S príchodom jesene je potrebné zmeniť aj starostlivosť o pokožku

18. 11. 2022 · 4 minúty na prečítanie

Počas nadchádzajúceho jesenného obdobia netreba zabudnúť vhodne upraviť starostlivosť o pokožku.

Veronika Blahová
Veronika Blahová
S príchodom jesene je potrebné zmeniť aj starostlivosť o pokožku

Slnko, častý pohyb vonku a dovolenkový čas nás nabili energiou, ktorú počas jesenných sychravých dní budeme určite potrebovať. Počas nadchádzajúceho obdobia netreba zabudnúť ani na starostlivosť o pokožku.

 

Ľahké opálenie sa nám pleť rozjasnilo a pridalo na kráse. Nadbytok slnenia však môže zanechať pokožku dehydrovanú, spôsobiť vrásky a pigmentové škvrny. Naprávať tieto škody ale nie je úplne jednoduché. Často na to treba veľa úsilia, zmeny návykov a používaných kozmetických produktov. Poďme sa pozrieť, ako nato.

Viditeľnejšie vrásky

Po lete sa môžu zdať hlbšie a pleť povädnutá. Vzpružiť nám ju pomôžu napríklad aj produkty Age Lift od firmy URIAGE, ktoré sú určené na boj proti vráskam a sú komplexnou starostlivosťou pre pokožku poznačenú starnutím. Obsahujú kombináciu antioxidantov, retinolu, kyseliny hyalurónovej a ochrany pred takzvaným modrým svetlom, ktoré vyžarujú moderné elektronické zariadenia, ako napríklad mobilné telefóny či televízia. 

Ktoré účinné látky zaradiť na jeseň?

Modré svetlo je dlhovlnné, preniká do hlbších vrstiev našej kože, negatívne ovplyvňuje pevnosť a pružnosť pokožky. Ochrana pred modrým svetlom v týchto produktoch tomu účinne zabráni. Vitamín C a E sú antioxidanty, ktoré pôsobia aj ako prevencia starnutia, retinol je jednou z najúčinnejších zložiek proti starnutiu a kyselina hyalurónová naviaže na seba vodu, a tým vyplní našu pokožku. Age Lift poskytuje ženám po tridsiatke všetko, čo ich pleť potrebuje, a zároveň pleť rozmazná úžasnými textúrami a atraktívnou vôňou. U žien po päťdesiatke už hovoríme o hormonálnom starnutí. Zmeny súvisiace s menopauzou môžu zanechať pokožku mdlú, bez jasu, s hlbokými vráskami a poklesom kontúr.

Tvári zrazu chýba objem a výživa. Na všetko toto sú ideálnym riešením nové produkty URIAGE – denný nočný krém z radu Age Absolute. Ide o dva výnimočné produkty ukryté v luxusných sklených flakónoch. Denný je výživný zamatový krém a aj suchej pokožke poskytne dokonalú výživu a ochranu počas celého dňa. Nočná starostlivosť má označenie nočná maska, pretože je taká intenzívna, ako keby sme každý večer použili pleťovú masku.

Ako na dehydratovanú pleť?

Drsnej, suchej a napnutej pleti hovoríme, že je dehydrovaná, a mali by sme viac piť, dôkladne si pleť čistiť a precízne ju hydratovať. Odporúča sa doplniť do bežnej rutiny takzvaný booster, hydratačné sérum alebo masku. Keďže sú to intenzívne prípravky, pomerne rýchlo si vedia poradiť aj s dehydratáciou pokožky.   

Nadbytok UV žiarenia počas leta môže spôsobiť pigmentové škvrny

Akné a atopická dermatitída na jeseň

Ide o kožné ochorenia, ktoré vedia pekne potrápiť. Cez leto majú ľudia s týmito ochoreniami lepšie obdobie a práve s nástupom jesene sa ich kožné prejavy zhoršujú. Dermokozmetické produkty sú popri liečbe často veľkými pomocníkmi, ktorí pomáhajú zmierňovať príznaky týchto ochorení.

 

Spravili sa vám pigmentové škvrny?

Toto je téma aj na samostatný článok. Niekedy sa im hovorilo aj starecké škvrny, aj keď so starnutím nie vždy súvisia. Dôvodom ich vzniku je nadbytok UV žiarenia počas leta. Je preto oveľa ľahšie im predchádzať, ako ich po lete riešiť. Ak sme to však cez leto podcenili, teraz sa musíme spoľahnúť na niektorý z depigmentačných krémov, na špeciálne ošetrenie v kozmetickom salóne alebo na dermatologickej klinike.

Čo robiť počas jesene inak?

 • Pokožku si vždy ráno a večer nezabudnime dôkladne vyčistiť. Len čistá pokožka totiž prijme to, čo jej dáme vo forme starostlivosti.

 • Cez leto sme sa často spoľahli len na ľahký krém, zrazu nám však prestáva stačiť. Vyberme si výživnejšiu textúru, ktorá nám pleť lepšie vyživí.

 • Dvakrát do týždňa si doprajme luxus v podobe masky.

 • Nezabudnime ani na starostlivosť o telo. Každý večer sa po sprche natrime telovým krémom. Ruky a nohy si pravidelne ošetrujme výživnými krémami. Na rukách sa môže objaviť takzvaná chladová alergia, vtedy sa treba o kožu rúk starať ešte intenzívnejšie.

 • Balzam na pery urobí naše pery šťavnatými a zabráni tomu, aby boli v jesennom počasí suché a popraskané.

   


BeautyClub Dr. Max je aj na sociálnych sieťach
Ďalšie články k téme S príchodom jesene je potrebné zmeniť aj starostlivosť o pokožku

 • Pleť a pokožka sú v zime viac ohrozené

  Pleť a pokožka sú v zime viac ohrozené

  · 2 minúty na prečítanie
  Zima je obdobie, keď je dôležité si viac pripomenúť na starost o svoju pokožku. Na jej stav neprispieva len nižšia teplota, ale aj znížené prijatie tekutín, nedostatok vitamínov a oblečenie, ktoré narušuje prirodzenú kožnú bariéru. Preto v aktuálnom období je dôležité dodržiavať aspoň štyri kľúčové rady na starost o pleť a pokožku.
 • Objavte benefity pupalkového oleja

  Objavte benefity pupalkového oleja

  · 4 minúty na prečítanie
  Je veľmi prospešný pre zdravie človeka, avšak najviac prínos má pre ženy. Používa sa na podporu zdravej pokožky a tiež pri riešení problémov s PMS, plodnosťou a menopauzou.
 • Kozmetické novinky s dotykom prírody

  Kozmetické novinky s dotykom prírody

  · 4 minúty na prečítanie
  Poznajte nový spôsob, ako sa starať o vaše vlasy a pokožku. Produkty s označením Natural Dr. Max, ktoré prešli dermatologickými testami, obsahujú viac ako 90 % prírodných zložiek.
O autorovi
Veronika Blahová
Veronika Blahová
Čítať viac od autora
O autorovi
Veronika Blahová
Veronika Blahová
Čítať viac od autora