NAJA TRIPUDIANS CH9 1x4 g

1×4 g, homeopatický liek

Značka: BOIRON

Homeopatikum na domáce použitie.

3,99
Maximálny povolený počet: 1 ks
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: NAJA TRIPUDIANS CH9 1x4 g 1×4 g, homeopatický liek

X50565 ADC

Hlavný popis produktu

• Bolesti pri srdci a infarkt myokardu: pri koronárnej patológii sa indikuje liek Naja okamžite, akonáhle sa objavia charakteristické bolesti - bolesť pri srdci vyžarujúca do ľavého ramena a/alebo bolesť medzi lopatkami.

• V prípade veľkého strachu alebo reaktívnej depresie.

• Ochorenia srdcových chlopní.

• U vrodených kardiopatií a valvulopatií, či už operovaných alebo nie, dokonca i asymptomatických, predpisuje sa preventívne alebo k spomaleniu dekompenzácie.

• Pri získaných valvulopatiách, kde je bohatšia symptomatológia.

• Kardiálna astma starých ľudí.

CHARAKTERISTICKÉ ZNAKY - POCITY: Bolesti v oblasti srdca, ktoré vystreľujú a vyžarujú do horných končatín a/alebo do krku so sprievodným pocitom ťažkého ramena. Pocit veľmi oslabeného srdca s nepravidelným tepom; pocit tupej bolesti alebo tepla medzi lopatkami, zlepšený polohou v ľahu na chrbte alebo opretím chrbta; pocit škrtenia (chorý dvíha ruku k hrdlu), dusenie; pocit podráždeného hrdla a laryngu.

MODALITY: Zhoršenie námahou, chôdzou; v ľahu na ľavej strane; hovorením (kašeľ, dušnosť); pri prebudení (pocit škrtenia); tesným oblečením pri krku. Zlepšenie polohou v ľahu na pravej strane (bolesť srdca, tlak v hrudníku); v ľahu na chrbte (bolesť chrbta); chôdzou na čerstvom vzduchu. Lateralita ľavá.

SPRIEVODNÉ ZNAKY: Ranné bolesti hlavy z prekrvenia s lokálnym pocitom tepla; túžba po alkoholických nápojoch, ktoré chorému priťažujú; bolesti v oblasti ľavého vaječníka s propagáciou k srdcu „akoby boli obidva orgány spolu spojené“. Vážne stavy sú sprevádzané strachom alebo hlbokou depresiou.

Spôsob použitia

 Bolesti pri srdci a infarkt myokardu: Predpisuje sa 9 CH 1x až niekoľkokrát denne podľa trvania bolestí srdca, aby sa predišlo náhlej slabosti myokardu.

V prípade veľkého strachu alebo reaktívnej depresie a v chronických prípadoch sa používa vyššie riedenie (15 CH). Pri akútnej patológii sa dáva prednosť špecifickejším liekom pre postihnutie koronárnych tepien: Aconitum, Latrodectus, Cactus, Hydrocyanicum acidum.

Ochorenia srdcových chlopní - odporúča sa systematicky predpisovať liek Naja pri všetkých chronických srdcových ochoreniach, zvlášť pri valvulopatiách, pokiaľ neexistujú zvláštne symptómy.

U vrodených kardiopatií a valvulopatií - predpisuje sa preventívne alebo k spomaleniu dekompenzácie Naja 5 - 9 CH, 5 granúl 1 - 2x denne ako doplnok klasickej terapie.

Pri získaných valvulopatiách, kde je symptomatológia bohatšia, predpisuje sa bez ohľadu na stupeň závažnosti Naja 9 CH každý deň, najmä pri arytmii. Kardiálna astma starých ľudí: predpisuje sa Naja 9 CH 1x denne, opakuje sa v prípade dyspnoe.

Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.