NITRICUM ACIDUM CH30 1x4 g

1×4 g, homeopatický liek

Značka: BOIRON

Homeopatikum na domáce použitie.

4,19
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: NITRICUM ACIDUM CH30 1x4 g 1×4 g, homeopatický liek

59690 ADC

Hlavný popis produktu

OCHORENIA TRÁVIACEHO ÚSTROJENSTVA:

• Afty v ústach, opary.

• Lineárne žalúdočné vredy, ktoré krvácajú pri fibroskopii.

• Postihnutie hrubého čreva s hnisavou hnačkou, veľká asténia.

• Divertikuly a polypy rekta. Ulcerohemoragické rektokolitídy (Argentum nitricum - Mercurius corrosivus).

• Análne fisúry s pocitom bodania a značným tenezmom.

UROGENITÁLNE ŤAŽKOSTI:

MUŽSKÉ:

• Podráždenie predkožky a žaluďa (erytém, vezikuly, ulcerácie alebo fisúry) ľahko krvácajúce pri dotyku.

ŽENSKÉ:

• Kolpitída s hnisavou a dráždivou leukoreou.

• Vredová exocervicitída ľahko krvácajúca pri minimálnom dotyku.

• Polypy na sliznici hrdla maternice, kondylóm na maternicovom čípku.

U OBOCH POHLAVÍ:

• Papilómy alebo kondylómy (ľahko krvácajú, mokvajú) v anogenitálnej oblasti - pri týchto indikáciách často podávame liek Thuya a Lycopodium alebo Sepia.

• Polypy močového mechúra.

KOŽNÉ ŤAŽKOSTI:

• Fisúrované ekzémy, praskliny, trhliny s objektívnymi a subjektívnymi charakteristikami zodpovedajúcimi patogenetickým zvláštnostiam lieku.

• Vredy na nohách s bolesťami ako zapichnutého tŕňa s hnisavou sekréciou.

• Bradavice na chodidlách s charakteristickým žltým sfarbením.

• Stopkaté bradavice s fisúrami, svrbivé, ľahko krvácajúce.

INÉ OCHORENIA SO SYKOTICKÝM SPÔSOBOM REAKCIE.

CHARAKTERISTICKÉ ZNAKY - POCITY: Bodavé bolesti s pocitom zapichnutého tŕňa alebo triesky; pri análnych trhlinách značný tenezmus, ktorý pretrváva ešte dlho po stolici; únava, značná asténia.

MODALITY: Zhoršenie chladom; hlukom; minimálnym dotykom; v noci. Zlepšenie teplom; pasívnym pohybom bez otrasov (jazda v aute, v lietadle).

SPRIEVODNÉ ZNAKY: Bolesť hlavy, akoby bola silne zovretá v zveráku; pri minimálnom vyrušení alebo odpore - cholerická reakcia; precitlivenosť na hluk a otrasy; chuť na mastné a slané jedlá; obavy o zdravie.
 

Spôsob použitia

1. OCHORENIA TRÁVIACEHO ÚSTROJENSTVA: Afty v ústach, opary. Lineárne žalúdočné vredy, ktoré krvácajú pri fibroskopii. Postihnutie hrubého čreva s hnisavou hnačkou, veľká asténia. Divertikuly a polypy rekta. Ulcerohemoragické rektokolitídy (Argentum nitricum - Mercurius corrosivus). Análne fisúry s pocitom bodania a značným tenezmom.

2. UROGENITÁLNE ŤAŽKOSTI :

MUŽSKÉ: Podráždenie predkožky a žaluďa (erytém, vezikuly, ulcerácie alebo fisúry) ľahko krvácajúce pri dotyku.

ŽENSKÉ: Kolpitída s hnisavou a dráždivou leukoreou. Vredová exocervicitída ľahko krvácajúca pri minimálnom dotyku. Polypy na sliznici hrdla maternice, kondylóm na maternicovom čípku.

U OBOCH POHLAVÍ: Papilómy alebo kondylómy (ľahko krvácajú, mokvajú) v anogenitálnej oblasti - pri týchto indikáciách často podávame liek Thuya a Lycopodium alebo Sepia. Polypy močového mechúra.

3.KOŽNÉ ŤAŽKOSTI: Fisúrované ekzémy, praskliny, trhliny s objektívnymi a subjektívnymi charakteristikami zodpovedajúcimi patogenetickým zvláštnostiam lieku. Vredy na nohách s bolesťami ako zapichnutého tŕňa s hnisavou sekréciou. Bradavice na chodidlách s charakteristickým žltým sfarbením. Stopkaté bradavice s fisúrami, svrbivé, ľahko krvácajúce.

4. INÉ OCHORENIA SO SYKOTICKÝM SPÔSOBOM REAKCIE.

Ak sa liek podáva na čisto lokálne postihnutie, predpisuje sa v riedení 5 - 9 CH, 5 granúl 2x denne. Ako terénny liek sa predpisuje Nitricum acidum v riedení 15 - 30 CH od jednej dávky denne až po jednu dávku týždenne (pri poslednom dávkovaní sa strieda s liekom Thuya alebo Medorrhinum).

Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.