FURminator Long Hair M

1×1 ks, hrablo pre mačky

Značka: FURMINATOR

Hrablo určené pre stredné psy s dlhou srsťou. Hrablo pri pravidelnom vyčesávaní znižuje pĺznutie až o 90% a má mnoho prídavných tlačidiel pre pohodlné používanie.

Varianty podľa veľkosti
 • Zľava

  FURminator Long Hair S
  S
 • Vypredané

  FURminator Long Hair L
  L
 • Vypredané

  FURminator Long Hair M
  M
 • Vypredané

  FURminator Long Hair XS
  XS

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

30,89
Doprava zadarmo

O produkte: FURminator Long Hair M 1×1 ks, hrablo pre mačky

X82902

Hlavný popis produktu

Hrebeň FURminator na podsadu pre stredne veľké psy s dlhou srsťou odstráni až 99 % uvoľnenej srsti. Používajte na suché vlasy raz alebo dvakrát týždenne počas 10 až 20 minút. Na rozdiel od ľudskej srsti, kde z folikulu vyrastá vždy len jeden vlas, u psov niekedy z jedného folikulu vyrastie niekoľko vlasov naraz. Väčšina psích folikulov je vybavená mazovými žľazami. Kožný maz udržiava pokožku pružnú a srsť hebkú. Na udržanie zdravého množstva kožného mazu a správnej obnovy folikulov potrebuje pes 100 % kompletnú a vyváženú stravu.

Mnohé psy si však okrem správnej stravy vyžadujú aj pravidelnú starostlivosť, aby si udržali krásnu lesklú srsť. Na rozdiel od mačiek sa psy o svoju srsť príliš nestarajú. Kľúčom k zdravej srsti je každodenné kefovanie a raz týždenne česanie. Srsť psa má veľmi dôležitú funkciu.Reguluje teplotu, chráni kožu pred poveternostnými vplyvmi a hmatové fúzy slúžia ako zmyslové orgány.Existujú dva typy srsti, ktoré sú najviac ovplyvnené starostlivosťou - podsada (spodná vrstva srsti) a podsada (vrchná vrstva).Keď chlpy vyrastajúce z vlasových folikulov prestanú rásť, vypadávajú (línajú), aby uvoľnili miesto novým chlpom.

Množstvo línania sa u jednotlivých plemien veľmi líši. Ak sa uvoľnené chĺpky pravidelne neodstraňujú, môže sa v nich hromadiť vlhkosť, prach, špina, blato atď. Ak sa ponechajú v srsti, nakoniec sa z nich vytvoria chumáče, ktoré sa môžu zamotať do novovytvorených folikulov. Odstránenie týchto chumáčov môže byť pre psa bolestivé alebo môže viesť k podráždeniu kože a dokonca k zápalu. Podsada môže zostať matná alebo srsť, čo je pre psa nepríjemné.

Chlpaté rohože sa tvoria na miestach, kde dochádza k častému treniu, t. j. pod obojkom, za ušami, v zásuvkách predných nôh, v miestach, kde sa nohy trú o telo alebo kde pes prichádza do kontaktu s trávou.Hrebeň FURminator na podsadu pre stredne veľké psy s dlhou srsťou odstráni až 99 % uvoľnenej srsti. Používajte na suché vlasy raz alebo dvakrát týždenne počas 10 až 20 minút. Kefovanie je jedným zo štyroch krokov systému pravidelnej starostlivosti FURminator.

Vhodné pre psy stredných plemien s hmotnosťou 9-23 kg.Návod na použitie:Pred použitím FURminatora vykonajte kompletnú zdravotnú prehliadku svojho domáceho maznáčika.Všímajte si prítomnosť hrbolčekov, modrín a kožných problémov, ktoré môže srsť skrývať. Ak má vaše zviera niektorý z týchto problémov, počkajte so starostlivosťou o srsť a najprv navštívte veterinárneho lekára. Pred použitím hrablíka na úpravu srsti odstráňte srsť a matné vlasy pomocou odstraňovača rohoží FURminator alebo hrablíka na úpravu srsti. 

- vyčesávacia hrana z nerezovej ocele preniká hlboko do srsťi zvieraťa, kde šetrne a jemne odstraňuje uvoľnené chlpy z podsady, bez toho aby poranila kožu alebo poškodila srsť.

- Ochranný kryt po koži hladko kĺže a bráni tomu, aby sa okraje vyčesávacia hrany zabodával do kože.

- Zakrivená hrana kopíruje prirodzený tvar a stavbu tela zvieraťa, čím sa vyčesávanie stáva príjemnejším.

- Tlačidlo FURejector srsť ľahko uvoľňuje. Vyčesávanie je vďaka tomu jednoduchšie než kedykoľvek predtým.

- Ochranný kryt chráni hrablo, keď sa nepoužíva.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.