Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Existuje niečo, čo by trochu zmiernilo menštruáciu?

    Otázka z 2. 4. 2024 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň, mám veľmi silnú a bolestivú menštruáciu, chcem sa spýtať, či nie je nejaká účinná látka, ktorá by aspoň trochu tú menštruáciu zmiernila? Brala som Norethisteron, kvôli dlhému silnému menzesu, po vysadení prišiel zase taký silný menzes. Ďakujem.
    PharmDr. Lucia Kubáňová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Lucia Kubáňová

    Dobrý deň
    Ďakujeme za Vašu otázku

    Silné menštruačné krvácanie môže byť aj vedľajší účinok lieku Norethisteron. Ich výskyt sa pri liečbe nedá predpokladať.

    V prípade, že nebola liečba liekom Norethisteron účinná, je potrebné opätovne kontaktovať gynekológa. Lekár na základe Vášho zdravotného stavu, určí ďalší postup liečby. V súčasnosti sa pri poruchách menštruačného cyklu a silnej menštruácií používa hormonálna terapia, ktorá je len na odporúčanie gynekológa.

    Prajem pekný zvyšok dňa
    S pozdravom, PharmDr. Lucia Kubáňová

    Najnovšie otázky v poradni