Viete sa pobaliť na dovolenku?

25. 6. 2019 · 5 minút na prečítanie

Nech už sa chystáte oddychovať kdekoľvek, ešte pred odchodom na dovolenku sa musíte popasovať s jednou veľkou výzvou – pobaliť sa rýchlo, prakticky a úsporne. Inšpirujte sa naším návodom a užite si svoj oddych naplno!

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Viete sa pobaliť na dovolenku?
 

Nech už sa chystáte oddychovať kdekoľvek, ešte pred odchodom sa musíte popasovať s jednou veľkou výzvou – pobaliť sa rýchlo, prakticky a úsporne. Inšpirujte sa naším jednoduchým návodom a užite si svoj zaslúžený oddych naplno!

Návod na pobalenie sa na dovolenku rýchlo prakticky a úsporne

ODDYCH PRI MORI

Ak vás čaká niekoľko dní alebo týždňov, strávených pri mori, vašou najväčšou investíciou bude pravdepodobne kvalitná slnečná kozmetika a ošetrujúca starostlivosť. Za jeden týždeň opaľovania sa by ste mali minúť 300 ml prípravku na telo a asi 50 ml špeciálneho krému na tvár. „Opaľováky“ sa oplatí testovať najskôr doma, aby vás zbytočne nepodráždili a aby ste sa na ne mohli stopercentne spoľahnúť aj počas dlhých prechádzok po pláži či celodenných výletov. Rovnako dôležitá je aj starostlivosť o pokožku po odchode zo slnka – nezabudnite si umyť zvyšky krému z celého tela i tváre a následne svojej dopriať dôkladnú hydratáciu, napríklad v podobe telového mlieka EQUILIBRIA AFTER SUN LOTION. Je vhodné na telo i tvár a obsahuje pantenol a vitamín E, vďaka čomu dodá vášmu telo presne to, čo potrebuje. Na tvár odporúčame použiť hydratačnú masku a vašim vlasom tiež neuškodí hýčkanie prostredníctvom vlasovej kúry či extra výživy pre namáhané končeky.

Do vašej povinnej výbavy ďalej patrí dvojo až trojo plaviek, kvalitné slnečné okuliare, klobúk či šiltovka, pohodlná plážová a prechádzková obuv, taška na všetko, využiteľná aj na pláž a dobrá knižka. Nezabudnite na základnú lekárničku, obsahujúcu napríklad lieky na alergiu či prvú pomoc po uštipnutí hmyzom.

Starostlivosť o pokožku po odchode zo slnka

Nechajte doma: Obtiahnuté úzke šaty z nepriedušných materiálov, vysoké podpätky, ťažký parfum či objemnú bižutériu si odložte na inú príležitosť. Pri mori by ste sa v nich nemuseli cítiť komfortne, nakoľko je vaša pokožka po celý deň vystavovaná slnečným lúčom a môže javiť jemné známky podráždenia. Zvážte tiež balenie džínsov, je veľmi pravdepodobné, že ich z kufra vôbec nevytiahnete.

Náš tip: Vo väčšine stredísk nájdete všetko, čo by ste mohli na dovolenke pri mori potrebovať. Dokonca vám požičajú aj plutvy či potápačské okuliare, ak by ste sa chceli v mori poriadne vyblázniť. To isté platí o plážových uterákoch a žabkách – pokiaľ máte v batožine málo miesta, prípadne ste limitovaní jej váhou, pokojne si ich zakúpte priamo na dovolenke.

POBYT NA HORÁCH

Ak ste sa rozhodli pre letnú turistiku, čaká vás množstvo zážitkov, prekrásnych scenérií a najmä veľa aktívneho oddychu. Spoliehať sa na leto ale nemôžete – počasie na horách býva zradné a často vás zastihne dážď, silný vietor či prudké ochladenie. Investujte preto do kvalitnej a funkčnej výbavy v podobe nepremokavej bundy, mikiny či prispôsobovacích nohavíc, z ktorých prípadne viete urobiť šortky. Nezabudnite na kvalitnú obuv, ochranu pred hmyzom a tričko na výmenu, ak by ste sa priveľmi spotili. Podobne ako pri mori platí, že opaľovacie krémy s vysokým faktorom sú nevyhnutnosťou, ako aj pokrývka hlavy a slnečné okuliare. Do ruksaku si tiež prihoďte externú nabíjačku, mapu a dostatočné zásoby vody i jedla.

Starostlivosť o pokožku po turistike na horách

Nechajte doma: Letné šaty či oblečenie z umelých materiálov vám pri tomto type dovolenky veľmi neposlúžia. Zabudnite tiež na nespevnenú obuv (žabky). Plavky tiež nie sú tou najlepšou voľbou, vaša pokožka ostáva nechránená voči prípadným pádom alebo hmyzu. A pokojne sa vykašlite na mejkap, šperky či voňavky – v prírode viac oceníte leukoplast na otlaky :)

Náš tip: Niet nad pocit, keď sa vrátite z niekoľkohodinovej túry na chatu či do hotela a doprajete svojmu telu dokonalý relax v podobe dlhej sprchy. Vyskúšajte čistiaci dermatologický gél bez mydla pre citlivú pokožku  od značky URIAGE, ktorý vás nielen dokonale prebudí, ale zabezpečí aj dokonalú hydratáciu pre vašu pokožku. Použiť ho môžete na tvár i celé telo.

POTULKY MESTOM

Spoznávať nové zákutia, vône, chute a kultúru? Lákavá predstava a leto sa k nej úžasne hodí! Určite sa oplatí vopred preveriť počasie, možnosti ubytovania i plánované aktivity, aby ste im vedeli prispôsobiť svoju batožinu. V zásade rátajte s tým, že ubytovanie uvidíte iba podvečer, a aj to iba na chvíľu, kým zmeníte outfit a opäť vbehnete do víru zábavy. Preto stavte na pohodlnú obuv a väčšiu kabelku alebo batoh, do ktorého sa vám zmestí všetko, čo budete počas dňa v meste potrebovať. Nezabúdajte, že v mnohých reštauráciách, múzeách či dopravných prostriedkov býva pustená silná klíma. Preto so sebou vždy noste bundu či sveter na zahriatie.

Vašou tajnou zbraňou bude obľúbená voda v spreji, ktorá vás osvieži, kedykoľvek to bude potrebné! Francúzsku termálnu vodu v spreji URIAGE môžete použiť na tvár, telo i vlasy a pomôže vám nielen s hydratáciou pokožky, ale aj s fixáciou mejkapu, ochranou vlasov pred slnečnými lúčmi či núdzovým očistením rúk alebo odstránením mejkapu. Vďaka mini kabelkovému baleniu nezaberie veľa miesta.

Starostlivosť o pokožku po potulkách mestom

Nechajte doma: Štýlové, no nepraktické kabelky, do ktorých sa v podstate nič nezmestí a ich ramienko sa vám vždy nepríjemne zarezáva do kože. Nebezpečne vysoké podpätky, vhodné iba na sedenie a vyzeranie krásne. Športovú výbavu do fitka – pohybu budete mať viac než dosť, šetrite sa radšej na večerné tancovanie na miestnej zábave :)

Náš tip: Mestská dovolenka si vyžaduje trochu predprípravy. Oplatí sa vopred si overiť otváracie hodiny, ceny a možnosti vstupov na atrakcie, ktoré vás v danom meste lákajú. Nebojte sa tiež investovať viac času do úpravy svojho zovňajšku. Je pravdepodobné, že sa budete veľa fotiť - siahnite preto po obľúbených šatách či tričku, vlasy osviežte suchým šampónom a urobte si aj ľahký mejkap. Budete sa cítiť oveľa lepšie, vďaka čomu si váš dočasný domov zamilujete ešte o čosi viac!

O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora