Lieky na alergiu

  (11)

Náš tip pri liečbe alergie

Alergie spôsobujú nepohodlie a rôzne obmedzenia v každodennom živote. Zodac je antihistaminikum, ktoré pomáha pri liečbe alergií a zmierňuje jej príznaky. Zodac obsahuje účinnú látku cetirizín v dávke 10 mg na tabletku. Cetirizín znižuje účinky histamínu, látky, ktorá sa uvoľňuje pri alergických reakciách. Toto antialergické liečivo je určené na liečbu sezónnej a celoročnej alergickej nádchy, či na zmiernenie svrbenia a vyrážok pri chronickej idiopatickej urtikárií (tzv. žihľavky).

Dospelí a deti nad 12 rokov by mali užívať jednu tabletku (10 mg) denne. U detí od 6 do 12 rokov sa dávka upravuje na polovicu tabletky (5 mg) a užíva dvakrát denne. Liek sa môže užívať nezávisle od jedla. Liek je určený na krátkodobé použitie. Ak sa vyžaduje dlhodobejšie užívanie, je potrebné vyhľadať lekára.

Liek Zodac je dostupný bez lekárskeho predpisu. Užívanie je dôležité konzultovať
s lekárom alebo lekárnikom, najmä v tehotenstve, ak užívate iné lieky alebo trpíte zdravotnými problémami. Zodac ponúka účinnú liečbu proti alergiám a pomáha zlepšiť kvalitu života pacientov trpiacich alergickými reakciami.

Zoradiť podľa

DASLODIL (DESLORATADIN XNT) 5MG 10TBL

1×10 tbl, úľava od alergie
Antihistaminikum s dlhodobým účinkom, účinok trvá až 24 hodín.
 • Levocetirizin Dr. Max 5 mg

  1×7 ks, proti alergickej nádche a chronickej žihľavke
  Liek lieči symptómy alergií, konkrétne na alergickú nádchu a chronickú žihľavku neznámeho pôvodu.
 • Cetirizin Dr. Max 10 mg

  1×7 tbl, pre úľavu od alergickej nádchy a chronickej žihľavky
  Tento liek zmierňuje príznaky niektorých alergií.
 • ZYRTEC

  1×7 tbl, 10 mg
  Zyrtec je prípravok používaný k liečbe alergie, zmierňuje nosné a očné príznaky sezónnej a celoročnej alergie.
 • Prášok pre prípravu fyziologického roztoku s polyeylénglykolom (PEG) 3350 a soľami. Vďaka svojej afinite k vode priťahuje prípravok veľké množstvo vody, čím podporuje hydratáciu nosovej sliznice a skvapalnenie hlienových sekrétov.
 • CLARITINE 10 mg

  1×10 tbl, liek
  Liek proti alergii. Je určený pre dospelých a deti od 2 rokov s hmotnosťou nad 30 kg na zmiernenie príznakov alergie.
 • Zodac

  1×7 tbl, 10 mg
  Cetirizín, liečivo Zodac®, tlmí "skorú" fázu alergickej reakcie, ako aj pohyb buniek zápalu, hlavne eozinofilov a uvoľňovanie pôsobkov spojených s "neskorou" fázou alergickej reakcie.
 • XYZAL

  1×7 tbl
  Xyzal® je liek s protialergickým pôsobením a užíva sa k liečbe príznakov (symptómov) sprevádzajúcich alergické ochorenia ako je senná nádcha vrátane sprievodného zápalu spojiviek, chronická alergická nádcha, chronická žihľavka (urtika).
 • POUMON HISTAMINE CH30 1x4 g

  1×4 g, homeopatický liek
  Homeopatický prípravok vhodný pri respiračných alergiách, astme alebo alergickej rinitíde. Pred užitím prípravku sa poraďte so svojim lekárom.
 • Dasseltino

  1×10 tbl, liečivo
  Dasseltino je indikovaný dospelým a dospievajúcim vo veku od 12 rokov na alergickú rinitídu a s ňou spojených príznakov ako kýchanie, exudácia z nosa, svrbenie, slzenie očí atď.
 • CLARITINE 10 mg

  1×7 tbl, liek
  Liek proti alergii. Je určený pre dospelých a deti od 2 rokov s hmotnosťou nad 30 kg na zmiernenie príznakov alergie.
  Lieky na alergiu

  Lieky na alergiu