MacuShield GOLD

1x90 cps, výživový doplnok

Značka: MACUSHIELD

MacuShield je jedinečný patentovaný doplnok stravy, ktorý obsahuje všetky tri karotenoidy, ktoré sa vyskytujú v makule, vrátane Mezo-Zeaxantínu.

Zľava 10 % Zľava -10 % na vybrané produkty, po zadaní zľavového kódu: 1MNOC. Akcia platí iba 27. 5. do 23:59.

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

35,89
Doprava zadarmo

O produkte: MacuShield GOLD 1x90 cps, výživový doplnok

X66327

Hlavný popis produktu

MacuShield® GOLD je jedinečný prípravok obsahujúci všetky 3 makulárne karotenoidy (Luteín, Mezo-Zeaxantín a Zeaxantín v pomere 10/10/2) na podporu zraku, ktorý je navyše obohatený o ďalšie vitamíny ako je vitamín C, E zinok a meď.

  • Vitamín C a vitamín E sú zároveň aj antioxidanty, napomáhajú chrániť bunky makuly, ktoré sú oxidáciou obzvlášť náchylné k poškodeniu.
  • Zinok je veľmi dôležitá látka pre enzýmy oka, nakoľko pomáha chrániť bunky pred voľnými radikálmi a zachováva videnie.
  • Meď je základným minerálom, ktorý všeobecne prispieva k ľudskému zdraviu.

Kto by mal prípravok MacuShield užívať?
Každý s prejavmi rannej fázy VPMD
Každý, kto trpí precitlivelosťou na svetlo, napr. ľudia, ktorí sa vyhýbajú nočnej jazde kvôli nepríjemnému videniu;
Každý, kto trpí precitlivelosťou na svetlo vzniknuté ako vedľajší účinok iných očných ťažkostí, napr. liečba laserom, VPMD, diabetická retinopatia a zelený zákal;
Každý s rizikom rozvinutia VPDM (napr. starší ľudia, fajčiari, ľudia s genetickou predispozíciou).
Ludia pred a po operácii šedého zákalu (katarakty)

V čom je zloženie MacuShield jedinečné?
MacuShield je jedinečný patentovaný doplnok stravy, ktorý obsahuje všetky tri karotenoidy, ktoré sa vyskytujú v makule, vrátane Mezo-Zeaxantínu.

Vedcom je dlhodobo známe, že pigment žltej farby vo vnútri časti makuly, ktorá je centrom najostrejšieho videnia oka, tvoria tri druhy karotenoidov: Luteín, Zeaxantín, Mezo-Zeaxantín. Tieto prírodné zložky napomáhajú ochrane oka tým, že absorbujú modrú zložku svetla, ktorá je prirodzenou súčasťou slnečného žiarenia i technického žiarenia (napr. obrazovky počítačov) a tak isto neutralizujú voľné radikály, ktoré spôsobujú poškodzovanie buniek oka. Voľné radikály vznikajú prirodzene napríklad pri metabolizácii kyslíka, ale tak isto vplyvom celkovo zhoršeného životného prostredia, v zafajčenom prostredí, alebo tak isto nesprávnou životosprávou. Pretože makula je žlto sfarbená, je prirodzeným filtrom pre modré svetlo, ktoré prichádza do oka.

Prečo je Mezo-Zeaxantín tak potrebný?
Mezo-Zeaxantín je dominantným karotenoidom v centrálnej časti makuly, kde je jeho prítomnosť nevyhnutná pre filtráciu celého modrého spektra svetla a zároveň pôsobí v makule ako vysoko účinný antioxidant. Nakoľko je mimoriadne dôležitý pro normálne fungovanie zdravej makuly, nenachádza sa v prirodzenej ľudskej strave (s výnimkou určitých morských živočíchov, ako sú niektoré ustrice alebo krevety).

Ľudské telo za normálnych okolností samo spracováva Luteín na Mezo-Zeaxantín v sietnici oka, ale nie vždy je organizmus schopný vyrobiť dostatočné množstvo tohto dôležitého karotenoidu len z Luteínu. Užívanie doplnku stravy MacuShield zabezpečí dostatočný prísun Mezo-Zeaxantínu priamo na najdôležitejšie miesto – do buniek centrálnej časti sietnice – makuly.

Luteín a Zeaxantín
Tieto karotenoidy patria tak isto medzi antioxidanty. Nachádzajú sa v listovej zelenine (špenát, kapusta) a sú tak isto schopné filtrovať modrú zložku svetla prenikajúcu do oka. Podľa nových vedeckých štúdií sa zdá, že doplňovanie všetkých troch žltých karotenoidov – Mezo-Zeaxantínu, Zeaxantínu a Luteínu – vedie k ich zvýšeniu množstva v oku a úroveň makulárneho pigmentu zostáva stabilná.

Užívanie Mezo-Zeaxantínu pred a po operácií šedého zákalu (katarakty)
Obohatenie a ochrana pigmentu makuly nadobúda zvýšený význam pred a po operácií šedého zákalu. Aj napriek najnovším pokrokovým metódam predstavuje táto (i ktorákoľvek iná očná operácia) zvýšené riziko poškodenia, alebo oslabenia pigmentu makuly vplyvom traumy spôsobenej samotným chirurgickým zákrokom. Preventívne i pooperačné podávanie zvýšených dávok Luteínu, Zeaxantínu a Mezo-Zeaxantínu má preukázateľne priaznivý vplyv na zmiernenie týchto možných prejavov.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.