ALAVIS TRIPLE BLEND Pre psy a mačky

1×200 g, vererinárny prípravok

Značka: ALAVIS

Komplexná kĺbová výživa pre psy a mačky v prášku. Pre podporu regenerácie pohybového aparátu psov a mačiek všetkých vekových kategórií.

23,79
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: ALAVIS TRIPLE BLEND Pre psy a mačky 1×200 g, vererinárny prípravok

X42114 ADC

Veterinárny prípravok ALAVISTM TRIPLE BLEND pre psy a mačky je určený na regeneráciu pohybového aparátu, najmä pre preventívne podávanie u psov a mačiek. 

Prípravok obsahuje kombináciu chondroprotek­tívnych látok  glukózamín sulfátu a chondroitín sulfátu a látky MSM (methylsulfonylmethan), ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Tiež obsahuje značkové kolagény Collyss® a Cartidyss® a vitamín C.

 

Glukozamín sulfát a chondroitín sulfát sa radia do skupiny tzv. glykozamínoglykánov (GAG) a tvoria prirodzenú súčasť kĺbovej chrupavky a synoviálnej tekutiny. Mechanizmus účinku oboch týchto látok je spoločný a spočíva v chondroprotek­tívnom (chrupavku chrániacom) pôsobení. Účinok zahŕňa regeneráciu kĺbových chrupaviek a tkanív a zlepšenie pohyblivosti, tým pozitívne ovplyvňuje zdravotnú kondíciu zvieraťa. 

Chondroitín sulfát má význačnú schopnosť viazať v tkanive vodu. Zabezpečuje tak správnu funkciu chrupavky, jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. 

Metylsulfonylmetán  MSM  je prírodná látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá je zapojená do procesu tvorby kolagénu, spevňuje väzy a šľachy, pôsobí relaxačne a regeneračne na svaly. MSM sa podieľa nielen na obmedzení bolestí kĺbov, ale vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom aj na odbúranie poškodeného kĺbového tkaniva. Na potlačenie bolesti je vhodné užívať MSM aj pri poúrazových a pooperačných stavoch, kde bolo navyše zistené lepšie hojenie rán. MSM má analgetický, protizápalový, vazodilatačný a antiedematózny účinok. Má svoje uplatnenie aj pri odstránení bolestí svalov, svalových kŕčov a tiež bolestí šliach. 

Collyss® - kolagén typu I v najvyššej kvalite sa vyskytuje v silno zaťažovaných štruktúrach, ako sú šľachy a väzivové chrupavky. Je odolný v ťahu, a preto je veľmi dôležitý pre pevnosť šliach a tým aj pre spevnenie pohybového aparátu. Tento kolagén sa ďalej vyskytuje v kostiach a koži. Kolagén typu I Collyss® je patentovo vyrábaný čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek morských rýb. 

Cartidyss® - kolagén typu II v najvyššej kvalite udržiava tvar chrupavky a bráni jej deformácii. Kolagén typu II je súčasťou hyalinnej a elastickej chrupavky a je odolný v tlaku. Cartidyss® je čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek rají.

Spektrum účinkov:

  • výživa, ochrana, obnova a regenerácia kĺbových chrupaviek a tkanív
  • zmiernenie bolesti pohybového aparátu
  • zlepšenie pohyblivosti
  • zlepšenie celkovej zdravotnej kondície

Výrobca a držiteľ rozhodnutia o schválení: Patron ca, s.r.o., Jakubská 647/2 110 00 Praha,  Česká republika, člen LightHouse International Inc., 1st. Canadian Place, Ontario M5X 1B5, Kanada.

Distribútor: natural supplements s.r.o., Kmeťkova 1, 949 01 Nitra, Infolinka: 0850 184 314, e-mail: info@alavis.sk, www.alavis.sk

Schvaľovacie číslo: 125/R/19-S.

Balenie: 200 g

LEN PRE ZVIERATÁ!  BEZ PREDPISU VETERINÁRNEHO LEKÁRA

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.

Kategórie produktov