Mama a dieťa

  (29)
 • Pripravená na šestonedelie?

  Medzi najčastejšie problémy, s ktorými sa musí väčšina žien v tomto náročnom období vyrovnať, patria bolesť hlavy, prsníkov, celého tela, ale aj duše.
  Pripravená na šestonedelie?
 • Pitný režim u detí

  Ľudské telo je tvorené z väčšej časti vodou, u detí ide dokonca až o 85 %. Aj preto sú naši najmenší mimoriadne citliví na dehydratáciu, ktorá môže vážne ohroziť ich zdravie.
  Pitný režim u detí
 • Prečo je dôležité podporiť sací reflex bábätka?

  Čo je sací reflex, na čo slúži a ako funguje? Čo ak žena nemôže dojčiť? Na čo sa zamerať pri výbere cumlíka a ďalšie tipy počas tohto obdobia od odborníkov.
  Prečo je dôležité podporiť sací reflex bábätka?
 • Ste pripravení na začiatok školského roka?

  Či už máte doma prváka alebo skúseného školáka, nástup do školy sa vždy spája s množstvom povinností. Nenechávajte si ich na poslednú chvíľu – poradíme vám, čo budete zaručene potrebovať.
  Ste pripravení na začiatok školského roka?
 • Problémy pri dojčení? Tipy, ako sa starať o prsia počas dojčenia

  Ako si vybrať správnu podprsenku počas dojčenia? Ako predísť návalom mlieka a zápalom prsníkov? A ďalšie tipy, ako sa starať o prsia počas tohto obdobia.
  Problémy pri dojčení? Tipy, ako sa starať o prsia počas dojčenia
 • Čo by ste mali vedieť o hygiene po pôrode pre úspešné zotavenie sa v šestonedelí

  Ako na výber správnych popôrodných vložiek či nohavičiek a hygienu po pôrode? Čo vás po pôrode čaká a čo by ste mali urobiť, aby ste sa čo najskôr zotavili? Prečítajte si naše tipy.
  Čo by ste mali vedieť o hygiene po pôrode pre úspešné zotavenie sa v šestonedelí
 • Objavte zásady na podporu myslenia a duševnej odolnosti vášho dieťaťa

  Všade počúvame, ako je zdravá životospráva dôležitá pre naše telo. Napadlo vás však niekedy starať sa o vitalitu mozgu? Podľa odborníkov je ideálne začať už v rannom veku.
  Objavte zásady na podporu myslenia a duševnej odolnosti vášho dieťaťa
 • Je vaše dieťa dostatočne odolné voči stresu?

  Deti prežívajú stres rovnako intenzívne ako my, dospelí. Na rozdiel od  nás sa s ním však nevedia efektívne vyrovnávať. Naučte sa spolu s nami zopár  trikov, vďaka ktorým zvládnete stresujúce situácie s úsmevom.
  Je vaše dieťa dostatočne odolné voči stresu?