Profesiu lekárnika si môžu deti vyskúšať v Bratislave aj v Banskej Bystrici (0)

 

Záleží nám na tom, aby sme posilnili povedomie o práci farmaceutov i povedomie o práci ďalšieho personálu lekárne a zároveň inšpirovali tých najmenších pri voľbe ich budúceho povolania. Preto sme pre širokú verejnosť otvorili už dve modelové lekárne, kde si deti môžu vyskúšať, čo všetko práca v lekárni zahŕňa.

Jedna lekáreň sa nachádza v rámci stálej expozície Detského mesta povolaní v bratislavskom nákupnom centre BORY MALL. Druhú minilekáreň rodičia nájdu v rámci novootvoreného indoorového a outdoorového parku v Banskej Bystrici s názvom Club Café Family.

 

 

Deti v modelových lekárňach nájdu reálne škatuľky výživových a vitamínových doplnkov či ďalšie voľno predajné produkty, ale aj modelové lekárske predpisy, ktoré im umožnia lepšie pochopiť rozdiel medzi sortimentom lekárne. Hravou formou sa takto dozvedia, aké je to pomôcť a dať odbornú radu pacientovi, ktorý sa necíti dobre, ale aj to, ako si prípravok vypýtať a popísať svoj zdravotný problém.

Oboznámia sa aj s hlavnými úlohami lekárnika. Zistia, že výdaj liekov je spojený s poskytovaním informácií o užívaní a s odborným poradenstvom, čo si budú môcť hneď aj vyskúšať. Malí návštevníci zistia aj to, že pri komunikácii s pacientmi a pri predaji voľnopredajných prípravkov má nezastupiteľnú úlohu farmaceutický laborant, a že o čistotu v lekárni a preberanie tovaru sa stará sanitár.

 

 

Projekt detskej lekárne je unikátny tým, že si deti môžu na vlastnej koži vyskúšať mnoho zaujímavých oblastí, ktoré práca farmaceuta zahŕňa. Toto povolanie je dôležitým a náročným poslaním. Práca v lekárni je však zaujímavá a rôznorodá na každej pozícii. Pevne veríme, že aj prostredníctvom tejto aktivity pomôžeme posilniť záujem o lekárne a lekárenstvo.

 V oboch našich minilekárňach ste kedykoľvek vítaní!