Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Rozdielne hodnoty na tlakomeroch a možnosť užívania Magnosolvu pri nízkom tlaku

    Otázka z 3. 4. 2026 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň prajem chcem sa spýtať mám doma dva tlakomery jeden mi ukazuje 121 na 70 niekedy 110 na 70 druhý na tej istej ľavéj ruky 120 na 90 a 130 na 90 kde je chýba a magnosolv môžem užiť aj pri nízkom tlaku? Ďakujem za odpoveď pekný deň prajem
    PharmDr. Lenka Čorbová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Lenka Čorbová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme Vám za otázku.

    Krvný tlak je tlak cirkulujúcej krvi vyvíjaný na steny ciev. Je vyjadrený dvoma hodnotami, a to systolickým (vyššia hodnota) a diastolickým (nižšia hodnota) tlakom. Za normálny krvný tlak sa považujú hodnoty do 120/80 mmHg. O hypertenzii alebo vysokom krvnom tlaku môžeme hovoriť vtedy, ak hodnoty krvného tlaku trvale prevyšujú 140/90 mmHg. Hypotenzia alebo nízky krvný tlak sa najčastejšie definuje ako akákoľvek hodnota tlaku nižšia ako 90/60 mmHg. 

    Rozdielne hodnoty môžu byť spôsobené rozdielnými faktormi (zmena polohy tela, strach, úzkosť, nesprávnosť merania, atď.)., preto pokiaľ máte pochybnosti o správnosti merania krvného tlaku, odporúčam Vám nechať si tlakomer skontrolovať u výrobcu.

    Magnézium normalizuje napätie cievnej steny, znižuje svalové napätie, pôsobí proti svalovým kŕčom, zlepšuje fyzický a psychický stav. Rovnako ovplyvňuje aj tlak krvi. Rozširuje cievy, tým znižuje krvný tlak, prispieva k pravidelnému srdcovému rytmu, správnemu fungovanie ciev a srdca. Užívanie magnézia je možné, no vzhľadom na Váš nízky tlak, odporúčam počas užívania pravidelné monitorovanie krvného tlaku, ktorý sa môže ešte znížiť. Vo všeobecnosti nízky tlak nepredstavuje zdravotný problém, problémom sú sprievodné príznaky ako malátnosť, závrate a mdloby, únava, hučanie v ušiach. V prípade prejavu uvádzaných ťažkostí, užívanie magnézia neodporúčam. 

    Prajem Vám všetko dobré.

    S pozdravom 

    PharmDr. Lenka Čorbová.

    Podobné otázky

    • Dobre .ráno.

      Môžemuživat .magnezko. alebo .akémagnéziu.môžem.uzit. ak .mám.nízky.tlak .105.alebo. 110 .beriem .aj.fraxaparin .0,8 a .torvakard

    Najnovšie otázky v poradni