Canesten GYN 6 dní

1×6 tbl, liek na vaginálnu kvasinkovú infekciu

Značka: CANESTEN

Vaginálne tablety Canesten GYN 6 dní lieči vaginálnu kvasinkovú infekciu, vďaka čomu prináša úľavu od svrbenia. Je vhodný pre ženy, ktoré preferujú kontinuálnu liečbu infekcie. Vaginálne tablety sa dodávajú s 1 aplikátorom a takto sa veľmi ľahko používajú.

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

8,79
Ušetríte 10%

Pôvodná cena:  9,79 €  ·  zľava 1,00 €

Najnižšia cena pred zľavou: 9.78 €

Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Canesten GYN 6 dní 1×6 tbl, liek na vaginálnu kvasinkovú infekciu

02870 ADC

Popis produktu

Liek Canesten GYN 6 dní je určený na liečbu vaginálnej kvasinkovej infekcie, vďaka čomu prináša úľavu od pocitu svrbenia, pálenia, výtoku, sčervenania a bolestivosti pošvy. Je vhodný pre ženy, ktoré preferujú kontinuálne podávanie vaginálnych tabliet pri liečbe vaginálnej kvasinkovej infekcie. Navyše pôsobí proti infekciám pošvy spôsobeným niektorými druhmi baktérií,
predovšetkým streptokokmi, stafylokokmi a Gardnerella vaginalis a Bacteroides.

Vaginálne tablety sa dodávajú s 1 aplikátorom a takto sa veľmi ľahko používajú každý večer pred spaním počas 6 po sebe nasledujúcich dní.

Ku kvasinkovej infekcii dochádza u žien v prípade, keď je narušená mikrobiálna rovnováha pošvového prostredia a nie je možné udržať pod kontrolou počet prítomných kvasiniek (najčastejšie Candida albicans).

Vaginálna mykóza nepatrí medzi pohlavne prenosné infekcie. Môže byť nepríjemná (pálenie, svrbenie a výtok), ale vo väčšine prípadov je pomerne jednoducho liečiteľná.

Výhody výrobku

  • Lieči vaginálnu kvasinkovú infekciu a navyše pôsobí aj proti niektorým baktériám
  • Prináša úľavu od bolesti, opuchu, pálenia, svrbenia a začervenania
  • Vaginálne tablety sa vďaka aplikátoru veľmi ľahko
    používajú

Spôsob použitia

Canesten GYN 6 dní je vhodný pre dospelých a dievčatá od 12 rokov. V prípade 6-dňovej liečby sa 1 vaginálna tableta pomocou aplikátoru zavádza do pošvy každý večer 6 po sebe nasledujúcich dní. Liečenie sa nemá vykonávať počas menštruácie. Počas liečby sa nesmú používať tampóny.

Sexuálny partner by mal takisto absolvovať lokálnu liečbu (napríklad krémom Canesten) aj v prípade, ak nemá príznaky infekcie, napr. svrbenie, zápal.

Ak sú príznaky nielen vnútorné, ale aj vonkajšie, mal by byť lokálne aplikovaný aj dermálny antimykotický krém (napríklad Canesten) ako doplnok k intravaginálnej liečbe (kombinovaná liečba).

Vždy dodržiavajte pokyny na užívanie lieku, ktoré sú uvedené v písomnej informácii pre používateľa.

Špecifiká produktu

Klotrimazol, ak je aplikovaný v oblasti genitálií, môže znižovať účinnosť a bezpečnosť niektorých antikoncepčných pomôcok, napríklad prezervatívu. Účinok je dočasný a vyskytuje sa len počas liečby.

Zloženie

1 vaginálna tableta obsahuje 100 mg klotrimazolu. Zoznam pomocných látok: pentahydrát mliečnanu vápenatého, kukuričný škrob, krospovidón, koloidný bezvodý oxid kremičitý, monohydrát laktózy, kyselina mliečna, stearát horečnatý, hypromelóza, mikrokryštalická celulóza.

Ďalšie informácie

Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov lieku a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Canesten GYN 6 dní je liek na vaginálne použitie. Obsahuje liečivo klotrimazol. Canesten (krém) je liek na vonkajšie použitie. Obsahuje liečivo klotrimazol.

Ďalšie produkty Canesten GYN

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.