Dodržiavate zásady intímnej hygieny? Toto je 8 dôvodov, prečo by ste mali

23. 6. 2021 · Redakcia BeautyClub Dr.Max · 4 minúty na prečítanie
 • mykóza
 • kvasinky
 • URIAGE

Aby  ste si horúce dni užili čo najviac, nezabúdajte sa o seba starať. Okrem vody  a SPF majte po ruke aj kozmetiku URIAGE Gyn-Phy na ošetrenie vašich citlivých partií.

1. Viac sa umývame

Mnoho žien si počas slnečných dní dopraje očistu aj niekoľkokrát denne, no celkom pritom zabúda na potreby intímnych partií. Tak, ako svoju kožu zbavujete nečistôt a mazu pomocou kvalitnej sprchovacej kozmetiky, mali by ste na túto oblasť aplikovať prípravky, určené výhradne pre tento účel. Podľa odborníkov na ženské zdravie, prekvapivo vysoké percento žien stále používa nesprávne mydlo pri umývaní „tam dolu“. Klasický sprchový gél nedokáže reagovať na citlivé pH pošvy, preto radšej voľte špeciálnu intímnu kozmetiku.

2. Chceme sa cítiť komfortne. Vždy a všade

Preto by ste špeciálne v lete, ale aj po pôrode, menopauze či počas menštruácie, mali používať výhradne kozmetiku na intímnu hygienu citlivej pokožky. URIAGE Gyn-Phy je šetrný, jemne parfumovaný gél, ktorý vás spoľahlivo ochráni pred pocitom diskomfortu. Vďaka obsahu kyseliny mliečnej udržiava vyváženú flóru, podporuje prirodzené fyziologické pH 5,5 a chráni vás voči dráždivým druhom mikróbov.

URIAGE Gyn-Phy neobsahuje farbivá ani mydlá, je hypoalergénny a gynekologický testovaný tak, aby vyhovoval aj tej najcitlivejšej pokožke. Termálna voda Uriage v kombinácii s komplexom GLYKO-GYN upokojuje a jemne čistí bez podráždenia.

3. Cestujeme

Zmena prostredia a znížené nároky na osobnú hygienu na cestách dokážu vaše telo nepríjemne rozhádzať. Aby ste si voľno užili naplno, buďte pripravení na rýchle a účinné riešenia. Takým je napríklad čistiaci gél na podráždenú pokožku intímnych partií URIAGE Gyn-8. Poradí si s mnohými gynekologickými problémami a možno ho používať samostatne alebo v kombinácií s antimykotickou liečbou po dobu siedmych až desiatich dní.

Okrem upokojujúcej termálnej vody Uriage a patentovaného komplexu účinných látok GLYKO-GYN, obsahuje aj Pirokton olamín 0.2 %. Ten má veľmi efektívne protiplesňové a protizápalové účinky a okrem toho dodáva produktu pH 8 na zníženie dráždivej mikroflóry, čo veľmi rýchlo upokojuje podráždenie intímnych partií. Vďaka praktickému 100 ml baleniu je URIAGE Gyn-8 výborným spoločníkom na cesty.

4. Kúpeme sa v bazénoch

Určite ste si už všimli, že chlór pokožke veľmi neprospieva – stačí sa pozrieť, ako vyzerajú vaše plavky po jednej sezóne, strávenej čľapkaním sa v bazéne. O to väčší problém môže táto látka spôsobiť vášmu intímnemu zdraviu. Problematická však môže byť aj voda v jazerách a iných vodných zdrojoch, preto sa tehotným ženám a pacientkam s častými mykotickými zápalmi kúpanie v takejto vode príliš neodporúča. Aby ste sa podobným problémom vyhli, chráňte sa užívaním probiotík alebo vaginálnych tabliet, ktoré sa dajú aplikovať tesne po plávaní. Následne sa nezabudnite dôkladne osprchovať, najlepšie s použitím kvalitnej intímnej kozmetiky. Vždy sa prezlečte z mokrých plaviek do suchých, aby ste sa vyhli premnoženiu baktérií a následným nepríjemnostiam.

5. Maškrtíme

Každodenná zmrzlina a sladké nápoje môžu narušiť vaše intímne pohodlie viac, než by ste možno čakali. Zvýšená konzumácia cukru býva spojená s premnožením kvasiniek, preto pozorne sledujte, koľko sladkostí, ale aj ovocia počas dňa zjete. Rovnako závažný problém predstavuje nedostatočný príjem tekutín, spojený s nízkou frekvenciou močenia. Príliš silná koncentrácia moču vedie k zápalom močových ciest. Ak sa chcete tomuto bolestivému zážitku vyhnúť, prijímajte dostatok vody vo forme nesladených nápojov, polievok a zeleniny.

Ďalšie články k téme Dodržiavate zásady intímnej hygieny? Toto je 8 dôvodov, prečo by ste mali

 • 4 zásady intímnej hygieny, ktoré sa neoplatí porušovať

  4 zásady intímnej hygieny, ktoré sa neoplatí porušovať

  · 5 minút na prečítanie
  • hygiena
  • mykóza
  • kvasinky

  Staráte sa o svoje zdravie? S prichádzajúcim letom by sa do vašej pozornosti mala čoraz viac dostávať starostlivosť o intímne partie. Baktérie teplo doslova milujú!

  Intímna hygiena? V lete na prvom mieste!

  Intímna hygiena? V lete na prvom mieste!

  · 5 minút na prečítanie
  • hygiena
  • kvasinky
  • mykóza

  Starostlivosť o intímne partie je dôležitá počas celého roka. V lete by ste však tejto oblasti mali venovať obzvlášť zvýšenú pozornosť, najmä, pokiaľ si nechcete pokaziť dovolenku...

 • Ako vyhrať boj s nechtovou mykózou? 01.08.2015

  Ako vyhrať boj s nechtovou mykózou? 01.08.2015

  · 3 minúty na prečítanie
  • mykóza
  • nechty
  • pleseň

  Spozorovali ste na nechtoch zmenu farby, zhrubnutie a ich lámanie? Pravdepodobne sa jedná o nechtovú mykózu. Okrem toho, že nechty nevyzerajú pekne, zanedbanie liečby môže viesť k ich úplnému rozpadu. Preto je potrebné začať s liečbou čím skôr. Prinášame Vám niekoľko rád, ako tento boj vyhrať.

Redakcia BeautyClub Dr.Max