Nutridrink Compact Protein s príchuťou chladivého červeného ovocia

24×125 ml, nápoj

Značka: NUTRIDRINK

Dietetická potravina na osobitné medicínske účely.

Varianty podľa príchute

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

52,79
Doprava zadarmo

O produkte: Nutridrink Compact Protein s príchuťou chladivého červeného ovocia 24×125 ml, nápoj

D1116 ADC

 

Výživa hrá zásadnú úlohu nie len v zdraví, ale jej význam je omnoho väčší počas ochorenia. Nedostatočný príjem stravy a nechutenstvo sú spojené s mnohými ochoreniami a môžu viesť k nedostatku potrebných živín.

 

Čo je Nutridrink Compact Protein?

Nutridrink Compact Protein je vysokoenergetická tekutá výživa s vysokým obsahom bielkovín určená na popíjanie tzv. sipping. Potravina na osobitné lekárske účely. Na diétny režim pri podvýžive súvisiacej s ochorením. Slúži ako čiastočná náhrada stravy, ak bežná strava nestačí. V prípade, že neviete akú príchuť zvoliť, vyskúšajte Nutridrink Compact Protein Mix príchutí. Ide o špeciálne balenie dostupné v lekárni bez receptu. Voľnopredajné balenie je vhodné ako štartovacie balenie pre pacienta, ktorý enterálnu výživu skúša prvýkrát, alebo pre výber preferovanej príchute, ktorú všeobecný lekár alebo špecialista môže predpísať na recept.

 

Pre koho je vhodný Nutridrink Compact Protein?

Podvýživa alebo malnutrícia je stav, kedy má organizmus nedostatok potrebných živín. Môže sa jednať o nedostatok základných
živín (sacharidy, tuky, bielkoviny) alebo niektorých ďalších zložiek potravy (napríklad vitamínov, minerálnych látok apod.). Podvýživa
súvisiaca s ochorením môže spôsobiť oslabenie imunitného systému, zvýšenie rizika infekcií, zhoršené hojenie rán či dlhšiu dobu
hospitalizácie.

Poraďte sa s lekárnikom či lekárom o možnostiach výživy, ak vy alebo váš blízky:

  • nemôžete jesť alebo jete menej ako predtým,
  • strácate na váhe (chudnete) bez toho aby ste to plánovali,
  • cítite sa slabší alebo nezvládate toľko námahy ako predtým,
  • častejšie pociťujete únavu,
  • zotavujete sa po ochorení alebo ste sa vrátili z nemocnice.

 

Čo znamená Compact v názve prípravku Nutridrink Compact Protein?

Slovo Compact označuje koncentrovanosť prípravkov. Čo znamená, že prípravok obsahuje rovnaké množstvo bielkovín, energie a ďalších živín, len v menšom objeme 125 ml, oproti 200 ml prípravkom. Nutridrink Compact Protein je benefitom pre pacientov, ktorí nedokážu prijať väčšie množstvo tekutín a stravy.

 

  • Rovnaké množstvo energie, bielkovín a ostatných živín v koncentrovanejšej forme. Pacientovi stačí vypiť menšie množstvo objemu.
  • Viac dostupných príchutí ako u pôvodných 200 ml prípravkov.
  • Menší rozmer a hmotnosť balenia, ktoré je potrebné odniesť domov z lekárne.
  • Ekologickejšie balenie - menšia spotreba papieru, plastu a vody.

Ako Nutridrink Compact Protein užívať?

Nutridrink Compact Protein je určený na priame použitie. Denný príjem prípravku je 1-3 fľaštičky na doplnenie stravy, pokiaľ nie je lekárom inak stanovené. Fľaštičku treba pred použitím dobre pretrepať a po otvorení uchovávať v chladničke max. po dobu 24 hodín. Skladujte na suchom a chladnom mieste.

Dôležité upozornenia!

Len na enterálne použitie. Nie je určené na parenterálne použitie. Používajte len pod lekárskym dohľadom. Nevhodné ako jediný zdroj výživy. Nevhodné pre deti do 6 rokov veku. Zvýšená opatrnosť je potrebná u detí od 6 do 10 rokov veku. Používajte opatrne u pacientov s poruchou funkcie obličiek. Dôkladne dodržiavajte pitný režim.

 

Štandardná výživa

Jedná sa o enterálnu výživu na popíjanie s vysokým obsahom energie. Medzi štandardnú výživu zaraďujeme Nutridrink – vysokoenergetická a nutrične kompletná výživa. Nutridrink Max - výživa v jednej fľaške na deň, Nutridrink Multi Fibre - výživa s vlákninou a prípravok bez tuku Nutridrink Juice style.

Vysokoproteínová výživa

Vysokoproteínová výživa sa od štandardných prípravkov líši hlavne zvýšeným množstvom bielkovín v jednej fľaštičke. Oproti štandardným prípravkom (Nutridrink, Nutridrink Max, Nutridrink Multi Fibre, Nutridrink Juice style) obsahuje Nutridrink Compact Protein až 18 g bielkovín vo fľaštičke s malým objemom len 125 ml.

Špeciálna výživa

Ide o prípravky s vysokým obsahom bielkovín, ktoré sú prispôsobené špeciálnym požiadavkám určitých skupín pacientov. Pre pacientov s diabetes mellitus alebo hyperglykémiou je vhodný prípravok Fortimel DiaCare. Pre pacientov s onkologickým ochorením je určený Forticare Advanced s obsahom omega-3 mastných kyselín a s vysokým obsahom vitamínu D. Pacientom s preležaninami je určený prípravok Cubitan s arginínom a špecifickými mikroživinami.

 

Uvedené prípravky sú potraviny na osobitné lekárske účely. Určené na diétny režim pri podvýžive súvisiacej s ochorením. Musia sa používať pod
dohľadom lekára.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.