Mali by ste vedieť

  (44)
 • 4 najčastejšie otázky ohľadne priberania v tehotenstve

  Bežný prírastok na váhe u tehotnej ženy predstavuje približne 10 až 15 kg, pričom hmotnosť najviac kolíše po 20. týždni gravidity. Čo je ešte normálne a načo si už treba dať pozor?
  4 najčastejšie otázky ohľadne priberania v tehotenstve
 • Všetko, čo potrebujete vedieť o dobrom spánku bábätiek

  Zväčšujúce sa bruško, tlačiace na žalúdok a močový mechúr, skôr či neskôr potrápi takmer každú  budúcu mamičku. Poradíme vám, ako sa napriek prekážkam dokážete vyspať do sýtosti.
  Všetko, čo potrebujete vedieť o dobrom spánku bábätiek
 • Čo pomáha na lepší spánok v tehotenstve?

  Zväčšujúce sa bruško, tlačiace na žalúdok a močový mechúr, skôr či neskôr potrápi takmer každú  budúcu mamičku. Poradíme vám, ako sa napriek prekážkam dokážete vyspať do sýtosti.
  Čo pomáha na lepší spánok v tehotenstve?
 • Detské pestúnky a monitory dychu – viete, ktoré si vybrať?

  Syndróm náhleho úmrtia dojčiat je strašiakom každého rodiča. Ak chcete mať prehľad o vašom bábätku aj vo chvíli, keď odpočíva v postieľke, pomôže vám monitor dychu.
  Detské pestúnky a monitory dychu – viete, ktoré si vybrať?
 • Čo zaberá na detské sople?

  Väčšina škôlkarov má prvé či druhé ochorenie od nástupu do kolektívu už za sebou. Najobávanejšou súčasťou choroby sú rozhodne soplíky – viete, ako ich liečiť?
  Čo zaberá na detské sople?
 • Bezpečné kŕmenie bábätka aj s dojčenskou fľašou

  Počas kŕmenia z fľaše je veľmi dôležité dbať na zdravie a bezpečnosť dieťatka. Vďaka tomu predídete duseniu sa, alebo možným problémom s bolesťou bruška.
  Bezpečné kŕmenie bábätka aj s dojčenskou fľašou
 • Čo potrebuje detská pokožka na jeseň?

  Príchod chladných dní sa okrem iného prejaví zmenami na kožnej bariére. Detská pleť sa od tej našej „dospeláckej“ značne líši, preto jej venujte zvýšenú pozornosť.
  Čo potrebuje detská pokožka na jeseň?
 • Čo robiť pri problémoch bábätka s nadúvaním?

  Dôvodov, prečo novorodenca trápi nafúknuté bruško, môže byť viacero – od nedostatku pohybu, ktorého má v prvých týždňoch života skutočne málo, až po mamin jedálniček.
  Čo robiť pri problémoch bábätka s nadúvaním?