DITUSTAT NEO SOL POR 200ML

1×200 ml

Značka: TEVA

Symptomatická liečba suchého kašľa (neproduktívny kašeľ). Ditustat Neo je indikovaný u dospelých, dospievajúcich a detí vo veku 2 rokov a starších.

Varianty podľa objemu
8,79
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: DITUSTAT NEO SOL POR 200ML 1×200 ml

1450E

Hlavný popis produktu

Liek obsahuje liečivo levodropropizín, ktoré patrí do skupiny liekov nazývaných antitusiká (lieky potláčajúce kašeľ). Tlmí kašeľ vyvolaný histamínom, sérotonínom a bradykinínom.
Používa sa u dospelých, dospievajúcich a detí vo veku 2 rokov a starších na liečbu príznakov suchého kašľa (neproduktívny kašeľ).

Súčasťou balenia je odmerka s objemom 25 ml.

Zloženie : levodropropizín

Použitie : Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov
1 dávka (10 ml perorálneho roztoku) až 3x denne. Medzi jednotlivými dávkami musí byť interval 6 hodín.
Deti vo veku od 2 do 12 rokov
Celková denná dávka 0,5 ml perorálneho roztoku na kg telesnej hmotnosti rozdelená do 3 jednotlivých dávok s intervalom najmenej 6 hodín medzi jednotlivými dávkami.

V osobitne odôvodnených prípadoch možno celkovú dennú dávku zvýšiť na 1 ml perorálneho roztoku na kg telesnej hmotnosti.

Dĺžka liečby : Liek sa má používať až do vymiznutia kašľa, ale maximálna dĺžka liečby je 7 dní. Ak kašeľ pretrváva alebo sa zhoršuje, pacient má kontaktovať lekára.

Spôsob použitia :Dávka perorálneho roztoku sa odmeria pomocou priloženej odmerky sa roztok sa vypije (môže sa zapiť vodou). Odporúča sa užívať medzi jedlami.

Upozornenie : Nesmie sa používať v prípade produktívneho kašľa (kašeľ produkujúci spútum). Liek je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia. Liek je kontraindikovaný pre deti do 2 rokov. U starších pacientov sa musí liek dávkovať opatrne. Nesmie sa používať u pacientov so závažnou poruchou funkcie pečene. U pacientov s ťažkou poruchou funkcie obličiek sa má liek použiť len po veľmi starostlivom zvážení pomeru prínosu a rizika. Liek je kontraindikovaný u pacientov so zníženou mukociliárnou funkciou (Kartagenerov syndróm, ciliárna dyskinéza). Liek môže zmeniť reakčné časy tak, že je schopnosť viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje narušená.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.