NiQuitin Clear 14 mg

1×7 ks, podpora odvykania závislosti od fajčenia

Značka: NIQUITIN

Transdermálne náplaste s obsahom nikotínu. Pomáhajú zbaviť sa závislosti od fajčenia. Určené pre druhú fázu odvykania. Potláčajú chuť na cigaretu a znižujú abstinenčné príznaky ako napríklad nervozitu.

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

26,29
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: NiQuitin Clear 14 mg 1×7 ks, podpora odvykania závislosti od fajčenia

35248 ADC

Hlavný popis produktu

Liek sa používa ako podpora odvykania od fajčenia u dospelých fajčiarov. Tento typ liečby sa nazýva nikotínová substitučná terapia (Nikotin Replacement Therapy, NRT).

Nikotínová náplasť je mäkká obdĺžniková priehľadná viacvrstvová náplasť so zaoblenými rohmi. Obsahuje nikotín, ktorý je v nej rovnomerne rozptýlený a po nalepení náplasti sa z nej postupne uvoľňuje v určitom množstve, ktoré sa vstrebáva kožou. Množstvo nikotínu uvoľnené z náplasti je nižšie ako množstvo z cigariet. Náplasti zmierňujú túžbu po fajčení a odstraňujú nepríjemné príznaky pri prerušení fajčenia (ako sú podráždenosť, frustrácia, zlosť, úzkosť, nepokoj a poruchy koncentrácie). Pomáhajú tým prekonať návyk na fajčenie. Používajú sa ako súčasť odvykacej kúry.

Pretože náplaste neobsahujú decht ani kysličník uhoľnatý z cigaretového dymu, nemajú také zdravotné riziko ako má fajčenie tabaku.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Nikotínové náplasti sa aplikujú 1x denne.
Liečba nikotínovými náplasťami sa zvyčajne začína podaním náplasti s najvyššou silou 21 mg a znižuje sa podľa nasledujúcej dávkovacej schémy:
Fáza 1: náplaste so silou 21 mg - prvých 6 týždňov
Fáza 2: náplaste so silou 14 mg - ďalšie 2 týždne
Fáza 3: náplaste so silou 7 mg - posledné 2 týždne

Pre slabých fajčiarov (fajčia menej ako 10 cigariet denne) sa odporúča začať fázou 2 (14 mg) počas 6 týždňov a potom znížiť dávku na 7 mg v posledných 2 týždňoch.

Kombinovaná terapia
Fajčiari môžu kombinovať transdermálne náplaste s perorálnymi formami nikotínu (žuvačka, pastilky). Kombinácia transdermálnych náplastí a perorálnych foriem nikotínu je účinnejšia ako samotná transdermálna náplasť.
Denné užitie perorálnych prípravkov v kombinácii s náplasťami sa odporúča okolo 5 až 6 kusov. Ak sú použité v kombinácii je maximálna denná dávka pre 1,5 mg a 2 mg perorálne formy 15 kusov. Maximálna denná dávka pre 4 mg perorálne formy je 10 kusov.
Odporúčané dávkovanie pri kombinovanej terapii: viď SPC časť 4.2

Spôsob použitia

Nikotínové náplasti sa podávajú v rovnaký čas, najlepšie ráno po prebudení na čisté a suché miesto na koži bez ochlpenia alebo len málo ochlpené miesto. Náplasť sa ponechá nalepená nepretržite 24 hodín. Nemá sa aplikovať na kožu, ktorá je podráždená a sčervenená a na miesta v kožných záhyboch. Po 24 hodinách sa použitá náplasť odstráni a nová náplasť sa nalepí na iné miesto na koži. Náplasť sa nemá nechávať na mieste dlhšie ako 24 hodín. Ak je náplasť nalepená správne, voda ju nepoškodí, možno sa ňou krátko kúpať, sprchovať alebo s ňou plávať.
Náplasť možno nalepiť na rovnaké miesto najskôr po 7 dňoch. Počas stanoveného času má byť nalepená vždy len jedna náplasť. po manipulácii s náplasťou si treba vždy umyť ruky vodou a treba zabrániť kontaktu náplasti s očami a nosom. 
Náplasť sa môže odstrániť pred spaním v prípade potreby (asi po 16 hodinách od nalepenia), ale použitie počas 24 hodín sa odporúča na zaistenie optimálneho účinku proti ranným abstinenčným príznakom (chuť na fajčenie).

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia.
Liek je kontraindikovaný u detí a dospievajúcich.
Liek nemajú používať nefajčiari, príležitostní fajčiari.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

nikotín

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.