Collango Vitamín D3 Komplex 4000 IU

1×30 ml, kvapky

Značka: COLLANGO

Collango drops D3 komplex až 4000 medzinárodných jednotiek účinnej látky v jednej dávke čo je až 2000 % z odporúčanej dennej dávky pre dospelých.

Darček k nákupu K nákupu nad 40 € získate Dr.Max Vitamin D 2000 IU ako darček.
6,99
Nakúpte ešte ďalšie produkty a získajte dopravu ZADARMO. 19,90 €

O produkte: Collango Vitamín D3 Komplex 4000 IU 1×30 ml, kvapky

X53795

Hlavný popis produktu

Značka Collango je rozšírená o novú produktovú radu, ktorého prvým produktom je „tekuté slnečné svetlo“ uzavreté vo fľaštičke vo forme vitamínu D. Pre ľahkú konzumáciu vo forme kvapiek vo veľkých dávkach.

Balenie: netto 30 ml (~ 27g), 4 000 IU/porcia (1 porcia = 4 kvapky) 240 porcií/balenie.

Na značku Collango si môžete zviknúť že ako vždy tak aj teraz:

 • pracuje s kvalitnou surovinou
 • s vysokým obsahom účinných látok
 • so známymi a uznávanými + sledovateľnými výrobcami surovín
 • s jednoduchým dávkovaním
 • vynikajúca hodnota za peniaze

Vlastnosti komplexu Collango Drops D3:

 • 4 000 IU/dávka
 • 1 porcia: 4 kvapky
 • 240 porcií/balenie
 • MCT rozpustený v oleji (z udržateľnej farmy – priateľské k orangutanom)

Výhody komplexu Collango Drops D3:

 • Vysoký obsah účinných látok
 • Ekonomické balenie
 • Jednoduché dávkovanie Collango Drops D3 Complex je vysokodávkový vitamínový prípravok

Vysoko kvalitný DSM vitamín D3 a vitamín D3 z rias (vegánsky), stabilizovaný zmiešanými tokoferolmi (vitamín E). To všetko rozpustené v RSPO certifikovanom MCT (triglyceridoch mastných kyselín so stredným reťazcom) oleji. Je to dôležité, pretože pochádza z trvalo udržateľného poľnohospodárstva, a tak môžeme spoločne chrániť biotopy voľne žijúcich druhov.

O vitamíne D3 všeobecne

Len málo % ľudí dostáva dostatočné množstvo vitamínu D prostredníctvom slnečného žiarenia alebo výživy. V súčasnosti sa čoraz viac zameriava na tento dôležitý esenciálny vitamín rozpustný v tukoch, ktorý svojou funkciou v organizme dosahuje aktívnu formu prohormónu, teda v organizme viacstupňovým mechanizmom. Nedostatok vitamínu D je celosvetový zdravotný problém, ktorý postihuje viac ako jednu miliardu detí a dospelých na celom svete. Nedostatok vitamínu D je spojený s množstvom akútnych a chronických ochorení, vrátane gestačnej toxémie, detského kazu, autoimunitných porúch, infekčných ochorení, kardiovaskulárnych ochorení, rôznych typov rakoviny, cukrovky 2. typu a neurologických porúch [1]. Hoci vitamín D môže byť syntetizovaný slnečným žiarením, nedostatočné množstvo slnečného žiarenia je napriek tomu jedným z hlavných dôvodov výrazného nedostatku vitamínu D, ktorý postihuje ľudstvo. [2,3].

Aké druhy tohto vitamínu rozlišujeme?

Vitamín D sa prirodzene vyskytuje vo forme ergokalciferolu (vitamín D2) alebo cholekalciferolu (vitamín D3) [4]. Vitamín D2 je prítomný najmä v rastlinách alebo rastlinných produktoch, zatiaľ čo vitamín D3 sa zvyčajne nachádza v potravinách živočíšneho pôvodu [5]. Vitamín D2 sa vyrába z rastlinného prekurzora ergosterolu UV-B (ultrafialovým-B) žiarením. [6]. K tvorbe vitamínu D3 po chemickej reakcii dochádza v ľudskej koži, keď sa steroid nazývaný 7-dehydrocholesterol rozloží slnečným UV-B svetlom, čím sa vitamín syntetizuje. [7]. Je potrebné si uvedomiť, že žiaľ nemôžeme získať dostatočné množstvo vitamínu D ani z jedla, ani zo slnečného žiarenia. Zabezpečiť optimálne množstvo tohto vitamínu pre telo je veľmi ťažké dosiahnuť prostredníctvom výživy, najmä ak je počet hodín slnečného svitu malý. Suplementácia tohto vitamínu z externého zdroja sa teda určite odporúča pre správne fungovanie organizmu aj ako prevenciu chorôb.

Aká je najlepšia voľba?

Metaanalýza randomizovaných kontrolovaných štúdií porovnávajúcich účinky vitamínu D2 a doplnkov vitamínu D3 na hladiny v krvi zistila, že doplnky D3 vo všeobecnosti lepšie zvyšovali hladiny vitamínu v krvi a udržiavali tieto hladiny dlhšie ako D2. [8,9]. Niektorí odborníci však uprednostňujú aj vitamín D3, pretože je produkovaný prirodzene v tele a nachádza sa vo väčšine potravín, ktoré obsahujú vitamíny.

V akej forme treba dopĺňať vitamín D3?

Perorálne nosiče doplnkov vitamínu D majú vplyv na jeho biologickú dostupnosť, preto je dôležité zvážiť, koľko vitamínu D, ktorý chcete nahradiť, sa vstrebe, alebo to boli len vyhodené peniaze. Lekárske štúdie ukázali, že tekuté extrakty majú vyššiu rýchlosť vstrebávania, vyššiu mieru optimalizácie a sú ľahšie stráviteľné. Veľká výhoda tekutín oproti tabletám skutočne prichádza vo fáze prehĺtania. Väčšina ľudí, najmä starší ľudia a malé deti, má zvyčajne väčšie ťažkosti s prehĺtaním niektorých tabliet. Vo všeobecnosti sa tekuté doplnky stravy oveľa ľahšie rozkladajú a vstrebávajú. Okrem toho sa ukázalo, že tekutiny sú úplnejšie a rýchlejšie absorbované ako väčšina kapsúl. Ďalšou výhodou vitamínu D3 je, že je synergický s pridaním určitých živín. Jeden taký napr. vitamín K, keďže oba vitamíny majú významný mechanizmus účinku v kardiovaskulárnom a kostnom metabolickom systéme [10]. Vitamín D3 tiež pomáha telu absorbovať a zadržiavať vápnik a fosfor. Tieto dva minerály sú rozhodujúce pre stavbu kostí. [11]. Celkovo hrá vitamín D dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravia. Dosiahnutie správneho množstva hladín možno často dosiahnuť suplementáciou vitamínu D. Je však dôležité poznamenať, že nadmerná konzumácia vedie k toxicite vitamínu D. Aby sa tomu zabránilo, odborníci odporúčajú podávať viac ako 4 000 IU denne pod lekárskym dohľadom.

Tvrdenia o vitamíne D schválené EFSA:

Vitamín D prispieva k normálnemu vstrebávaniu/využitiu vápnika a fosforu. Vitamín D pomáha udržiavať normálnu hladinu vápnika v krvi Vitamín D pomáha udržiavať zdravé kosti. Vitamín D pomáha udržiavať zdravú funkciu svalov Vitamín D prispieva k udržaniu normálneho stavu zubov. Vitamín D prispieva k udržaniu normálneho stavu zubov. Vitamín D hrá úlohu pri delení buniek.

Čistý objem: 30 ml (~ 27 g) 240 porcií (1 porcia po 4 kvapky)

Účinná látka 1 dávka denne NRV Vitamín D3 4000NE-100 2000g 2000% NRV: Referenčná hodnota denného príjmu živín pre dospelých. Odporúčané dávkovanie: Odporúča sa 4 kvapky denne vmiešať priamo do úst alebo s jedlom.

Zloženie: triglyceridy mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom, cholekalciferol (vitamín D3), antioxidant: alfa-tokoferol. Uchovávajte na suchom, chladnom mieste, mimo dosahu malých detí. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Výživové doplnky nenahrádzajú vyváženú, zmiešanú stravu a zdravý životný štýl. Vitamín D prispieva k normálnemu zdraviu

Upozornenie: Nie je určené pre deti do 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Neužívať pri neznášanlivosti na jednotlivé zložky. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Výrobok nenahrádza pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl.

Skladovanie: Ukladajte mimo dosahu detí! Uchovávajte na tmavom mieste pri teplote 15 – 25 ° C.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.