Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Gefemin

    Otázka z 11. 9. 2023 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň. Piaty mesiac užívam antikoncepciu Gefemin. Tento mesiac sa mi stala taká vec že z blistra mám ešte 4 tabletky a som začala slabo špiniť, úplne slabučký ružový výtok. Je to ok?
    PharmDr. Lucia Kubáňová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Lucia Kubáňová

    Dobrý deň.

    Ďakujeme za Vašu otázku. 

    Pri užívaní perorálnej antikoncepcie sa vo všeobecnosti môže vyskytnúť nepravidelné krvácanie (špinenie alebo medzimenštruačné krvácanie), ktoré sa vyskytuje najmä počas prvých mesiacov užívania. Vyhodnotenie nepravidelného krvácania je preto zmysluplné až po adaptačnom intervale asi troch cyklov. Pokiaľ nepravidelnosti v krvácaní pretrvávajú alebo sa objavili po pravidelných cykloch, môže ísť o nehormonálne zmeny. Ak sa budú Vaše ťažkosti opakovať nasledujúci menštruačný cyklus, odporúčam Vám kontaktovať svojho gynekológa.

    Prajem pekný zvyšok dňa

    S pozdravom, 

    PharmDr. Lucia Kubáňová 

    Podobné otázky

    Najnovšie otázky v poradni