Biotrue multi-purpose solution

1×300 ml, roztok na šošovky

Značka: BIOTRUE

Roztok mäkké na kontaktné šošovky určený na čistenie, lubrikáciu, uchovávanie mäkkých kontaktných šošoviek.

12,99
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Biotrue multi-purpose solution 1×300 ml, roztok na šošovky

X52703 ADC

Roztok mäkké na kontaktné šošovky určený na čistenie, lubrikáciu, uchovávanie mäkkých kontaktných šošoviek.

Spôsob použitia

KROK 1:
Šošovky sa položia na dlaň, kvapnú sa minimálne 3 kvapky roztoku na obe strany očných šošoviek a počas 20 sekúnd sa jemne povytierajú. 

KROK 2:
Každá stranu šošovky sa následne dôkladne opláchne (cca 5 sekúnd) pod prúdom roztoku na šošovky. 

KROK 3:
Vyčistené kontaktné šošovky sa vložia do nádobky, ktorá sa naplní čerstvým roztokom. Šošovky by mali zostať namočené v roztoku minimálne 4 hodiny. Po opätovnom vybratí šošoviek je potrebné použitý roztok je vyliať (na udržiavanie kontaktných šošoviek sa používa vždy čerstvý roztok). Pokiaľ by sa na šošovkách pred ich aplikáciou vyskytovali akékoľvek zvyšky nečistôt, je treba ich opláchnuť roztokom na šošovky.
Pokiaľ sa šošovky nebudú aplikovať bezprostredne po ich vybratí z roztoku, je potrebné ich skladovať v uzatvorenej nádobke na šošovky, maximálne 30 dní (nemá sa nahrádzať roztok na šošovky obyčajným slaným roztokom, nakoľko tento nedezinfikuje). Pokiaľ by sa kontaktné šošovky skladovali dlhšie, musia byť pred vložením do oka opäť vyčistené a vydezinfikované čerstvým roztokom na šošovky.

Upozornenie: Nevhodné na používanie tepelnou dezinfekciou. V prípade, že sa vyskytne podráždenie očí alebo slzenie, ktoré pretrváva alebo sa zvyšuje, alebo sa zhorší videnie, prerušte používanie šošoviek a urýchlene navštívte vášho očného špecialistu.Skaldujte pri izbovej teplote. Používajte iba do dňa expirácie uvedeného na obale i na fľaške. Vylejte zostávajúci roztok po 90 dňoch od otvorenia fľašky. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.