjmu bábätku?
    PharmDr. Veronika Kiabová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme za Vašu otázku.

    K dispozícii je obmedzené množstvo údajov o použití lieku Axetine u gravidných žien. Štúdie na zvieratách nepreukázali škodlivé účinky na graviditu, embryonálny alebo fetálny vývoj, pôrod alebo postnatálny vývoj. Liek sa má predpisovať gravidným ženám iba vtedy, keď prínos prevažuje nad rizikami. V praxi je uvedený liek u tehotných žien používaný. Z toho dôvodu odporúčam dodržať nariadenia Vášho lekára, ktorému je známy Váš zdravotný stav.

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni