PSILO-BALSAM

1×20 g, gél

Značka: STADA

Dermálny gél určený na tlmenie alergických a svrbivých prejavov pokožky (bodnutie hmyzom, slnečné alergie, ovčie kiahne).

6,59
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: PSILO-BALSAM 1×20 g, gél

87123 ADC

Psilo-Balsam®


Liek, ktorý nesmie chýbať v žiadnej lekárničke!

Rýchlo zmierni bolesť a svrbenie pri:

• podráždení pokožky slnkom,

• uštipnutí hmyzom,

• alergických a svrbivých prejavoch kože,

• popáleninách horúcimi predmetmi,

• ovčích kiahňach,

• žihľavke,

• a iných prejavoch podráždenia pokožky.

Výdaj lieku nie je viazaný na lekársky predpis. O použití lieku vedľajších účinkov sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom.


Psilo-Balsam®


je kožné antihistaminikum (proti alergickým reakciám) a je dostupný vo forme priezračného chladivého gélu. Liečivom je difenhydramíniumchlorid. Liečivo patrí do skupiny H1-antihistaminík, čo znamená, že blokuje špecifické H1 receptory. Liečivo sa prostredníctvom vrchných vrstiev dostáva k príslušným receptorom, kde inhibuje (utlmuje) kožnú reakciu vyvolanú histamínom, čo je jedna z látok uvoľňujúcich sa počas alergických reakcií. Vďaka svojim antialergickým účinkom účinne zmierňuje svrbenie pokožky.

Pôsobí lokálne – priamo v mieste aplikácie, kde znižuje svrbenie, podráždenosť, bolesť aj pálenie. Gél má aj lokálne anestetický účinok, ktorý spôsobuje miestne znecitlivenie kože a prispieva tak k celkovému zmierneniu príznakov.

Obsahuje 10 mg difenhydramíniumchloridu v 1 g gélu.

Určený je len na lokálne použitie a je indikovaný dospelým, dospievajúcim a deťom vo veku od 2 rokov.

Nanáša sa na postihnuté miesto pokožky 3-4-krát denne v tenkej vrstve a jemne rozotrieť. Gél sa rýchlo vstrebáva a na pokožke nezanecháva žiadne viditeľné zvyšky.

Nesmie sa používať:

  • na rozsiahle plochy tela,
  • so žiadnym iným liekom, ktorý obsahuje difenhydramín, dokonca aj ak ho užívate ústami,
  • u detí mladších ako 2 roky,
  • ak ste alergický na difenhydramíniumchlorid alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku.

Prednosti Psilo-Balsamu®:

  • rýchly nástup účinku,
  • chladivý účinok gélu,
  • možnosť aplikácie niekoľkokrát za deň,
  • jednoduché a rýchle použitie u dospelých aj u detí.

Upozornenia:
Psilo-Balsam® je určený len na vonkajšie použitie. Nenanášajte na otvorené rany či na poranenú pokožku alebo sliznice. Ak sa vaše príznaky zhoršia alebo nedôjde k zlepšeniu, informujte o tom svojho lekára alebo lekárnika.

obrazok

UŠTIPNUTIE HMYZOM

Na okamžité zmiernenie akútnej bolesti a príznakov uštipnutia a svrbenia je vhodné použiť liek proti alergii obsahujúci antihistaminikum.


Psilo-Balsam®


Vďaka antialergickému pôsobeniu poškodené miesto kože nielen chladí, ale aj lieči. Je preto vhodnou voľbou prvej pomoci. Aj keď je uštipnutie hmyzom nepríjemné, vo väčšine prípadov sa miesto uštipnutia prirodzene zahojí a príznaky vo forme svrbenia za pár dní ustúpia.

obrazok

PODRÁŽDENIE POKOŽKY SLNKOM

Pri dlhej expozícii lúčov slnečného žiarenia prichádza k podráždeniu pokožky, k jej sčerveneniu a koža doslova bolí. Spálenie slnkom je spôsobené intenzívnym ultrafialovým žiarením slnečných lúčov. Ak je pokožka vystavená nadmernému slnečnému svetlu, v tele dochádza k obrannej reakcii a uvoľňuje sa histamín. Histamín spôsobuje kožné reakcie, ktoré majú zvyčajne podoby rôznych príznakov, napríklad svrbenie, sčervenenie a pálenie (teda príznakov súvisiacich so spálením slnkom). Ide o akútny zápal kože, medicínsky označovaný ako dermatitis solaris.

Medzi príznaky spálenia slnkom patrí ružová až červená pokožka, na dotyk teplá alebo horúca, bolesť, citlivosť a svrbenie, opuch, malé pľuzgiere naplnené tekutinou, ktoré môžu praskať. Ak je spálenie závažné, objavuje sa aj bolesť hlavy, horúčka, nevoľnosť a únava.

Spálenie kože sa prejaví do 4-6 hodín po opaľovaní, s maximom prejavov po 12-24 hodinách. V priebehu 72 hodín začínajú prejavy postupne odznievať.


Psilo-Balsam®


Pomáha pri pokožke podráždenej slnkom. Spálenú kožu nielen chladí, ale aj lieči.

ŽIHĽAVKA

Žihľavka (urtikária) je kožná forma alergickej reakcie na rôzne podnety. Väčšinou na lieky, potraviny, rastliny, slnečné žiarenie, ale aj na chlad, uštipnutie hmyzom, aj na kontaktné alergény, napríklad kovy. Ochorenie môže mať aj nealergický základ.

Koža reaguje sčervenením, opuchom, svrbením a môžu sa na nej vytvoriť aj malé pľuzgieriky. V závažnejších prípadoch sa pridávajú aj opuchy slizníc, viečok, genitálií a problémy s dýchaním. Žihľavka patrí v ambulanciách dermatológov medzi 20 najčastejších dermatóz. Aspoň raz za život takéto nepríjemné pocity na vlastnej koži zažije každý piaty obyvateľ Slovenska.

Ochorenie je výsledkom vyplavenia veľkého množstva histamínu po kontakte s alergénom. Môže sa objaviť kdekoľvek na tele a môže prebiehať akútne (prejavuje sa maximálne 6 týždňov) alebo chronicky, keď trvá niekoľko týždňov, mesiacov, ba až rokov. Pri akútnej žihľavke ide zväčša o alergickú reakciu. Pre chronickú žihľavku je okrem dĺžky pretrvávania príznakov typické, že výsevy vyrážok, urtík a opuch alebo obidva príznaky môžu byť vyvolané známymi alebo neznámymi príčinnými faktormi.

Žihľavka nepredstavuje pre pacienta len kozmetický problém, ale výrazne znižuje kvalitu jeho života. Človek má citlivú pokožku a ustavičné svrbenie spôsobuje psychickú nepohodu a diskomfort. Negatívne však ovplyvňuje nielen každodenný život pacienta.

Liečba ochorenia závisí od typu žihľavky. Na zmiernenie prejavov svrbenia a podráždenia možno použiť antihistaminikum vo forme gélu Psilo-Balsam®. Gél postihnuté miesta príjemne chladí a lieči.


Psilo-Balsam®


Má sa nanášať na postihnuté miesto pokožky 3-4-krát denne v tenkej vrstve a jemne rozotrieť. Gél sa rýchlo vstrebáva a na pokožke nezanecháva žiadne viditeľné zvyšky.

obrazok

OVČIE KIAHNE

Sú vysoko infekčné vírusové ochorenie spôsobené Varicella-Zoster vírusom. Je to jedno z najčastejších ochorení detského veku, ktoré sa prejavuje horúčkou, bolesťou hlavy, únavou, stratou chuti do jedla, vyrážkami a vriedkami na koži, ktoré následne tvoria chrasty. Ochorenie má inkubačnú lehotu približne dva týždne, u detí má zvyčajne mierny priebeh, ale u dospelých prebieha ťažšie.

Keďže sú kiahne vírusového pôvodu nie je možné pri ich liečbe použiť antibiotiká. Pri liečbe ide najmä o zmierňovanie sprievodných prejavov ochorenia. Okrem liekov na zníženie horúčky a bolesti si ovčie kiahne vo väčšine prípadov nevyžadujú špeciálnu liečbu. Veľmi dôležitou súčasťou liečby je oddych. Pobyt vonku sa neodporúča.

Nepríjemným kožným prievodným javom ochorenia sú práve vyrážky a vriedky, ktoré svrbia a najmä deti majú tendenciu svrbiace vyrážky si škriabať, čím sa zvyšuje riziko zanesenia infekcie na postihnuté miesta.

Výsev sa začína zvyčajne v oblasti hlavy neskôr na hrudníku a niekedy aj na celom tele. Pľuzgieriky sú spočiatku naplnené čírou tekutinou, ktorá sa potom mení na mliečnu a zakalenú. Tekutina je infekčná a obsahuje choroboplodné zárodky.

Pri ochorení je preto dôležitá hygiena a starostlivosť o vyrážky, aby sa predišlo infekcii.


Psilo-Balsam®


Odborníci ho odporúčajú ako jeden z mála medicínskych prostriedkov na tlmenie prejavov pokožky pri ovčích kiahňach. Dermálny gél Psilo-Balsam® je vhodný na používanie u detí vo veku od dvoch rokov. Chladivý gél pomáha zmierňovať pocity úporného svrbenia. V tenkej vrstve sa nanáša na postihnutú kožu a jemne sa rozotrie. Pacient najskôr pocíti príjemný chlad a následne začne na postihnuté miesto pôsobiť lokálne anestetikum – antihistaminikum obsiahnuté v lieku.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.