TANTUMGRIP s citrónovou príchuťou

1×10 ks, liek

Značka: TANTUMGRIP
Liek obsahuje kombináciu liečiv, ktoré sú účinné pri úľave od príznakov spojených s prechladnutím a chrípkou, vrátane úľavy od bolestí, bolesti v hrdle a bolesti hlavy, uvoľnenia upchatého nosa a zníženia teploty.
Na sklade
7,69
Doprava zadarmo nad 29,90 €
7 bodov na vernostnú kartu

O produkte

3191C ADC

Paracetamol je dobre známy liek proti bolesti (analgetikum). Je účinný proti bolestiam, vrátane bolesti hlavy a môže tiež znižovať horúčku (antipyretikum).

Fenylefríniumchlorid (nosové dekongestívum) zmenšuje opuch v nose, uvoľňuje upchatý nos a znižuje tlak, ktorý môže spôsobovať bolesť hlavy.

 

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti vo veku 12 rokov a staršie: 1 vrecko každých 4 - 6 hodín, maximálne 4 vrecká počas 24 hodín. Liek sa nemá užívať dlhšie ako 5 dní.

 

Spôsob použitia

Na perorálne podanie. Obsah jedného vrecka sa rozpustí v pohári teplej alebo studenej vody (približne 150 ml) a podľa potreby sa prisladí.

 

Upozornenie

Liek sa neodporúča počas tehotenstva a dojčenia.

Liek sa neodporúča pre deti mladšie ako 12 rokov.

Liek je kontraindikovaný u pacientov s hypertenziou a hypertyreózou.

U pacientov s Raynaudovým fenoménom alebo s diabetom mellitus používať liek s opatrnosťou.

Opatrnosť sa odporúča pri podávaní paracetamolu pacientom s ťažkou poruchou funkcie obličiek alebo pečene. Nebezpečenstvo predávkovania je väčšie u osôb s alkoholovou chorobou pečene bez cirhózy.

Pacientov je potrebné poučiť, aby súbežne neužívali iné lieky obsahujúce paracetamol.

Počas liečby sa nesmú piť alkoholické nápoje.

Liek obsahuje 4,9 mmol (112,9 mg) sodíka v jednom vrecku. Má sa vziať do úvahy u pacientov so zníženou funkciou obličiek a u pacientov na diéte s kontrolovaným obsahom sodíka.