Gymbeam ca-zn-mg 60 tab 60tbl

1×60 tabliet bez príchute

Značka: GYMBEAM

Ca-Zn-Mg je komplex minerálnych látok obsahujúci predovšetkým vápnik, zinok a horčík. Vďaka spomenutému vápniku ovplyvňuje normálne fungovanie svalov a zdravie kostí. Horčík potom prispieva k zníženiu únavy, správnemu fungovaniu nervového systému, svalov či psychiky. V zložení nájdete tiež fosfor, meď, bór a kremík.

3,29
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Gymbeam ca-zn-mg 60 tab 60tbl 1×60 tabliet bez príchute

X81435

Hlavný popis produktu

Ca-Zn-Mg je komplex minerálnych látok s obsahom vápnika, zinku a horčíka, vďaka ktorému prispieva napríklad ku zníženiu únavy

Ca-Zn-Mg je komplex minerálnych látok, ktorý je pre svoje účinky obľúbený ako medzi športovcami, tak aj nešportujúcou časťou populácie. Najväčší podiel má v doplnku vápnik. Ten je pre naše telo veľmi dôležitý, pretože má vplyv na krvnú zrážanlivosť, látkovú premenu dôležitú pre tvorbu energie, fungovanie svalov a tráviacich enzýmov. Okrem toho pomáha aj udržať zdravé kosti a zuby. Svoju rolu v tele má tiež obsiahnutý horčík, ktorý prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania, rovnováhe elektrolytov, správnemu fungovaniu nervového systému, psychiky či svalov. Je obľúbený napríklad medzi športovcami, ktorých trápia časté svalové kŕče. Ďalšou obsiahnutou minerálnou látkou je zinok. Ten má v tele vplyv na správnu látkovú premenu makronutrientov, mastných kyselín, udržanie normálnej hladiny testosterónu, fungovanie imunity, a navyše pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom.

Okrem týchto troch spomenutých minerálnych látok v zložení nájdete tiež bór, kremík a fosfor, ktorý pomáha s udržaním zdravých kostí. Nechýba však ani meď, ktorá má vplyv na fungovanie nervového systému, imunity a správny prenos železa v tele. Poslednou dôležitou zložkou, ktorú v tabletách nájdete, je hydrochlorid kyseliny l-glutamovej. Jedná sa o neesenciálnu aminokyselinu, ktorá funguje v mozgu ako neurotransmitér. Doplnok je vo forme praktických tabliet, a tak sa jednoducho užíva.

Ca-Zn-Mg a jeho výhody

  • obsahuje vápnik, zinok, horčík a ďalšie dôležité minerálne látky
  • má vplyv na správne fungovanie svalov, imunity, nervového systému a psychiky
  • pomáha znižovať únavu a vyčerpanie
  • prispieva k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi a rovnováhe elektrolytov
  • je vo forme praktických tabliet

Zloženie

Uhličitan vápenatý, maltodextrín, dikalciumfosfát, objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), sodná soľ karboxymetylcelulózy, oxid zinočnatý, povlakové látky (mastné kyseliny, hydroxypropylmetylcelulóza, glycerol, hydroxypropylcelulóza), protispekavé činidlo (stearan horečnatý), oxid kremičitý, bezvodý síran meďnatý, kyselina l -glutámová, tetraboritan sodný, polyvinylpolypyrrlidon.

Dávkovanie

Užívajte 1-2 tablety denne.

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty2 tablety*RI
Vápnik 666 mg 83,2 %
Horčík 233,4 mg 62,2 %
Fosfor 166 mg 23,7 %
Zinok 10 mg 100 %
Meď 0,66 mg 66 %
Kremík 13,4 mg -
Bór 6,7 μg -
Kyselina L-glutámová 66 mg -

*Referenčná hodnota príjmu priemernej dospelej osoby (8400 kJ/2000 kcal)

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.