Mama a dieťa

  (29)
 • Pripravená na šestonedelie?

  V tomto náročnom období sa mnoho žien stretáva s častými problémami, ako sú bolesti hlavy, prsníkov, celého tela a tiež psychické ťažkosti.
  Pripravená na šestonedelie?
 • Pitný režim u detí

  Väčšinu ľudského tela tvorí voda, pričom u detí môže tento podiel dosahovať až 85 %. Z tohto dôvodu sú deti obzvlášť náchylné k dehydratácii, čo môže predstavovať vážne riziko pre ich zdravie.
  Pitný režim u detí
 • Prečo je dôležité podporiť sací reflex bábätka?

  Čo je sací reflex, na čo slúži a ako funguje? Čo ak žena nemôže dojčiť? Na čo sa zamerať pri výbere cumlíka a ďalšie tipy počas tohto obdobia od odborníkov.
  Prečo je dôležité podporiť sací reflex bábätka?
 • Ste pripravení na začiatok školského roka?

  Či už máte doma prváka alebo skúseného školáka, nástup do školy sa vždy spája s množstvom povinností. Nenechávajte si ich na poslednú chvíľu – poradíme vám, čo budete zaručene potrebovať.
  Ste pripravení na začiatok školského roka?
 • Problémy pri dojčení? Tipy, ako sa starať o prsia počas dojčenia

  Ako si vybrať správnu podprsenku počas dojčenia? Ako predísť návalom mlieka a zápalom prsníkov? A ďalšie tipy, ako sa starať o prsia počas tohto obdobia.
  Problémy pri dojčení? Tipy, ako sa starať o prsia počas dojčenia
 • Čo by ste mali vedieť o hygiene po pôrode pre úspešné zotavenie sa v šestonedelí

  Ako si vybrať vhodné popôrodné vložky alebo nohavičky a zabezpečiť hygienu po pôrode? Čo vás po narodení dieťaťa čaká a aké kroky by ste mali podniknúť pre rýchlejšie zotavenie? Pozrite si naše rady.
  Čo by ste mali vedieť o hygiene po pôrode pre úspešné zotavenie sa v šestonedelí
 • Objavte zásady na podporu myslenia a duševnej odolnosti vášho dieťaťa

  Často sa hovorí o dôležitosti zdravého životného štýlu pre naše telo, ale zamýšľali ste sa niekedy nad udržiavaním vitality mozgu? Odborníci tvrdia, že s tým by sa malo začať už v mladom veku.
  Objavte zásady na podporu myslenia a duševnej odolnosti vášho dieťaťa
 • Je vaše dieťa dostatočne odolné voči stresu?

  Deti zažívajú stres s rovnakou intenzitou ako dospelí, no na rozdiel od nás nemajú nástroje na jeho efektívne zvládanie. Pridajte sa k nám a získajte niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zvládať stresové momenty s úsmevom.
  Je vaše dieťa dostatočne odolné voči stresu?