Traumacel Biodress COMFORT

1×5 ks, bioaktívne sterilné vstrebateľné krytie na rany

Značka: TRAUMACEL

Traumacel Biodress Comfort je kombinácia bioaktívneho sterilného vstrebateľného krytia z oxidovanej prírodnej celulózy o veľkosti 10x10 cm a neadherentného vysoko savého krytia o veľkosti 16x16 cm.

29,39
Ušetríte 11%

Pôvodná cena:  32,99 €  ·  zľava 3,60 €

Najnižšia cena pred zľavou: 32.99 €

Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Traumacel Biodress COMFORT 1×5 ks, bioaktívne sterilné vstrebateľné krytie na rany

A84474 ADC

Traumacel Biodress Comfort je kombinácia bioaktívneho sterilného vstrebateľného krytia z oxidovanej prírodnej celulózy o veľkosti 10x10 cm a neadherentného vysoko savého krytia o veľkosti 16x16 cm.

Krytie je určené na liečbu akútnych, chronických a ťažko liečiteľných rán. Je vhodný na liečbu:

  • chronických bércových ulcerácií, dekubitov, defektov diabetických nôh,
  • rán hojacích sa per secundam,
  • chronických rán, ktoré nejavia známky hojenia, sú zdĺhavé a secernujúce. 

Vytvára prostredie stimulujúce proces hojenia. Pôsobením dochádza k vyčisteniu a oživeniu spodku rany, navodeniu a urýchleniu procesu granulácie aj epitelizácie rany. Viac na adc.sk

Spôsob použitia

Rana sa ošetrí podľa štandardného ošetrovateľského postupu. Vykoná sa hygiena rany (rana sa osprchuje, v prípade potreby sa priloží na ranu obkladový roztok a okolie rany sa ošetrí indiferentnou pastou).
Po vybratí z obalu sa do rany vloží krytie (10x10 cm), ktoré je možné podľa potreby prispôsobiť veľkosti rany a následne sa prekryje neadherentným vysoko savým krytím tak, aby potlačená strana krytia bola hore.
Na rane môže byť krytie ponechané 1-4 dni.  Dlhotrvajúce a silne secernujúce rany sa odporúčajú preväzovať 1x za 24 hodín. Rany mierne či stredne secernujúce preväzujte 1x za 48–72 hodín. Bioaktívne krytie (10x10 cm) je možné aplikovať v dvoch vrstvách (t.j. 1 ks preložiť tak, aby sa utvorili dve vrstvy) a ranu previazať 1x za 4 dni. V prípade veľmi malej sekrécie, ranu i bioaktívne krytie (10x10 cm) zvlhčite fyziologickým roztokom. Signálom výmeny krytia je rozpustená žltá gélová hmota na spodku rany.

Upozornenie: Výrobok je určený pre dospelých pacientov. Z dôvodu absencie klinických skúšaní na deťoch a tehotných a dojčiacich ženách možno výrobok aplikovať u týchto skupín pacientov iba po konzultácii s lekárom. Aplikácia nie je vhodná na suché nekrotické rany a nie je vhodná pre zastavenie arteriálneho krvácania.
Výrobok je určený pre jednorazové použitie. Sterilitu výrobku zaisťuje iba neporušený obal. Výrobok nie je možné resterilizovať. Napriek preukázateľným antibakteriálnym účinkom nie je určený ako náhrada k systematicky aplikovaným terapeutickým alebo profylaktickým antibakteriálnym prostriedkom. Pri výskyte nezvyklej reakcie sa o ďalšom užívaniu poraďte so svojím lekárom. Prípravok nepoužívajte po ukončení doby použiteľnosti.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.