Festival zdravia 2019 s Dr. Max

2. 5. 2019 · 2 minúty na prečítanie

Festival zdravia je unikátny projekt, ktorého sa zúčastnil aj Dr. Max. Návštevníkom sme tento rok v 24 mestách Slovenska poskytli poradenstvo v oblasti dentálnej hygieny a diagnostiky pleti.

Festival zdravia 2019 s Dr. Max
Festival zdravia 2019 Dr. Max stánok

 

Festival zdravia je unikátny projekt zdravotnej poisťovne Dôvera plný atraktívneho programu zameraného na tému starostlivosti o svoje zdravie a dôležitosti prevencie pred ochoreniami.

V 24 mestách Slovenska ste mali možnosť počas celého mája a júna si preveriť svoj zdravotný stav, poradiť sa so špecialistami, zistiť svoju krvnú skupinu (od 18 rokov veku), dozvedieť sa viac o darovaní krvi či otom, ako ste na tom so stresom a pritom sa ešte aj zabaviť.
 
Dr. Max sa do tohto festivalu zapojil tiež. V stane Dr. Max naši odborníci z lekární poskytovali dermo poradenstvo, diagnostikovali pleť a pomáhali s výberom vhodnej starostlivosť pre každý typ a vek pleti. Jednou z noviniek Dr. Max tento rok bolo aj poskytovanie odborno-edukačného poradenstva v oblasti dentálnej hygieny. Návštevníkom sme radili aká je adekvátna starostlivosť o zuby, ústnu dutinu, medzizubné priestory, s výberom správnej zubnej a medzizubnej kefky a zubnej pasty, ukázali sme praktickú ukážku najvhodnejšiej techniky čistenia zubov a odborne radili ku konkrétnym ťažkostiam pacienta.

Festival zdravia navštívi každý rok viac ako 25-tisíc ľudí. Zhruba 10-tisíc ľudí si ročne nechá zistiť svoju krvnú skupinu, 5-tisíc absolvuje preventívnu zdravotnú prehliadku a 1,5-tisíca si preverí, ako ich ovplyvňuje stres.

Návodov, ako byť zdravý, je mnoho a aj keď sa rôznia, jedno majú spoločné – snažia sa nájsť recept, ako prežiť plnohodnotný a zdravý život a cítiť sa fit.