Kozmetika pod stromček? Áno, ak dodržíte tieto pravidlá

19. 12. 2019 · 5 minút na prečítanie
Kozmetický vianočný balíček môže znamenať príjemné prekvapenie, no aj hotovú katastrofu – s našimi radami si budete istí, že ste tento rok vybrali naozaj dobre.
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Kozmetika pod stromček? Áno, ak dodržíte tieto pravidlá
kozmetika pod stromček, aké sú pravidlá

Premýšľate, čím by ste potešili sestru, ktorá má doslova všetko? Alebo maminu, ktorá naopak nič nepotrebuje? Prípadne vás čaká večierok s kolegami, kde ste si tento rok ako tajný Santa vytiahli vašu obľúbenú kolegyňu a nechcete ju „odbiť“ tradičnou fľašou vína? Zbavte sa predsudkov a pokojne siahnite po kvalitnej kozmetike – hoci býva označovaná za akúsi poslednú možnosť, presvedčíme vás o pravom opaku. Zistite, v ktorých prípadoch sa starostlivo vyberaný kozmetický darček dočká úspechu a kedy je naopak lepšie sa mu pod stromčekom úplne vyhnúť!

POZNÁTE VKUS OBDAROVANEJ

Pokiaľ hľadáte darček pre sestru, mamu, svokru či iného blízkeho človeka, o ktorom viete, aké sú jeho kozmetické preferencie, niet lepšej voľby pod stromček, ako je obľúbený kúsok od overenej značky. Dôležité je poznať detaily, ako je typ pokožky budúcej majiteľky a predchádzajúce skúsenosti, ktoré so zvoleným krémom, sérom či šampónom má. Budete mať istotu, že váš darček nezapadne prachom, priam naopak – obdarovaná na vás bude denne s vďakou spomínať. Množstvo výrobcov pred Vianocami ponúka špeciálne limitované edície, ktoré okrem krásneho obalu obsahujú napríklad cestovné verzie obľúbenej kozmetiky. Starostlivosť o ženskú krásu nie je lacnou záležitosťou – preto kvalitný krém, obľúbený šampón s balzamom či špeciálny telový olej zaručene potešia.

darovanie kozmetiky na Vianoce

DARUJTE NIEČO EXTRA

Ak máte v rodine alebo blízkom okolí kozmetickú „maniačku“, niet nad čím rozmýšľať. Opäť odporúčame držať sa overených značiek, no skúste sa zamerať na kozmetické sväté grály – či už siahnete po „limitkách“, špeciálnych pleťových sérach alebo doplnkovej starostlivosti o pokožku, určite sa takémuto darčeku pod stromčekom ujde zaslúžená pozornosť. Ak nakupujete kozmetiku v lekárni, skúste sa poradiť o novinkách, ktoré by mohli s bežne používanou kozmetikou ladiť, no zároveň by poskytla užívateľke radosť zo skúšania nepoznaného. Ak chcete skutočne potešiť, siahnite po finančne náročnejšom kúsku, o ktorom viete, že by vašej priateľke, kolegyni, sestre či mame určite sadol, no sama si takýto luxus nedopraje.

darujte na Vianoce niečo extra

STÁVKA NA ISTOTU

Niekedy sa oplatí spojiť sa v naháňaní najlepšieho vianočného darčeka s iným rodinným príslušníkom. Partner alebo manžel obdarovávanej dokáže prezrieť jej kozmetický regál a zistiť, ktorú kozmetiku by sa oplatilo doplniť. V takom prípade stavte na istotu a zakúpte nové balenie takmer minutého očného krému alebo telového oleja. Dokonca sa nemusíte báť ani darčeka v podobe obľúbeného parfumu, o ktorom sa predsa zvykne hovorievať, že by si ho človek nikdy nemal kupovať sám. Podobne poteší aj kvalitná špirála, rúž či paletka očných tieňov, ktoré má obdarovaná v obľube.

darčeky pod vianočným stromčekom

ZDRAVIE A KRÁSA V JEDNOM

Kvalitná lekárska kozmetika patrí medzi finančne náročnejšie kúsky, no o to viac ašpiruje na pozíciu mimoriadne príjemného vianočného prekvapenia. A to hlavne v prípade, že vaša mamina, teta či kolegyňa radšej dopraje všetkým naokolo, než by si kúpila niečo drahšie pre seba. Poraďte sa s lekárnikom, čo by mohlo padnúť vhod – a to nielen z hľadiska krásy, ale aj podpory zdravia. Či už siahnete po vitamínových doplnkoch, kvalitnom kolagéne alebo špeciálnej kozmetike, riešiacej konkrétny zdravotný problém (ako je napríklad rosacea, ekzém alebo extrémne suchá pokožka), môžete si byť istí, že takýto dar poteší i pomôže.

zdravie a krása v jednom

V TOMTO PRÍPADE RADŠEJ NIE

Existujú špecifické prípady, kedy nový parfum alebo kozmetika pod stromčekom príliš nepoteší. Napríklad, ak obdarovaná osoba vlastní mimoriadne citlivú pokožku a používa špecifický typ kozmetiky, do ktorej by ste sa nemuseli trafiť. Rovnaký problém mávajú alergičky, ktoré na väčšinu kozmetických noviniek reagujú negatívne a starostlivosť o krásu  sa v ich prípade rovná dlhodobému výskumu na vlastnej pokožke. Pozor na ženy, ktorých kúpeľňa pripomína predvianočný sklad tej najlepšej parfumérie v meste. Vystavujete sa vysokému riziku, že podarovaný produkt už dávno vlastní, prípadne ho už stihla posunúť ďalej. Kozmetiku ako darček (možno s výnimkou tej dekoračnej) väčšinou neocenia ani mladšie ročníky, ktoré ju radia do jednej kategórie s pyžamom a papučami :)

Ďalšie články k téme Kozmetika pod stromček? Áno, ak dodržíte tieto pravidlá

 • Tri dôvody, prečo Mikuláš rozhodne nie je "EKO"

  Tri dôvody, prečo Mikuláš rozhodne nie je "EKO"

  · 6 minút na prečítanie
  Kde sú tie časy, keď na Mikuláša stačili deťom oriešky, jablká a kúsok čokolády? Dnes sa mikulášska nádielka nezmestí ani do dvoch čižiem. Skúste to tento rok inak!
 • Na tieto nástrahy si dajte počas Vianoc pozor

  Na tieto nástrahy si dajte počas Vianoc pozor

  · 5 minút na prečítanie
  Týždne pred Štedrým dňom robíte všetko preto, aby boli sviatky dokonalé. No a potom stačí chvíľa a zradí vás to najdôležitejšie, čo máte – vaše zdravie!
 • Ako sa nezblázniť z Vianoc

  Ako sa nezblázniť z Vianoc

  · 3 minúty na prečítanie
  Akosi sme si zvykli na to, že s Vianocami ruka v ruke prichádza aj stres. Veď toho treba toľko stihnúť. Alebo žeby nie? Presvedčte sa, že Vianoce sa dajú prežiť v pokoji.
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora