FURminator Long Hair Cat

1×1 ks, hrablo pre mačky

Značka: FURMINATOR

Hrablo určené pre mačky s dlhou srsťou. Hrablo pri pravidelnom vyčesávaní znižuje pĺznutie až o 90% a má mnoho prídavných tlačidiel pre pohodlné používanie.

Varianty podľa určenia
U dodávateľa, doručenie do 7 dní
23,99
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: FURminator Long Hair Cat 1×1 ks, hrablo pre mačky

X82899

Hlavný popis produktu

Hrebeň FURminator na podsadu pre dlhosrsté mačky malých plemien odstráni až 99 % uvoľnených chlpov. Pomáha tiež znižovať tvorbu pórov bez chĺpkov. Používajte na suché vlasy raz alebo dvakrát týždenne počas 10 až 20 minút. Mačacia srsť plní dôležité funkcie: reguluje telesnú teplotu, pomáha pri zmyslovom vnímaní a chráni kožu. Koža je najväčším orgánom mačacieho tela.V mačacej srsti sa nachádza niekoľko druhov chlpov.Najdlhšie a často najhrubšie chlpy sa nazývajú krycie chlpy a ich hlavnou funkciou je chrániť zviera pred nepriaznivými vplyvmi počasia - napríklad pred vetrom, vodou a slnkom.

Podsada je stredná vrstva srsti, ktorá má charakteristickú farbu a vzor a odlišuje mačku od ostatných. Tretím typom srsti je podsada. Je krátka, jemná a často plyšová a hustá. Nachádza sa vedľa kožušiny. V zime sa zahusťuje, aby poskytovala mačke tepelnú izoláciu, a v lete sa stenčuje, aby mačka zostala chladná.Aby mala mačka zdravú kožu a lesklú srsť, potrebuje okrem 100 % kompletnej a vyváženej stravy aj pravidelnú starostlivosť. Keď svoju mačku denne kefujem a raz týždenne strihám,

je dôležité, aby sa nástroj, ktorý používam, bezpečne dostal ku koži a vyčesal uvoľnenú srsť bez poškodenia kože zvieraťa. Ak hrebeň alebo kefa nepreniknú až ku koži, kefujete len vonkajšiu vrstvu krycích vlasov a spodné vrstvy sa môžu zlepiť a zmatnieť. To je pre zviera nepríjemné. Účinnosť vášho nástroja zistíte podľa množstva vyčesaných chlpov.Každý z troch typov chlpov, ktoré tvoria srsť mačky, rastie inou rýchlosťou. Psie chlpy, chlpy z podsady a krycie chlpy sa môžu zachytiť v srsti pri jej prirodzenom vypadávaní. A zachytené vlasy sú plstené. Čerstvo poškriabané chlpy sú najprv mäkké a dajú sa pomerne ľahko odstrániť každodenným kefovaním alebo zastrihávaním raz týždenne. Ak však zostanú v srsti dlhšie, časom absorbujú vlhkosť (dážď, pot), stvrdnú, absorbujú nečistoty alebo zvyšky jedla a nakoniec vytvoria plstnaté rohože.

Odstránenie týchto stvrdnutých chumáčov môže zvieraťu spôsobiť bolesť. V chumáčoch sa môžu nachádzať aj nestrihané chlpy, ktoré sa môžu vytrhnúť, podráždiť pokožku a následne spôsobiť rany, ktoré sa môžu infikovať. Mačky s kratšou srsťou môžu byť tiež náchylnejšie na vypadávanie srsti, ak sa musia samy upravovať, v porovnaní s mačkami, ktoré sa upravujú samy.Hrebeň FURminator na podsadu pre dlhosrsté mačky malých plemien odstráni až 99 % uvoľnených chlpov. Pomáha tiež znižovať tvorbu pórov bez chĺpkov. Používajte na suché vlasy raz alebo dvakrát týždenne počas 10 až 20 minút. Kefovanie je jedným zo štyroch krokov systému pravidelnej starostlivosti FURminator. Vhodné pre mačky malých plemien s hmotnosťou do 4,5 kg. Pred použitím zariadenia FURminator vykonajte kompletnú zdravotnú prehliadku svojho domáceho maznáčika.Hľadajte hrčky, modriny a nerovnosti na koži, ktoré môžu byť skryté pod srsťou

. Ak má vaše zviera niektorý z týchto problémov, počkajte so starostlivosťou o srsť a najprv navštívte veterinárneho lekára. Pred použitím hrebeňa na strihanie odstráňte zrastenú a matnú srsť pomocou odstraňovača rohoží alebo hrebeňa FURminator. Odstraňovač žmolkov použite ako kefu a jemne ňou prechádzajte po srsti zvieraťa v smere rastu srsti tak, aby zuby nástroja z nehrdzavejúcej ocele smerovali k srsti.Začnite pri hlave zvieraťa a postupujte po chrbte. Pri ošetrovaní srsti zvieraťa v oblasti brucha, nôh, genitálií a análneho otvoru buďte veľmi opatrní.Nevykonávajte nadmerné pohyby nástroja v jednej oblasti. Namiesto toho vykonávajte dlhé, hladké a jemné ťahy smerom od pokožky.Hrany nástroja so zubami medzi nimi sú zaoblené, takže neškriabu a pohyb po pokožke je plynulý. Hrubé a silné kefovanie však môže pokožku podráždiť. Preto pri čistení nevyvíjajte príliš veľký tlak.Ak spozorujete začervenanie alebo podráždenie, škrabku ďalej nepoužívajte. Pri úprave srsti nástroj zbiera uvoľnené chlpy z podsady. Tie sa zo zubov odstránia stlačením tlačidla FURejector.

- vyčesávacia hrana z nerezovej ocele preniká hlboko do srsťi zvieraťa, kde šetrne a jemne odstraňuje uvoľnené chlpy z podsady, bez toho aby poranila kožu alebo poškodila srsť.

- Ochranný kryt po koži hladko kĺže a bráni tomu, aby sa okraje vyčesávacia hrany zabodával do kože.

- Zakrivená hrana kopíruje prirodzený tvar a stavbu tela zvieraťa, čím sa vyčesávanie stáva príjemnejším.

- Tlačidlo FURejector® srsť ľahko uvoľňuje. Vyčesávanie je vďaka tomu jednoduchšie než kedykoľvek predtým.

- Ochranný kryt chráni hrablo, keď sa nepoužíva.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.