Dr. Max CRP test

1×1 ks, test

Značka: DR. MAX

CRP test na zápal a infekciu.

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

13,59
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Dr. Max CRP test 1×1 ks, test

X022847

Dr. Max CRP test

Rýchly samotest na semikvantitatívnu detekciu C-reaktívneho proteínu (CRP) vo vzorkách plnej krvi


Vlastnosti produktu:

 • C-reaktívny proteín (CRP) je proteín akútnej fázy zápalovej reakcie, ktorý sa produkuje najmä v pečeni a ktorého koncentrácia sa zvyšuje v dôsledku poranenia, infekcie a zápalu.
 • Hoci to nie je špecifický marker pre konkrétne ochorenie, CRP sa v súčasnosti používa ako všeobecný diagnostický ukazovateľ infekcie a zápalu a na sledovanie reakcií pacientov na liečbu a pooperačné zotavenie.
 • Hladiny CRP v krvi sú vysoké počas bakteriálnych infekcií a nízke počas vírusových infekcií.
 • Preto môže byť hladina C-reaktívneho proteínu užitočným nástrojom pri určovaní pôvodu zápalového stavu.
 • Sledovanie hladiny CRP v čase pomáha hodnotiť účinnosť terapie a proces liečby pacienta.
 • Hladiny CRP v krvi dosiahnu maximálnu koncentráciu medzi 24 a 48 hodinami po nástupe prvých príznakov infekcie/zápalu a potom začnú klesať, keď infekcia/zápal ustupuje.
 • CRP Test poskytuje semikvantitatívne hodnotenie hladín CRP v krvi, ktoré pomáha pri terapeutickej diagnostike a sledovaní.

Princíp testu:

 • CRP Test je rýchly imunochromatografický test na semikvantitatívnu detekciu C-reaktívneho proteínu vo vzorkách ľudskej krvi. Využíva špeciálne monoklonálne protilátky konjugované so zlatom, integrované do reaktívneho prúžka.

Postup testovania:

 • 1) Umyte si ruky mydlom a teplou vodou, opláchnite čistou vodou a nechajte uschnúť. Poznámka: Použitie teplej vody uľahčuje odber kapilárnej krvi, pretože vyvoláva vazodilatáciu.
  2) Potrebný materiál rozložte takto: otvorte alumíniové vrecúško, vyberte len testovaciu kazetu a zlikvidujte vysúšacie vrecúško. Otvorte plastový balíček obsahujúci pipetu. Otvorte fľaštičku tak, že odskrutkujete biely uzáver a ubezpečte sa, že nespadne na zem. – obr. A
  3) Opatrne otočte ochranným uzáverom sterilnej lancety o 360° bez toho, aby ste zaň ťahali; uzáver potom vyberte a zlikvidujte. – obr. B
  4) Dôkladne premasírujte prst zvolený na vpich (odporúča sa do bočnej strany bruška prstenníka). Na zlepšenie prietoku krvi je dôležité masírovať od dlane ruky ku končeku prsta. Pritlačte otvorený koniec lancety (strana, z ktorej ste odstránili uzáver) proti končeku prsta – obr. C. Hrot lancety sa po použití automaticky stiahne. Ak lanceta nefunguje správne, zlikvidujte ju a použite druhú, ktorá je súčasťou balenia. Ak druhá lanceta nie je potrebná, možno ju zlikvidovať bez akýchkoľvek zvláštnych bezpečnostných opatrení.
  5) Držte ruku nadol a masírujte si špičku prsta, kým sa nevytvorí kvapka krvi. Na zlepšenie prietoku krvi je dôležité masírovať od dlane ruky ku končeku prsta. S rukou smerujúcou stále nadol si masírujte konček prsta, kým sa nevytvorí kvapka krvi. – obr. D
  6) Vezmite pipetu bez toho, aby ste stlačili špičku. Odporúčajú sa dve metódy odberu vzoriek: – obr. E1: držte pipetu vodorovne bez toho, aby ste stlačili hlavičku. Umiestnite ju tak, aby sa dotýkala kvapky krvi, ktorá sa dostane do pipety prostredníctvom kapilarity. Akonáhle dosiahnete čiernu čiaru, dajte pipetu preč. Ak nie je dostatok krvi, pokračujte v masáži prsta, až kým krv nedosiahne čiernu čiaru. – obr. E2: umiestnite pipetu na čistý, rovný povrch tak, aby hrot vyčnieval z povrchu; potom umiestnite kvapku krvi tak, aby sa dotýkala pipety, do ktorej sa dostane prostredníctvom kapilarity. Ak nie je dostatok krvi, pokračujte v masáži prsta, až kým krv nedosiahne čiernu čiaru. Ak je to možné, vyvarujte sa opakovaného odďaľovania hrotu pipety od prsta, aby sa zabránilo tvorbe vzduchových bublín.
  7) Vložte odobranú krv pomocou pipety do vopred otvorenej fľaštičky. Stlačte 2 – 3× hlavičku pipety, aby ste zaistili, že sa všetka krv preniesla do roztoku s rozpúšťadlom. Znovu nasaďte skrutkovací uzáver na fľaštičku a poriadne zatrepte aspoň 10 sekúnd. – obr. F
  8) Odskrutkujte modrý uzáver z fľaštičky s kvapkadlom (nechajte biely uzáver pevne zaskrutkovaný). – obr. G. Vložte 3 kvapky do jamky zobrazenej na kazete (S). – obr. H
  9) Po 5 minútach odčítajte výsledky testu, ako je uvedené.

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu predtým, ako začnete používať tento výrobok.


Ďalšie produkty rovnakej značky

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.