Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Bolesť nôh vo vyššom veku: Možné súvislosti s liekmi, doplnkami a zdravotným stavom.

    Otázka z 30. 5. 2026 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Mam 72 rokov. Bolia ma nohy. Uzivam koenzym Q10 davku 100 mg, omega 3 davku 2100, k2d3 v davke 2000. Od lekara prestilol 5 mg, sorvastu 40 a euthyrox 25. .A este klbovu vyzivu Animalflex. A vecer magnezium bisglycinat 125 mg.
    Mgr. Barbora Bičanovská
    Na otázku odpovedá
    Mgr. Barbora Bičanovská

    Dobrý deň. 

    Ďakujeme za Vašu otázku. 

    Bolesť nôh môže mať niekoľko príčin. Môže sa jednať o následok zranenia (poškodenie či roztrhnutie šliach,svalov či zlomenina), preťaženia, zápalového ochorenia pohybového aparátu, postihnutie cievnej sústavy a iné. Dôvodom však môže byť aj užívanie niektorých liekov. 

    Počas užívania lieku Sorvasta bola pozorovaná bolesť svalov, ktorá môže v niektorých prípadoch končiť až poškodením alebo pretrhnutím svalov. Žiaľ v našej kompetencii nie je určiť presnú príčinu ťažkostí ani posúdiť či sa jedná o vedľajší účinok lieku. O výskyte bolesti preto odporúčam upovedomiť ošetrujúceho lekára, ktorý zistí príčinu bolesti a nastaví adekvátnu liečbu. 

    Prajem pekný zvyšok dňa. 

    S pozdravom

    Mgr. Barbora Bičanovská

    Podobné otázky

    • Bolest

      Dobrý deň, chcem sa spýtať začala mi tŕpnuť láva ruka/ noha v lýtku. Netrva to celý deň, občas to príde mam pritom závraty slabé, tlak mám v poriadku. EKG tiež. Beriem na srdce bisocard kvôli buseniu. Je...

    Najnovšie otázky v poradni

    Súvisiace