RHUS TOXICODENDRON

1×4 g, homeopatický liek

Značka: BOIRON

Homeopatikum na domáce použitie.

4,59
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: RHUS TOXICODENDRON 1×4 g, homeopatický liek

64126 ADC

KOŽNÉ A SLIZNIČNÉ INDIKÁCIE:

•Všetky vezikulózne alebo erytematózne dermatózy s edémom a atypickými modalitami lieku: ekzém, pásový opar, acne rosacea, erysipel, herpes vznikajúci izolovane alebo pri horúčkovitých syndrómoch.

•Chrapot, keď začne postihnutý hovoriť alebo spievať, zlepší sa pokračovaním.

•Vezikulózny zápal spojiviek, rohovky a reumatický zápal dúhovky.

SVALOVÉ A KĹBOVÉ INDIKÁCIE:

•Svalový alebo šľachový reumatizmus.

•Svalová únava, následky svalového preťaženia (namáhané srdce u športovcov).

•Vymknutie, luxácia (vhodný doplnok: Ruta graveolens).

•Ischias s vystreľujúcou trhavou bolesťou pozdĺž nervu, zhoršenie odpočinkom a zlepšenie pohybom.

•Reumatizmus vyvolaný alebo zhoršený vlhkom.

ADYNAMICKÉ HORÚČKOVITÉ STAVY:

•Chrípka a chrípkové stavy, pokiaľ ich klinický reakčný spôsob zodpovedá patogenetickým symptómom lieku.

•Pri ťažkej infekčnej patológii dopĺňa Rhus toxicodendron terapiu antibiotikami.

CHARAKTERISTICKÉ ZNAKY – POCITY: Pocit schvátenosti, pohmoždenia, stuhnutia, zdrevenenosti; suché ústa a farynx (pri horúčkových stavoch); pocit tela poliateho studenou vodou; vystreľujúcich trhavých bolestí s typickými modalitami lieku.

MODALITY: Zhoršenie vlhkom, vlhkým chladom, mokrým dotykom; odpočinkom a nehybnosťou; na začiatku pohybu a veľkou únavou. Tieto faktory sú natoľko významné, že môžu byť dôvodom na indikáciu lieku. Zlepšenie pomalým pohybom a zmenou polohy; teplom a teplými obkladmi; suchým a teplým počasím.

SPRIEVODNÉ ZNAKY: Potreba pohybu, mobilizácie, masáže vyplývajúca z modalít lieku – zlepšenie pohybom a teplom. Viac na adc.sk

Spôsob použitia

KOŽNÉ A SLIZNIČNÉ INDIKÁCIE: Všetky vezikulózne alebo erytematózne dermatózy s edémom a atypickými modalitami lieku: predpisuje sa 15 CH od manifestácie subjektívnych príznakov a opakuje sa každé 4 hodiny. Chrapot, keď začne postihnutý hovoriť alebo spievať, vezikulózny zápal spojiviek, rohovky a reumatický zápal dúhovky - predpisujú sa riedenia 5 - 15 CH, 5 granúl 2 – 4x denne podľa akútnosti príznakov.

SVALOVÉ A KĹBOVÉ INDIKÁCIE: Rovnaké dávkovanie v riedení 15 CH je u reumatických indikácií účinnejšie.

ADYNAMICKÉ HORÚČKOVITÉ STAVY: Chrípka a chrípkové stavy, pokiaľ ich klinický reakčný spôsob zodpovedá patogenetickým symptómom lieku - predpisuje sa v riedení 9 - 15 CH podľa podobnosti 5 granúl každé 2 - 3 hodiny. Intervaly sa predlžujú podľa zlepšenia. Pri ťažkej infekčnej patológii dopĺňa Rhus toxicodendron terapiu antibiotikami.

Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.