DROSERA

1×4 g, homeopatický liek

Značka: BOIRON

Homeopatikum na domáce použitie

Ďalšie varianty
4,39
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: DROSERA 1×4 g, homeopatický liek

62892 ADC

RESPIRAČNÉ CHOROBY:

•Laryngitídy alebo tracheobronchitídy so záchvatovitým, predovšetkým nočným kašľom.

•Čierny kašeľ s charakteristickým kašľom, s vracaním vyvolaným kašľom a návalmi krvi do tváre pri záchvate.

CHOROBY LYMFATICKÉHO SYSTÉMU:

•Mikropolyadenopatie detí s opakovanými rinofaryngitídami, záchvat mezenterickej lymfadenitídy u detí s tuberkulinickým reakčným spôsobom (Sulfur iodatum, Natrum muriaticum, Silicea, Tuberculinum).

•Adenopatia lymfatických uzlín trachey a bronchov, predovšetkým u primárnych tuberkulóznych infekcií alebo u Besnier-Boeck-Schaumannovej choroby

CHOROBY KOSTÍ A KĹBOV:

•Zápalová artritída u niektorých vírusových reumatizmov spadajúcich do tuberkulinického reakčného spôsobu (napríklad rubeola).

•Zápal bedrového kĺbu u malých detí.

CHARAKTERISTICKÉ ZNAKY - POCITY: Šteklenie v hrtane ako pierkom; zvieranie na hrudi „akoby pacient zadržiaval dych”; pri rozprávaní, kašli nemôže vydýchnuť; pocit zvierania v oblasti hypochondria brániaci kašľu; pomliaždenie alebo podvrtnutie kĺbov, niekedy ostré bodanie vo svaloch.

MODALITY: Zhoršenie v noci (po polnoci); v ľahu; v teple postele; pri smiechu, hovorení alebo speve (dyspnoe, kašeľ). Zlepšenie pohybom (predovšetkým pri bolestiach kĺbov); tlakom dlaní (pri rebrových alebo abdominálnych bolestiach vyvolaných kašľom).

SPRIEVODNÉ ZNAKY: Cyanóza v tvári pri záchvate kašľa; horúčka so zvieravou bolesťou hlavy v oblasti spánku a čela. Viac na adc.sk

Spôsob použitia

 RESPIRAČNÉ CHOROBY: Laryngitídy alebo tracheobronchitídy so záchvatovitým, predovšetkým nočným kašľom - predpisuje sa 5 - 9 CH v rytme záchvatu. Čierny kašeľ s charakteristickým kašľom, s vracaním vyvolaným kašľom a návalmi krvi do tváre pri záchvate - predpisuje sa 5 granúl 30 CH, opakovať ihneď po odznení účinku.

CHOROBY LYMFATICKÉHO SYSTÉMU: 5 granúl 15 - 30 CH denne výrazne zlepší kašeľ spôsobený kompresiou.

CHOROBY KOSTÍ A KĹBOV: Predpisuje sa 5 granúl 5 - 9 CH 1 - 2x denne.

Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.