Potrebujete sa dostať do formy? Vieme, ako na to!

16. 6. 2020 · 5 minút na prečítanie

Hľadáte spôsob, ako sa pripraviť na leto? Prezradíme vám niekoľko jednoduchých trikov, ktoré naozaj fungujú – a poradí vám aj výživová odborníčka, MUDr. Alexandra Frolkovičová.

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Potrebujete sa dostať do formy? Vieme, ako na to!
Ako sa dostať do formy na leto

 

Aj vás prekvapilo, že plavková sezóna prišla zase akosi rýchlejšie, než ste čakali? Nevešajte hlavu – ak ste ešte nestihli splniť svoje novoročné predsavzatia alebo vám počas domácej karantény ktosi v skrini záhadne zmenšil oblečenie, stále je dosť času na nápravu. Zabudnite však na extrémne diéty – leto si predsa treba užívať! Radšej sa inšpirujte našimi radami, ako môžete pomocou malých zmien dosiahnuť ohromný výsledok. Svoje osvedčené triky ohľadne racionálneho stravovania nám preradila výživová odborníčka, MUDr. Alexandra Frolkovičová.

TAJNÝ TRIK VÝŽIVOVÝCH ODBORNÍKOV

Počas leta býva extrémne ťažké odolávať lákadlám vo forme rýchleho občerstvenia, farebných drinkov či zmrzlinového osvieženia. Skúste si preto nastaviť svoj denný režim tak, aby ste jedli osem hodín a zvyšok dňa zdravo hladovali. Tento spôsob odporúčajú mnohí osobní tréneri i výživoví poradcovia, pretože ho dokážu dodržiavať aj tí, ktorí večne nestíhajú. Navyše, prerušovaný pôst sľubuje rýchle a trvalé riešenie, pričom nekladie primárny dôraz na to, čo zjete, ale v akom čase sa stravujete.

Pre účel normalizácie hmotnosti môžete zvoliť režim tzv. intermitentného hladovania, kedy tri hlavné jedlá vtesnáte do osemhodinového intervalu“, vysvetľuje MUDr. Alexandra Frolkovičová, výživová odborníčka a dodáva: „Prípadne vyskúšajte 1 - 2 dni v týždni vydržať úplne bez večere. Mali by ste byť aspoň raz počas dňa hladní, aby došlo k hladovým kontrakciám a správnemu očisteniu čreva“. Okrem chudnutia tak podporíte aj váš imunitný systém.

trik výživových odborníkov pre normalizáciu hmotnosti

PRIRODZENÝ POHYB ROBÍ ZÁZRAKY

Pokiaľ chcete chudnúť zdravo, okrem úpravy stravovacích návykov by ste mali dohliadnuť aj na svoj výdaj energie prostredníctvom športu. Každý krok sa počíta – na začiatok vyskúšajte každodenné svižné prechádzky s trvaním aspoň 30 a ideálna 60 minút. Je úplne jedno, či budete chodiť ráno alebo večer, podstatné je, aby ste vo svojom odhodlaní vytrvali a nehľadali výhovorky, prečo to nejde. Počas prechádzky sa nezabudnite dobre nadýchať čerstvého vzduchu a doplniť zásoby vitamínu D zo slnečného žiarenia.

Využite každú možnosť, ako byť cez deň v pohybe. Vymeňte výťah za schody, na nákup nejazdite autom, ale choďte pešo. Domácou posilňovňou môže byť aj vaša záhrada – stačí sa nevyhýbať koseniu či polievaniu. Aj domáce práce vás vedia zbaviť prebytočných kalórií, stačí pridať na tempe a intenzite vykonávaných úkonov. Množstvo športovcov sa zhoduje na fakte, že aktívna činnosť, ktorú vykonávate pravidelne a priebežne po celý deň, býva v chudnutí efektívnejšia, ako keď absolvujete hodinový tréning trikrát do týždňa, no zvyšok dňa nepohnete prstom.

v zdravom tele zdravý duch - pravidelný pohyb robí zázraky

PREČO JE VODA TAKÁ DÔLEŽITÁ?

Správne nastavený pitný režim pomáha zbaviť sa toxínov a škodlivých látok v tele, podporuje metabolické procesy a predchádza pocitom únavy. Pokiaľ sa celý deň pohybujete na hranici jemnej dehydratácie, nemôžete očakávať, že sa číslo na váhe pohne vytúženým smerom dolu – a to aj napriek tomu, že pravidelne cvičíte a stravujete sa racionálne. Počas obeda alebo večere však skúste vydržať bez nápoja. Vaše telo tak prinútite spracovať takzvanú metabolickú vodu, ktorú v sebe prirodzene má a vyhnete sa problémom s jej zadržiavaním.

Koľko tekutín je dosť? Presný objem závidí od vašej váhy a fyzickej aktivity, no vo všeobecnosti sa odporúča vypiť počas dňa aspoň osem pohárov čistej, neochutenej vody. Ak sa počas dňa slníte, športujete alebo strácate väčšie množstvo vody potením, zvýšte priamo úmerne aj svoj pitný režim. Dehydratácia prichádza nenápadne, no dokáže pokaziť celý deň. Počas leta sa takisto vyvarujte príliš chladeným nápojom, aby ste si nepodráždili žalúdok. So starostlivosťou o vlasy a pleť vám pomôže termálna voda v spreji. Jednoducho, každá kvapka sa počíta :)

správny pitný režim je dôležitý

KTORÉ VITAMÍNY POTREBUJETE?

Hoci sa v lete s chrípkou nestretávate tak často, ako tomu býva na jeseň a v zime, náhla horúčka či herpes na perách zvyknú potrápiť nejedného dovolenkára. Stavte na vyváženú stravu a nezabúdajte ani na základné vitamíny, ktoré môžete užívať počas celého roka. „Vláknina je známa nespočetným množstvom priaznivých účinkov - od významnej pomoci pri redukcii hmotnosti, úpravy hladiny cholesterolu až po podporu imunity“, hovorí MUDr. Frolkovičová. Ovsená kaša s ľanovým semenom, orechami a ovocím je preto tipom číslo jedna na podporu vašej imunity.

Beta-karotén je prirodzeným zdrojom vitamínu A, ktorý udržiava normálny stav pokožky a pomáha jej získať krásnu opálenú farbu. Pre dostatočný príjem vitamínu E odborníci odporúčajú denne zjesť asi hrsť orechov a semien. Vitamín C je bohato zastúpený najmä v ovocí a zelenine, ako je paprika, citrusy, jahody, kivi a podobne. Zinok ako silný antioxidant pôsobí proti voľným radikálom, ktoré vznikajú pri UV žiarení. Je dôležitý k metabolizmu vitamínu A v tele, takže naň počas leta rozhodne nezabúdajte. V prirodzenej forme ho okrem mäsa nájdete v obilninách, semenách a orechoch, no dopĺňať ho môžete aj formou výživových doplnkov.

KOZMETICKÍ POMOCNÍCI

Príprava na leto sa začína vo vašej kúpeľni. Depilácia, aplikácia samoopaľovacieho krému či boj s celulitídou si vyžaduje pravidelnú a poctivú starostlivosť o pokožku. Základom úspechu je neustála hydratácia, aby koža nepraskala a netvorili sa na nej nevzhľadné šupinky. V kombinácii s telovým pílingom a kvalitným hydratačným krémom to zvládnete ľavou zadnou.

Pokiaľ potrebujete zabojovať s celulitídou, obrňte sa najmä trpezlivosťou. Pomocou cvičenia dokážete spevniť ochabnuté svalstvo, vďaka racionálnemu stravovaniu a pitnému režimu zase zlepšiť metabolické procesy vo vašom tele. Okrem toho si denne doprajte masáž s použitím účinného anticelulitídového prípravku. V prípade, že čas nemáte a potrebujete vyzerať tip – top okamžite, stavte na telový olej NUANCE GLAMOUR BEAUTY OIL. Vaša pokožka bude pôsobiť sviežo, zdravo, vystúpi vám opálenie a navyše budete aj prekrásne voňať. Overené na vlastnej koži! Prečítajte si ako dopadol tento telový olej v našej testovačke TU :)

Ďalšie články k téme Potrebujete sa dostať do formy? Vieme, ako na to!

O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora