Ste pripravení na začiatok školského roka?

31. 8. 2022 · Redakcia BabyClub Dr.Max · 6 minút na prečítanie
 • deti
 • vitamíny pre deti
Ste pripravení na začiatok školského roka?

 

 

 

Či už máte doma prváka alebo skúseného školáka, nástup do školy sa vždy spája s množstvom povinností. Nenechávajte si ich na poslednú chvíľu – poradíme vám, čo budete zaručene potrebovať.

 

 

Návrat do školských lavíc sa nezadržateľne blíži. Niektorí rodičia už vedia, čo všetko treba nachystať, iných čaká v septembri veľká zmena a nástup do školy si so svojím potomkom vyskúšajú prvýkrát. Aby ste na nič dôležité nezabudli, skúste si v týchto dňoch pripraviť zoznam položiek, bez ktorých sa dieťa v škole nezaobíde. Okrem písacích potrieb a výbavy na krúžky myslite na podporu imunity, aby ste nástup do kolektívu bez problémov ustáli.

Ako zvládnuť nástup do školy?

Hoci to podľa počasia na jeseň ešte nevyzerá, deťom treba počas týždňa pred nástupom do školy nastaviť režim tak, aby ich septembrové rána príliš neboleli. „Dobrým začiatkom je vrátiť večierku na klasický čas a prispôsobiť denné aktivity tak, aby deti príliš nerozptyľovali“, hovorí detská psychologička Gabriela Herényiová.

Školákom by ste mali doma pripomenúť pozitívne udalosti, ktoré sa s nástupom školského roka viažu, ako sú nové zážitky, výlety a kamaráti. V prípade prváčikov je bežné, že sa do školy tešia, aj keď si nevedia presne predstaviť, o čo vlastne ide.

Niektorí z nich však môžu v škole plakať, nakoľko sa musia vyrovnávať s novým kolektívom, denným režimom i povinnosťami. Pripomeňte im, že všetky „novoty“ spoločne zvládnete.

Ako zvládnuť nástup do školy?

Naladiť deti na školu môžete aj spoločným nákupom pomôcok, školskej tašky či oblečenia, ktoré budú od septembra potrebovať. Zdieľanie zodpovednosti za prípravu na školský rok bude pre nich jasným signálom, že sa „to“ skutočne blíži. Zároveň im túto veľkú udalosť spojíte s radosťou.

Nákupný zoznam

Okrem písacích potrieb netreba zabudnúť na pomôcky na krúžky či do školskej družiny. Väčšina zariadení posiela rodičom zoznam odporúčaných položiek, na ktoré by sa nemalo zabudnúť. Aby ste nemuseli míňať čas behaním po obchodoch, pripravili sme pre vás novú online ponuku – stačí pár klikov a váš školský zoznam vybavíte raz dva!

Školáci so školskými taškami a písacími potrebami

Písacie potreby zahŕňajú:

Ten by mal poskytovať dostatok priestoru na uchovávanie školských potrieb, obsahovať obal na školský rozvrh a mal by byť vyrobený z odolného materiálu s ľahko zapínateľným zipsom. Tento zoznam sa líši podľa veku dieťaťa.

Veľkou udalosťou v živote každého školáka je nákup školskej tašky. U starších detí ide navyše o štýlovú záležitosť, preto prenechajte výber dizajnu im. Taška by mala byť ľahká, aby príliš nezaťažila detský chrbát, no zároveň priestranná, keďže okrem učebníc a školských pomôcok do nej budete deň čo deň vkladať desiatu či oblečenie na telesnú.

Pokiaľ váš drobec chodí na krúžok, zadovážte mu praktický a skladný batoh, s ktorým sa mu bude dobre chodiť na tréningy, ale využije ho aj na školskom výlete či v tábore. Pokiaľ máte radi čistý dizajn v kombinácii s eko riešením, batoh Fresk je ako stvorený pre vás. Štýlový ruksak z recyklovaných PET fliaš je ľahký a vybavený nastaviteľnými popruhmi na chrbát i praktickými priehradkami, do ktorých sa zmestí úplne všetko. Doplniť ho môžete štýlovým vakom na športové potreby alebo prezuvky.

Pre detské zdravie

Príchod do kolektívu so sebou často nesie riziko zvýšenej chorobnosti. Podporte detskú imunitu včas a okrem bežných preventívnych opatrení vášmu školákovi nasaďte kvalitné vitamíny, napríklad v podobe obľúbených gumených lietadielok Dr.Max. Okrem vitamínu A, D, B7, B2, B3, B9 a B12 v nich nájdete dostatok vitamínu C a zinku, ktoré sú nevyhnutné k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Uplynulé roky zdôraznili potrebu zvýšenej hygieny v priestoroch, kde sa pohybuje veľký počet ľudí. Aby malo vaše dieťa vždy možnosť očistiť si ruky pred jedením alebo dotýkaním sa tváre, prihoďte mu do školskej tašky šetrnú dezinfekciu od BIODERMY.

Zároveň skontrolujte svoju domácu lekárničku, aby vás odreté koleno alebo zvýšená teplota neprekvapili nepripravených.

Výživové doplnky pre detské zdravie

Ďalšie tipy pre školákov

Škola dáva zabrať nielen detským hlavám, ale aj žalúdkom. Nepodceňujte preto prípravu desiaty a vždy do školskej tašky pribaľte aj dostatok vody, aby ste predišli dehydratácii. Tá môže spôsobiť, že sa dieťa nebude vedieť dobre sústrediť či ho dokonca rozbolí hlava.Desiata pre školákov a pitný režim
 • Aby ste ušetrili prírodu aj financie, investujte do kvalitnej fľaše, ktorú bude vaše dieťa používať každý deň.
 • Naším tipom je nerezová fľaša Ecoffee s objemom 500 ml, ktorá v lete udrží vodu príjemne chladnú a v zime zohreje vášho potomka teplým dúškom čaju. Fľaša neobsahuje žiadne pesticídy, ropné zložky, ftaláty, BPS ani BPA a vďaka úzkemu tvaru sa zmestí do každého batohu.
 • Správna detská desiata obsahuje všetky základné živiny, vrátane sacharidov, tukov a bielkovín. Nech už siahnete po sendviči so šunkou, syrom a zeleninou alebo zvolíte jogurt s müsli, nezabúdajte na sladké potešenie, ktoré nabije vaše dieťa energiou, no neohrozí jeho zdravie.
 • Vanilkové sušienky s kakaovým krémom bez cukru alebo ovocná tyčinka mu budú zaručene chutiť. Vhodná je aj zmes mandlí, kešu orechov, lieskových orechov a hrozienok, ktorá zasýti i podporí premýšľanie.
 • Aby sa desiata v taške záhadne nestrácala, zadovážte si praktický box, z ktorého sa nič nevysype ani nevytečie.

Tým mladším sa môže páčiť hravý zvierací motív, starší radšej siahnu po niečom nenápadnejšom, do čoho sa im zmestí poriadna dávka energie. Nehrdzavejúcu oceľ s bambusovým vekom a praktickou priečkou na oddelenie viacerých druhov jedál isto oceníte.

Pre úspešné zvládnutie školského roka je vhodné vaše dieťa motivovať a nastaviť si spoločný plán. Odmenou potom môže byť spoločný výlet, prihlásenie na vysnívaný krúžok alebo splnenie materiálnej túžby v podobe elektronickej „vychytávky“. Či sú to múdre hodinky, repráky, slúchadlá alebo elektronická kolobežka, všetko nájdete pod jednou strechou na www.drmax.sk.


1×1 ks, nožnice
Nožnice Maped expert asymetrické 21 cm červené
1×1 ks, zošit A5 čistý
Zošit Herlitz, 560, A5, čistý, 60 listov
1×1 ks, guľatý peračník
Guľatý peračník Herlitz Frozen Glam, 20 x 6 x 6 cm
1×1 ks, zošit A4 štvorčekový
Zošit Herlitz 445, A4, štvorčekový, 40 listov
1×30 ks, balenie pauzovacieho papiera
Pauzovací papier Herlitz, A4, 65 g/m², biely, 30 listov/balenie
1×1 ks, sada na maľovanie
SPOKO 0341  vodové farby 12 farieb + štetec
1×1 ks, klovatinové lepidlo
Lepidlo Pritt Nová Klovatina, 100 g
1×1 ks, plne vybavený peračník
Peračník Herlitz 1 zipsový 2-klopý plne vybavený s motívom tigra.
1×1 ks, plne vybavený peračník
Peračník Herlitz 3 zipsový plne vybavený peračník s motívom zebri.
1×50 ks, príchuť jahoda a čerešňa
Výživový doplnok, želatínové (gummi) tablety s ovocnou príchuťou - dve príchute: jahoda a čerešňa. Len prírodné farbivá. Obsahujú extrakt z tradične používanej byliny Echinacey (Echinacea purpurea sušená rastlina -extrakt z rastliny min. 6:1 - 40 mg) .

Ďalšie články k téme Ste pripravení na začiatok školského roka?

 • Týchto 5 pilierov detskej imunity sa oplatí poznať

  Týchto 5 pilierov detskej imunity sa oplatí poznať

  · 5 minút na prečítanie
  • deti
  • vitamíny
  • vitamíny pre deti
  • imunita
  • otužovanie
  • hygiena
  Večer mu ešte nič nebolo, no ráno už váš drobec soplí, kýcha a očividne nie je vo svojej koži. Viróza vie nepríjemne potrápiť malých i veľkých. Podporte detskú imunitu, kým je ešte čas.
 • Jedia vaše deti málo ovocia a zeleniny? Tieto vitamíny by mali prijímať celoročne

  Jedia vaše deti málo ovocia a zeleniny? Tieto vitamíny by mali prijímať celoročne

  · 5 minút na prečítanie
  • deti
  • vitamíny
  • vitamíny pre deti
  • zdravá strava
  • zdravý životný štýl
  Vyvážená strava je nesmierne dôležitá pre zabezpečenie správneho telesného i duševného vývoja dieťaťa. Pokiaľ tomu vášmu chýbajú na tanieri základné zložky, je potrebné ich dopĺňať inou cestou.
 • Ste pred pôrodom a bojíte sa novorodeneckej žltačky? 01.08.2015

  Ste pred pôrodom a bojíte sa novorodeneckej žltačky? 01.08.2015

  · 3 minúty na prečítanie
  • deti
  • hepatitída
  • žltačka
  Prvé dni života bábätka sú spojené najmä s krásnymi pocitmi. Ale taktiež s obavami, aby bol drobec zdravý a v poriadku. Preto je to najmä pre rodičov často ťažké, ak už hneď po narodení trpí novorodeneckou žltačkou.