VITAMIN STATION Rýchlotest Gluten Alarm

1×1 ks, imunologický rýchlotest

Špecifický imunologický rýchlotest na detekciu protilátok IgA proti tTg, pre jeho použitie postačuje kvapka krvi z bruška prsta.

17,39
Nakúpte ešte ďalšie produkty a získajte dopravu ZADARMO. 19,90 €

O produkte: VITAMIN STATION Rýchlotest Gluten Alarm 1×1 ks, imunologický rýchlotest

X56038 ADC

Špecifický imunologický rýchlotest na detekciu protilátok IgA proti tTg, pre jeho použitie postačuje kvapka krvi z bruška prsta. 

Celiakia je celoživotná autoimunitná choroba postihujúce tenké črevo, ktorá sa môže vyskytnúť u osôb s genetickou dispozíciou. Ochorenie je spôsobené intoleranciou na potraviny obsahujúce glutén  (proteínový komplex v pšenici, jačmeni, raži). Podľa odhadov postihuje 1% ľudí na celom svete. Typické príznaky sú nasledovné: chronická hnačka, bolesti brucha, nadúvanie, schudnutie, anémia, osteoporóza, chronická únava, pomalý rast u detí.  Po diagnostikovaní ochorenia je v súčasnosti  jedinou známou účinnou liečbou celoživotná prísna bezlepková diéta. Prvým krokom skríningu celiakie je vykonanie efektívneho rýchlotestu pomocou krvnej vzorky.  Fungovanie testov je založené na meraní protilátok typu IgA proti tkanivovej transglutamináze (tTG).

Spôsob použitia

Test je určený na jednorazové použitie. Počas testovania je potrebné riadiť sa pokynmi na príbalovej informácii.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.