Chlad a zima negatívne vplývajú na pokožku

11. 1. 2023 · 7 minút na prečítanie

Najčastejším zimným problémom kože je jej suchosť. Stretávame sa najmä so suchými perami, rukami a takzvanou chladovou alergiou.

Veronika Blahová
Veronika Blahová
Chlad a zima negatívne vplývajú na pokožku
Zima dáva pokožke zabrať

 

Najčastejším zimným problémom kože je jej suchosť. To, že aktuálne ročné obdobie našej pokožke neprospieva, je známy fakt. Stretávame sa najmä so suchými perami, rukami, s takzvanou „chladovou alergiou“ a so suchou šupinatou pokožkou na tvári aj na tele.

Faktory vplývajúce na našu kožu v zime

 • Chladný vzduch, mráz a vietor sú nepríjemnými spoločníkmi počas zimných mesiacov. Pokožku narúšajú, vysúšajú, môžu zhoršiť rosaceu na tvári a zvýšiť citlivosť pokožky.
 • Kúrenie a suchý vzduch v bytoch a na pracoviskách tiež nikomu neprospieva. Pokožka je viac suchá, so sklonom vytvárať šupinky.
 • Znížený príjem tekutín pokožku dehydruje. Môže byť matná, drsná a môže mať sklon k rýchlejšiemu starnutiu. Preto nezabúdajte na pravidelný pitný režim, pite čaj a čistú vodu počas celého dňa. Pri pocite smädu je už neskoro.
 • Hrubé svetre a vrstvené oblečenie narúšajú našu prirodzenú ochranu kože. V chladnom počasí sa bez nich nezaobídeme, tak aspoň o svoju kožu sa starajme viac ako inokedy.

Odpoveďou na pokožku poznačenú zimou a chladom je napríklad Xémose od URIAGE.Produkty sú neparfumované a testované na citlivej koži vrátane jemnej pokožky detí a bábätiek. Spĺňajú prísne dermatologické požiadavky a odporúčame ich pri všetkých typoch suchej kože a atopickej dermatitídy. Toto ochorenie postihuje najčastejšie deti, nevyhýba sa však ani dospelým. Pokožka tváre a tela býva suchá s typickými kožnými prejavmi hlavne v záhyboch kože.

 

Cold cream

Takúto pokožku treba špeciálne ošetrovať a s týmto procesom treba začať už v sprche. Nie, nie je jedno, aký produkt si na sprchovanie vyberieme. Mal by pokožku hydratovať a zvláčňovať a nemal by obsahovať mydlo a penivé zložky. Odporúčame tiež vyhýbať sa dlhým horúcim kúpeľom, ktoré pokožku zbytočne vysušujú. Po jemnom osušení si pokožku tela natrite olejovým balzamom Xémose. Obsahuje kombináciu patentovaných zložiek potrebných pre suchú kožu, bambucké maslo, termálnu vodu URIAGE a olej z orechov illipe. Budete očarení tým, ako ľahko sa rozotiera, ako rýchlo sa vpíja a akú krásne vláčnu pokožku zanechá.

Prvá pomoc pre pokožku v zime

 • Zmeňte textúru krému. V zime sú vyhovujúcejšie výživnejšie kozmetické produkty, ktoré pleť lepšie vyživia. Zároveň tieto hutnejšie krémy lepšie ochránia pred chladom, zimou a výkyvmi teplôt.
 • Pozor na citlivé miesta, ako sú pery a ruky. Bez výživnej tyčinky ani na krok. Vytvorte si tiež návyk na pravidelné krémovanie rúk.
 • Produkt s označením Cold cream ocenia všetci, ktorí si radi zašportujú vonku aj počas zimných mesiacov. Deťom ochráni líca pred vyštípaním pri prechádzkach a pri sánkovaní sa.
 • Ak vás trápia suché vlasy a vlasová pokožka, vyberajte si jemné a upokojujúce produkty, ktoré vás zbavia týchto nepríjemných pocitov.
 • Suchú pokožku môžeme vyživovať aj zvnútra. Najvhodnejšími výživovými doplnkami sú vitamín E, pupalkový olej a koenzým Q10.

BeautyClub Dr. Max je aj na sociálnych sieťach
 • URIAGE XÉMOSE SOS Anti-Itch Mist, 200ml

  1×200 ml, upokojujúca hmla proti svrbeniu pokožky
  Upokojujúca hmla proti svrbeniu upokojuje pocity pnutia na spôsobené suchosťou pokožky.
 • Dr.Max Coenzyme Q10 s tiamínom

  1×60 cps, výživový doplnok
  Výživový doplnok s koenzýmom Q10 a tiamínom pre správnu funkciu srdca.
 • URIAGE XÉMOSE Cleansing Soothing Oil, 1000ml

  1x1000 ml, umývací upokojujúci olej pre suchú a atopickú pokožku
  5.0
  (6)
  Upokojujúci čistiaci olej bez obsahu mydla chráni a ukľudňuje atopickú pokožku.
 • URIAGE XÉMOSE Anti-Itch Soothing Oil Balm, 500ml

  1×500 ml, upokojujúci olejový balzam pre suchú a atopickú pokožku
  5.0
  (1)
  Upokojujúci olejový balzam proti svrbeniu pre suchú pokožku so sklonom k atopii poskytuje okamžitú úľavu od pálenia a pocitu sucha.
 • URIAGE XÉMOSE Face Cream, 40ml

  1×40 ml, krém na tvár pre suchú a atopickú pokožku
  5.0
  (1)
  Krém na tvár pre veľmi suchú až atopickú pleť znižuje pocit pnutia a zároveň chráni pleť pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi.
 • URIAGE XÉMOSE Lipid-Replenishing Anti-Irritation Cerat, 200ml

  1×200 ml, masť na veľmi suchú a atopickú pokožku
  5.0
  (5)
  Relipidačná upokojujúca masť pre veľmi suchú až atopickú pokožku intenzívne vyživuje, chráni a upokojuje pokožku.
 • URIAGE XÉMOSE Lipid-Replenishing Anti-Irritation Cream, 200ml

  1×200 ml, telový krém pre suchú a atopickú pokožku
  4.6
  (5)
  Relipidačný upokojujúci krém pre veľmi suchú až atopickú pokožku ochraňuje, vyživuje a upokojuje pokožku.
 • Prípravok obsahuje pupalkový olej, ktorý je zdrojom kyseliny gama-linolénovej a kyseliny linolovej, ktoré patria medzi omega-6 mastné kyseliny.

  Ďalšie články k téme Chlad a zima negatívne vplývajú na pokožku

  • Pleť a pokožka sú v zime viac ohrozené

   Pleť a pokožka sú v zime viac ohrozené

   · 3 minúty na prečítanie
   Zima je čas, keď sa o svoju pokožku musíme starať viac ako inokedy. Na jej stave sa nepodpisuje len nižšia vonkajšia teplota, ale aj znížené množstvo prijatých tekutín, nedostatok vitamínov či oblečenie, ktoré narúša našu prirodzenú kožnú bariéru. V starostlivosti o pleť a o pokožku preto odporúčame v aktuálnom období dodržiavať aspoň tieto štyri cenné rady.
  • Cold Cream: nedajte zime šancu poškodiť vašu pleť

   Cold Cream: nedajte zime šancu poškodiť vašu pleť

   · 8 minút na prečítanie
   Aj vám zdá vaša pleť v zime unavená a suchá? Niet sa čo čudovať. Chlad a mráz citlivej pleti veľmi neprospievajú. Teraz je ten správny čas začať ju chrániť pomocou tzv. cold cream.
  • Okrem mydiel, v rámci prevencie pred koronavírusom zaťažujeme pokožku našich rúk aj dezinfekčnými gélmi. A tu platí známe príslovie všetkého veľa škodí.
  O autorovi
  Veronika Blahová
  Veronika Blahová
  Čítať viac od autora
  O autorovi
  Veronika Blahová
  Veronika Blahová
  Čítať viac od autora