Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • Rýchly košík zatvorený
  • Spôsobuje Herbaling Chronic zvýšené krvácanie pri dentálnej hygiene

    Otázka z 29. 10. 20261 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň chcem sa spýtať bolo som dnes na dentalnu hygienu a užívam Herbaling chronic a strašne mi tiekla krv že či to môže byť stochto doplnku a či ho mám teda vysadiť?
    PharmDr. Lenka Čorbová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Lenka Čorbová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme Vám za otázku.

     

    Vzhľadom na to, že ide o výživový doplnok, pri ktorom neboli realizované klinické skúšania v rozsahu požadovanom pri liekoch, nežiaduce účinky tohto prípravku nemusia byť dostatočne preskúmané a známe.

    Z dostupných štúdií vyplývajú určité poznatky o možnom vplyve niektorých obsiahnutých látok na krvné doštičky a proces zrážania krvi. Tento účinok však môže byť individuálny a nie je možné jednoznačne potvrdiť, že krvácanie súviselo práve s užívaním uvedeného výživového doplnku.

    Krvácanie mohlo vzniknúť z viacerých príčin. Žiaľ, posúdenie konkrétnej príčiny krvácania nie je v našej kompetencii, preto Vám odporúčam obrátiť sa na ošetrujúceho lekára, ktorý dokáže zhodnotiť Váš zdravotný stav a posúdiť prípadnú súvislosť s užívaním prípravku.

     

    Prajem Vám všetko dobré.

    S pozdravom 

    PharmDr. Lenka Čorbová.

    Najnovšie otázky v poradni