Dr.Max pomáha táboru Patrika Hermana (0)

Občianske združenie Štvorlístok deťom s podporou Nadácie Markíza a ďalšími partnermi organizujú v roku 2018 už v poradí 21. ročník detského tábora. Ten je zameraný výhradne na deti z chudobných rodín, siroty, polosiroty a týrané deti.  

 

 

„Cieľom je pomôcť týmto deťom aspoň na niekoľko dní zabudnúť na problémy a starosti, ktorými žijú doma. Aby zabudli na smutné zážitky z tragických udalostí v rodine, na bežné starosti, na ťažké sociálne pomery. Pobyt by mal byť odmenou za vynikajúce výsledky v škole či v mimoškolskej činnosti, reprezentáciu školy či obce, a tým motiváciou pre ostatné deti,“ vysvetľuje stručne Patrik Herman, vedúci tábora.

Tak ako v ostatných rokoch, aj tentoraz lekárne Dr.Max tábor podporili nevyhnutným zdravotníckym materiálom. Vedúcemu tábora ho odovzdal generálny riaditeľ Dr.Max Slovensko Jan Žák v lekárni v bratislavskom nákupnom centre Bory Mall. K množstvu štandardného zdravotníckeho materiálu sme tentoraz pre deti pripravili aj špeciálny darček v podobe dentálneho balíčku, vrátane sprievodcu starostlivosťou o zuby a ústnu dutinu, aby ich úsmev nielen žiaril, ale bol najmä zdravý. 

Tábor každoročne poskytuje priestor na zábavu, ale aj rozsiahlu materiálnu pomoc viac ako stovke deti z celého Slovenska. „My v Dr.Max cítime česť, ba až ľudskú povinnosť, podporiť projekt, ktorý dáva deťom z ťažko skúšaných rodín nádej a prísľub zabudnúť na každodenné úskalia života. Sme preto hrdí a nesmierne nás teší, že už tretím rokom môžeme podporiť detský tábor a byť tak súčasťou úžasného dobročinného projektu,“ hovorí na margo partnerstva Jan Žák.

V neposlednom rade sme v čase trvania projektu plne k dispozícií pre táborového lekára pri riešení urgentných prípadov, či už v oblasti nevyhnutných liečiv alebo zdravotníckeho materiálu. Zdravie a bezpečnosť detí, ale aj všetkých zúčastnených, sú predsa na prvom mieste.   

Tohtoročný tábor sa uskutoční 24. júna až 5. júla 2018 v Hoteli Lomnistá v Jasenii pri Podbrezovej. Organizátorom želáme úspešný ročník a deťom prežitie krásnych a nezabudnuteľných zážitkov, ktoré ich ešte dlho budú hriať pri srdiečku.