Canesten GYN Kombi

1×500 mg, komplexná liečba kvasinkovej infekcie

Značka: CANESTEN

Canesten GYN Kombi je komplexná liečba kvasinkovej infekcie, ktorá prináša úľavu od bolesti, opuchu, pálenia, svrbenia, výtoku a začervenania. Obsahuje 1 tabletu na liečbu vaginálnej kvasinkovej infekcie a krém na liečbu jej prejavov na vonkajších intímnych partiách alebo na liečbu príznakov u partnera. Účinná látka v 1 vaginálnej tablete lieči niekoľko dní.

11,49
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Canesten GYN Kombi 1×500 mg, komplexná liečba kvasinkovej infekcie

89152 ADC

Popis produktu

Liek Canesten GYN Kombi je určený na komplexnú liečbu vaginálnej kvasinkovej infekcie (vaginálna kandidóza), vďaka čomu prináša úľavu od pocitu pálenia a svrbenia, opuchu, sčervenania, výtoku a bolestivosti pošvy. Lieči kvasinkovú infekciu priamo v pošve a zároveň aj na vonkajších intímnych partiách. Je teda vhodný na kombinovanú liečbu vnútorných aj vonkajších prejavov kvasinkovej infekcie a tiež na preliečenie partnera. Liečba oboch sexuálnych partnerov predchádza vzniku možnej opakovanej infekcie (reinfekcie).

Účinná látka klotrimazolu v jednej aplikácii vaginálnej tablety pokrýva niekoľkodňovú liečbu.

Balenie obsahuje 1 vaginálnu tabletu s účinnou látkou klotrimazol, ktorá lieči kvasinkovú infekciu zvnútra, zatiaľ čo krém lieči prejavy kandidózy vonkajších intímnych partií. Klotrimazol účinkuje aj proti infekciám pošvy spôsobeným niektorými baktériami, ako sú Gardnerella vaginalis, streptokoky, stafylokoky a Bacteroides.

Canesten GYN 1 deň vaginálna tableta s obsahom až 500 mg klotrimazolu je určená na jednorazovú liečbu a naďalej pôsobí aj niekoľko dní po aplikácii. Poskytuje vám tak maximálne pohodlie.

Ku kvasinkovej infekcii dochádza u žien v prípade, keď je narušená mikrobiálna rovnováha pošvového prostredia a nie je možné udržať pod kontrolou počet prítomných kvasiniek (najčastejšie Candida albicans). Vaginálna mykóza nepatrí medzi pohlavne prenosné infekcie. Môže byť nepríjemná, ale vo väčšine prípadov je pomerne jednoducho liečiteľná.

Výhody výrobku

  • Jednorazová aplikácia vaginálnej tablety lieči kvasinkovú infekciu zvnútra niekoľko dní
  • Krém lieči a upokojuje podráždenie vonkajších intímnych partií
  • Krém je vhodný aj pre partnera
  • Liečba vnútornej aj vonkajšej vaginálnej kvasinkovej infekcie v 1 balení
  • Od 12 rokov
  • Pre maximálny komfort
  • Prináša úľavu od bolesti, opuchu, pálenia, svrbenia, výtoku a sčervenania

Spôsob použitia

Liek Canesten GYN Kombi je vhodný pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov. Vaginálna tableta sa aplikuje jednorazovo, najlepšie večer pred spaním. Tableta sa zavádza čo najhlbšie do pošvy pomocou hygienického aplikátora, ktorý je súčasťou balenia. Liečba by sa nemala aplikovať počas menštruácie. Počas liečby sa nesmú používať tampóny. Canesten krém sa nanáša 2× až 3× denne v tenkej vrstve na postihnuté miesta, u žien na vonkajšie rodidlá až k análnemu otvoru, u mužov na kožu predkožky a žaľuďa. Obvyklá dĺžka liečby je 1 – 2 týždne.

Vždy dodržiavajte pokyny na používanie lieku, ktoré sú uvedené v písomnej informácii pre používateľa.

Špecifiká produktu

Ak je Canesten GYN Kombi krém aplikovaný v genitálnej oblasti (u žien na pysky ohanbia a susedné intímne oblasti, u mužov na predkožku a žaluď penisu), môže znižovať účinnosť a bezpečnosť niektorých antikoncepčných pomôcok, napríklad kondómu. Účinok je dočasný a vyskytuje sa len počas liečby. Canesten krém obsahuje cetylalkohol a stearylalkohol, ktoré môžu vyvolať lokálne kožné reakcie.

Zloženie

Jedna vaginálna tableta obsahuje 500 mg klotrimazolu. Jeden gram krému obsahuje 10 mg klotrimazolu. Pomocnými látkami vo vaginálnej tablete Canesten GYN Kombi sú pentahydrát mliečnanu vápenatého, kukuričný škrob, krospovidón, koloidný bezvodý oxid kremičitý, monohydrát laktózy, kyselina mliečna, stearát horečnatý, hypromelóza, mikrokryštalická celulóza. Pomocnými látkami v kréme Canesten GYN Kombi sú sorbitan-stearát, polysorbát 60, cetyl-palmitát, cetylalkohol a stearylalkohol, benzylalkohol, oktyldodekanol, čistená voda.

Ďalšie informácie

Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov lieku a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Canesten GYN Kombi je liek obsahujúci tabletu na vaginálne použitie a krém na vonkajšie použitie. Obsahuje liečivo klotrimazol. Canesten (krém) je liek na vonkajšie použitie. Obsahuje liečivo klotrimazol.

Ďalšie produkty Canesten GYN

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.