Gefemin
Dobrý deň.
Ďakujeme za Vašu otázku.
Pri užívaní perorálnej antikoncepcie sa vo všeobecnosti môže vyskytnúť nepravidelné krvácanie (špinenie alebo medzimenštruačné krvácanie), ktoré sa vyskytuje najmä počas prvých mesiacov užívania. Vyhodnotenie nepravidelného krvácania je preto zmysluplné až po adaptačnom intervale asi troch cyklov. Pokiaľ nepravidelnosti v krvácaní pretrvávajú alebo sa objavili po pravidelných cykloch, môže ísť o nehormonálne zmeny. Ak sa budú Vaše ťažkosti opakovať nasledujúci menštruačný cyklus, odporúčam Vám kontaktovať svojho gynekológa.
Prajem pekný zvyšok dňa
S pozdravom,
PharmDr. Lucia Kubáňová
Podobné otázky
Antikoncepcia Gefemin
Dobrý večer. Mám 45 rokov. Teraz som dostala antikoncepciu Gefemin na úpravu cyklu. Aké sú skúsenosti s intenzitou a dĺžkou menštruácie pri užívaní tejto formy antiko?
antikoncepcia Gefemin
Dobrý deň, beriem týždeň antikoncepciu Gefemin a mám 34 r. Je to normálne keď ešte nemám ani zďaleka prechod? Chcem sa poradiť aj s niekým iným. Ďakujem za odpoveď
Prechod z HAK Gefemin na Kelzy.
Dobrý deň,prešla som z HAK Gefemin na Kelzy. Po týždni užívania som zasa dostala menštruáciu. Je to v poriadku?
Antikoncepcia,gefemin a hnačka
Dobrý deň prajem, užívam antikoncepciu gefemin uz 6mesiac. V poslednej dobe som začala hnačkovat, mam nafúknte brucho a necitimas konfortne. Neberiem žiadne iné lieky okrem vitamínov a antikoncepcie....
Prechod z Lindinete 20 na Gefemin po 7-dňovej pauze.
Dobrý deň užívam antikoncepciu lindinete 20,Doktor mi zmenil antikoncepciu na Gefemin, doberiem lindinete 20 začína mi 7 dňová pauza a potom začnem užívať gefemin áno? ďakujem
Špinenie počas ovulácie pri Gefemine u 47-ročnej ženy: konzultujte lekára pre presné vyhodnotenie príčiny.
Dobrý deň. Druhý rok beriem Gefemin. Tento mesiac počas ovulácie sa mi objavilo spinenie? Je to normálne? Mám 47 rokov
Kombinácia liekov
Dobrý deň.Mám predpísaný Ganaton a Ursosan.Zároveň užívam Gefemin.Môžu mať tie dva lieky vplyv na vstrebávanie HAK? Odkedy ich užívam tak som začala mať špinenie.
Najnovšie otázky v poradni
- užívanie liekov nežiadúce účinky
Nežiaduce účinky po užití Rytmonormu: Ako postupovať pri kombinácii liekov na tlak a arytmiu?
Dobrý deň,beriem lieky na tlak bisomerc 5,a mixor 80/5.k tomu predpísal ešte kardiologRytmonorm,všetko ráno,posledné aj večer.dnes po prvej tabl.Rytmonormu 150 mi bolo zle,točila sa mi hlava, mám si...
- nadúvanie bábätko
Dávkovanie Degasinu pre 2-týždňové dojča: Kontrola množstva pri častom kŕmení.
Dobrý deň, mám 2 týždňovú dcérku a uživame Degasin na koliku, v letaku píšu 20 kvapiek do kazdej fľaše, čize pri kazdom krmení má vypiť 20 kvapiek? A nie je to veľa počas celeho dňa? Papá každe cca 2-3...
- alkohol pravidlá používania interakcie
Kombinácia Rytmonormu s alkoholickými nápojmi
Rytmonorm 150 ráno,príležitostne si mozem dať večer jeden drink? Šampanské,prípadne tuhé v ovocnej šťave?
- interakcie liekov interakcie
Kombinácia escitalopramu, atorvastatínu a ostropestreca: Možné interakcie a vhodnosť súčasného užívania.
Dobry deň chcela by som sa opýtať či môžem užívať escitalopram, atorvastatin a ostropestrec lekársky spolu
- mliečna výživa
Novorodenec pije častejšie, plače a regurgituje: Je to hlad alebo prekrmovanie?
Dobrý deň, mame doma týždňového novorodenca je to chlapec váha 3600 pri narodení a 50cm, pri kŕmení nutrilonom vypije aj 60 ml naraz chvíľku je kľudný prejde polhodina niekedy až hodina a zase plače a...
- pravidlá používania užívanie liekov
Optimálna dĺžka prestávky pri užívaní Condrosulf podľa odborných odporúčaní a lekárskeho usmernenia
Dobrý deň. Užívala som 3 mesiace Condrosulf 800mg na predpis. V návode odporúčajú dať si 3 mes. prestávku a potom ho znovu začať užívať. Ortopéd mi však radil, že 3 mes.je zbytočne dlho, lebo liek...
- krv v stolici nežiadúce účinky
Krv v stolici: Možný vedľajší účinok liekov apixaban, metoprolol a Wamlox?
moze byt krv v stolici po liekoch apixaban metropolol a wamlox
- bolesť zubov
Bolesť pri raste zubu múdrosti: Tipy na zmiernenie citlivosti a nepohodlia
Dobrý deň chcela by som sa spýtať,rastie mi zub múdrosti a mám hroznú bolesť ,diasno je citlivé na dotyk .je na to niečo aby mi bolesť prešla ? Ďakujem
- opaľovacie krémy opaľovanie
Krém na ochranu pred slnkom a prevenciu fľakov pre krásne opálenie bez šúpania.
Dobrý deň ideme do Egypta milujem slnko mám 42 rokov rada sa opakujem keďže slnko je silné tvár sa mi krásne opali ale potom supe a mám fľaky.hladam krém ktorý má na tvári aj tak krásne opali ale nebudem...
