Spoznajte najväčšie mýty a fakty o hydratácii pokožky

17. 2. 2020 · 5 minút na prečítanie

Či je leto alebo zima, máte čerstvých dvadsať alebo patríte k zrelším ročníkom, tajomstvo správnej hydratácie by ste mali mať v malíčku. Viete o nej naozaj všetko?

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Spoznajte najväčšie mýty a fakty o hydratácii pokožky

 

 

Ak sa zabudnete niekoľko hodín napiť, rýchlo pochopíte, že bez vody ľudské telo nemôže fungovať. Dostaví sa točenie hlavy, únava, malátnosť a nezvyčajná nie je ani silná migréna. Pokožka sa so stratami vody vyrovnáva síce pomalšie, no nedostatočnou hydratáciou si rovnako koledujete o množstvo problémov. Ani ten najlepší mejkap neskryje vysušenú sivastú pleť, akné, ekzém či obávané vrásky.

Pokiaľ nechcete po celú jar bojovať so svojou kožou, naučte sa o ňu starať správne. Odhaľte spolu s nami najčastejšie mýty a fakty o hydratácii a zistite, v akom veku s ňou treba začať, čo používať na mastnú pokožku a akým chybám je dobré  sa vyhnúť...

MASTNÁ POKOŽKA HYDRATÁCIU NEPOTREBUJE (MÝTUS)

Predpokladom efektívnej starostlivosti o pokožku je zistenie, aký typ pleti vlastne máte a čo špeciálne si vyžaduje. Nech je vaša pokožka akákoľvek, kvalitnú hydratáciu potrebuje ráno i večer, 356 dní v roku. V prípade suchej kože sa považuje za akúsi samozrejmosť, no rovnako je dôležitá aj pre pleť mastnú, zmiešanú alebo problematickú. Aj keď ste si to doteraz možno nemysleli, voda je nevyhnutná pre regeneráciu kožných buniek a slúži ako ochranná bariéra pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi, ako sú chlad, vietor, klimatizácia a kúrenie, ale aj nedostatočný pitný režim, stres či každodenné odličovanie mejkapu.

Starajte sa o seba správne. Suchá pleť si pýta hutnejšie hydratačné krémy, séra či mlieka, ktoré jej dokážu poskytnúť celodennú ochranu. Zmiešaná pokožka môže siahnuť po prípravkoch na lokálnu starostlivosť, mastnej pristane hydratácia v ľahkej gélovej konzistencii, ktorá ju príliš nezaťaží, no zároveň predchádza zvýšenej produkcii mazu, čo je prirodzená obranná reakcia vysušenej kože. Majiteľky problematickej pokožky by sa vždy mali poradiť so svojím lekárom alebo lekárnikom o výbere vhodnej kozmetiky, ktorá podporí ich boj proti akné či iným nedokonalostiam.

DEHYDRATÁCIA MÔŽE ZA VAŠE PROBLÉMY S AKNÉ A VRÁSKAMI (PRAVDA)

Presne tak. Dobrou správou je, že dehydratácia je stav prechodný a správnou starostlivosťou dokážete dostať svoju pleť do pôvodnej kondície. Naopak, v prípade, že vaša pleť dennodenne bojuje s nedostatkom vlahy, začne strácať svoj prirodzený jas i zdravú farbu, následne sa dostaví nepríjemné pnutie alebo svrbenie.  

V dôsledku jej oslabenia vás môžu neskôr nepríjemne prekvapiť nové vrásky. Keď sa obranná vrstva kože naruší, tá praská a je náchylnejšia k infekciám alebo alergiám. Varovným signálom sú tiež drobné vyrážky, najmä v okolí brady a na čele.

Vysušenú pleť spoznáte aj podľa pokožky očí, ktorá je veľmi tenká a citlivá na akékoľvek zmeny či diskomfort. Dobré žilky, opuchy,hlboké vrásky či výrazné kruhy pod očami varujú pred nesprávnou životosprávou a starostlivosťou. Spomínané problémy našťastie dokáže odstrániť účinný HYDRATAČNÝ OČNÝ KRÉM URIAGE EAU TERMALE. Obsahuje špeciálny hydrotermálny komplex, ktorý oslabenej pokožke dodá potrebnú hydratáciu a bol vyvinutý tak, aby vyhovoval citlivému očnému okoliu.

NA SUCHÚ POKOŽKU MI STAČÍ AKÝKOĽVEK KRÉM (MÝTUS)

Takáto pleť môže byť precitlivená a na zvýšenú starostlivosť často reaguje podráždením. Zároveň jej jeden hydratačný výrobok nemusí stačiť – pre dosiahnutie optimálneho výsledku je najlepšie staviť na komplexnú starostlivosť, zloženú z kvalitného krému, séra a masky. Rovnako dôležité je správne načasovanie. Vysušenú pleť treba cez deň najmä chrániť a na hydratácii popracovať cez noc, kedy má viac času na regeneráciu.

 

Skvelou pomôckou na dosiahnutie krásnej zdravej pokožky je NOČNÁ HYDRATAČNÁ MASKA URIAGE EAU THERMALE – jej účinky sú dokonca porovnateľné s kvalitným osemhodinovým spánkom! Okrem kyseliny hyalurónovej obsahuje extrakt na rozjasnenie a je vhodná pre všetky typy pleti. Okrem toho poslúži ako podklad pod mejkap či prvá pomoc po spálení sa na slnku.

STAV KOŽE VYPOVEDÁ O VAŠEJ ŽIVOTOSPRÁVE (PRAVDA)

Hydratovanú pokožku vidíte už z diaľky – pôsobí zdravšie a mladšie, dokonca máva spravidla o čosi menej vrások. Vysušenie kože treba vnímať ako jej vážne narušenie a začervenanie, ťahanie či svrbenie je nutné považovať za prvé varovné signály. Dokonca aj obyčajné sprchovanie sa môže stať veľmi nepríjemnou záležitosťou. Stavte preto na HYDRATAČNÝ TELOVÝ BALZAM URIAGE EAU THERMALE s intenzívnou 24 hodinovou hydratáciou a výživou pre všetky typy pleti. Spája v sebe termálnu vodu Uriage, kyselinu hyalurónovú, bambucké maslo a extrakt zo šuchy čiernej, obnovujúci pevnosť pokožky. Navyše sa rýchlo vstrebáva a príjemne vonia.

Hydratovať je potrebné na všetkých úrovniach – vonkajšou starostlivosťou v podobe kozmetiky, no tiež prostredníctvom dostatočného príjmu tekutín a vhodnou stravou. Prílišná konzumácia solí, cukrov i konzervantov v potravinách vás pripravuje o cennú vodu. Vhodnejšie sú polievky, šťavnaté ovocie a zelenina, ako je uhorka, cuketa, paprika, rajčiny či zelený šalát. Do svojho denného príjmu tekutín zaraďte predovšetkým čistú vodu a nezabúdajte, že kofeínové či sladené nápoje vám urobia skôr medvediu službu. Vplyv pravidelného pohybu na čerstvom vzduchu a kvalitného spánku je nedoceniteľný.

HYDRATÁCIA JE POTREBNÁ IBA V LETE (MÝTUS)

Udržiavanie sviežosti v pokožke je nevyhnutnou záležitosťou v každom ročnom období. S pravidelnou hydratáciou môžu začať už slečny po dvadsiatke, kedy sa prvýkrát koža vyrovnáva so starnutím. Táto starostlivosť má spolu s rozumným slnením za následok spomalenie tvorby vrások, čo isto oceníte v staršom veku. Na hydratáciou by ste nemali zabúdať v žiadnom ročnom období, no vhodné je meniť typ hydratačného prípravku podľa sezóny. Kým v zime oceníte hutné výživné krémy, v lete vám postačí ľahšia a jemnejšia konzistencia.

 

Ďalšie články k téme Spoznajte najväčšie mýty a fakty o hydratácii pokožky

O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora