KOZI NAPOJ MLIECNY 300G

1×300 ml, kozie mlieko

Kozie mlieko je biologicky veľmi významný nápoj, ktoré má iné zloženie ako mlieko kravské. Obsahuje minerálne soli vápnika, horčíka, sodíka, draslíka a fosforu, soli stopových prvkov: medi, zinku, mangánu, titánu, chrómu a kobaltu, vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E a kyselinu listovú. Skladom 5+ ks
3,59
Dočasne nedostupné
Doprava zadarmo
3 body na vernostnú kartu

O produkte

X03030

Vzhľadom ku kravskému mlieku má kozie mlieko nižší obsah železa, kobaltu, vitamínu B12 a kyseliny listovej, naopak má ale vyšší obsah fosforu a vápnika, vitamínu D a riboflavinu a výhodou je aj nižší obsah sodíka. 

Množstvo bielkovín je čiastočne vyššie ako v mlieku kravskom, dôležitý rozdiel však spočíva v ich zložení a to je pravdepodobne dôvod, prečo organizmus niektorých ľudí znáša kozie mlieko podstatne lepšie ako kravské. Lepšia stráviteľnosť kozieho mlieka je spôsobená rozmermi a zložením tukových častíc, ktoré sú rozptýlené v malých guľôčkách (podobne ako u mlieka materského).

Pozitívne účinky kozieho mlieka dokázali lekárske prieskumy napríklad u týchto chorôb:

- prevencia nádorových chorôb – bolo spozorované, že organizmus kozy je schopný vytvárať si účinné protilátky a nikdy neochorie na rakovinu.

- Pri ochoreniach tráviaceho traktu a pridružených orgánov (pečeň, slinivka), kde je výhodou zásaditejší charakter a vyššia neutralizačná kapacita kozieho mlieka

- pri strese a migrénach – mnohým ženám trpiacich migrénou pomôže vylúčenie kravského mlieka a výrobkov z neho

- pri alergiách – 60-70% populácie alergickej na bielkoviny kravského mlieka znáša bez problémov mlieko kozie, ktoré má odlišné zloženie bielkovinových frakcií (kaseínov), ktoré majú najväčšiu úlohu pri vzniku detských alergií

- pri reumatických bolestiach pri kožných alergiách (ekzémoch) – pomáha predovšetkým kúpeľ v srvátke a stravovanie s vylúčením kravského mlieka a výrobkov z neho.

Kozie mlieko pôsobí kladne na výstavbu a obnovu buniek, podieľa sa na ich ochrane pred škodlivými vplyvmi prostredia a tým pomáha vášmu zdraviu a kondícii.