Kariérna poradňa

  (15)
 • Úsmev prezradí ako sa cítite alebo čo si myslíte 11.09.2018

  Keď sa povie „úsmev“, určite sa vám ako prvé vybaví niečo pozitívne, dokonca sa možno pristihnete pri tom, že sa aj teraz pousmejete. Hovorí sa, že úsmev a smiech lieči, je nákazlivý a dokáže nám pomôcť v ťažkých situáciách. Keď sa na niekoho usmejeme alebo on na nás, starosti sa zmiernia a deň sa nám zdá hneď oveľa krajší.
  Úsmev prezradí ako sa cítite alebo čo si myslíte 11.09.2018
 • FARBY A ICH VÝZNAM V NAŠOM ŽIVOTE 01.08.2018

  Farby hrajú v našich životoch od pradávna významnú úlohu. V období antiky sa napr. prostredníctvom farieb určovali ľudské temperamenty a spájali sa s farbami živlov, v stredoveku súviseli najmä s náboženskou symbolikou. V posledných desaťročiach sa farby stali predmetom mnohýchvýskumov a dnes tvoria našu neoddeliteľnú súčasť.  
  FARBY A ICH VÝZNAM V NAŠOM ŽIVOTE 01.08.2018
 • TYPY OSOBNOSTÍ KTORÉ BÝVAJÚ NA PRACOVISKU VÝZVOU 21.12.2017

  Každý z nás je jedinečná osobnosť s typickými povahovými črtami, ktoré nás odlišujú. Predsa však nájdeme určité podobnosti v osobnostných rysoch, ktoré sa prejavujú charakteristickým správaním a prežívaním v rozličných situáciách. Človek strávi v práci značnú časť  života a čoraz častejšie dnes ľudia pracujú viac, ako je obligátnych 8 hodín. Vo všeobecnosti je veľkým motivátorom príjemný pracovný...
  TYPY OSOBNOSTÍ KTORÉ BÝVAJÚ NA PRACOVISKU VÝZVOU 21.12.2017
 • 7 TIPOV AKO ZATOČIŤ SO STRESOM 19.09.2017

  V prvom rade je dôležité poznať samých seba, podnety, ktoré nás stresujú a tiež to, ako na stres reaguje náš organizmus. Pokiaľ sa nebudeme zaoberať našim prežívaním, ťažko naše telo naladíme na jeho vyššiu odolnosť voči stresu či navodíme požadovaný stav rovnováhy.
  7 TIPOV AKO ZATOČIŤ SO STRESOM 19.09.2017
 • Prečo by mala byť firemná kultúra povinnou výbavou každej organizácie? 23.08.2017

  Čo je to firemná kultúra a prečo by mala byť povinnou výbavou každej organizácie? Viac sa dozviete po prečítaní tohto článku.
  Prečo by mala byť firemná kultúra povinnou výbavou každej organizácie? 23.08.2017
 • Sú muži naozaj z Marsu a ženy z Venuše? 12.07.2017

  Odlišnosti medzi mužmi a ženami je samozrejme vidieť už na prvý pohľad. Líšime sa vo výzore, postave, chôdzi či hlase. V rôznych životných situáciách reagujeme opačným spôsobom, pre to druhé pohlavie častokrát nepochopiteľným. V čom sa teda od seba skutočne líšime a ktoré sú tie situácie, ktoré riešime rozdielne?
  Sú muži naozaj z Marsu a ženy z Venuše? 12.07.2017
 • JARNÁ ÚNAVA - ako sa jej vyhnúť alebo zmierniť jej príznaky 07.04.2017

  Konečne je tu jar, obdobie, kedy sa príroda začína prebúdzať zo „zimného spánku“. Po dlhotrvajúcom studenom období (tento rok viac upršanej ako zasneženej zime) k nám začínajú pomaly prenikať teplé   slnečné lúče, dni začínajú byť dlhšie a svetlejšie, všetko okolo nás ožíva. Ako je to možné, že aj napriek tomu sú ľudia v tomto období vyčerpaní, sťažujú sa na nedostatok energie, sú menej aktívni a ich...
  JARNÁ ÚNAVA - ako sa jej vyhnúť alebo zmierniť jej príznaky 07.04.2017
 • MOBBING alebo NEETICKÉ SPRÁVANIE NA PRACOVISKU 13.02.2017

  Priateľský kolektív a príjemné pracovné prostredie – presne po tomto  v dnešnej dobe túži nejeden zamestnanec. Žiaľ, nie v každom zamestnaní sa stretneme s ideálnymi podmienkami a častokrát sme na pracovisku svedkami rôznych nedorozumení, konfliktov, hádok či intríg. Mnohokrát to škrípe nielen medzi kolegami, ale aj vo vzťahu medzi nadriadenými a podriadenými.
  MOBBING alebo NEETICKÉ SPRÁVANIE NA PRACOVISKU 13.02.2017