CANESTEN

1×20 g, krém

Značka: CANESTEN

Canespor sada na nechty efektívne a bezbolestne lieči plesne nechtov. Canespor sada na nechty: kompletné balenie obsahuje všetko potrebné na šetrnú liečbu nechtovej mykózy: 10 g masti s dávkovačom, 15 vodoodolných náplastí a škrabku na nechty. Masť je vhodné aplikovať večer po kúpeli.

5,59
Ušetríte 7%

Pôvodná cena:  5,99 €  ·  zľava 0,40 €

Najnižšia cena pred zľavou: 5.99 €

Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: CANESTEN 1×20 g, krém

02869 ADC

Opis produktu

Liek Canespor krém lieči kožné plesne ako pleseň nôh, kožné kvasinkové infekcie (kandidózy) a takisto bakteriálnu infekciu erytrazma. Canespor krém je širokospektrálne antimykotikum s účinnou látkou bifonazol, ktorá ničí pôvodcov kožnej mykózy a naviac má protizápalový účinok. Bifonazol dobre preniká do infikovaných vrstiev kože, kde spoľahlivo pôsobí proti plesniam.
Canespor krém je jemný krém, aplikuje sa 1× denne podľa lokalizácie počas 2 – 4 týždňov (v závislosti od typu ochorenia) – ideálne po večernej hygiene tesne pred spaním.

Výhody výrobku

  • Liečba plesne nôh
  • Trojitý účinok: antimykotický, antibakteriálny (erytrazma), protizápalový
  • Praktické dávkovanie – aplikuje sa len 1× denne
  • Preniká do infikovaných vrstiev kože, kde spoľahlivo pôsobí
  • Účinne lieči aj mykózu slabín, dermatofytózu
  • Zastavuje množenie plesní, ničí plesne, zmierňuje nepríjemné príznaky mykózy vďaka svojmu protizápalovému účinku

Spôsob použitia

Canespor krém sa na postihnuté miesta nanáša v tenkej vrstve 1× denne, ideálne večer pred spaním. Pred nanesením krému je vhodné postihnuté miesta umyť a dôkladne osušiť. Pásik krému dlhý asi 1 cm väčšinou postačuje na ošetrenie plochy asi vo veľkosti dlane. Aby sa dosiahlo trvalé vyliečenie, musí byť liečba bifonazolom dostatočne dlhá. U novorodencov (0 – 27 dní), dojčiat a batoliat (28 dní – 23 mesiacov) sa tento liek má používať len pod dohľadom lekára. Vždy dodržiavajte pokyny a odporúčanú dĺžku používania prípravku v písomnej informácii pre používateľa.

Špecifiká produktu

Pacienti s anamnézou reakcií z precitlivenosti na iné imidazolové antimykotiká (napr. ekonazol, klotrimazol, mikonazol), musia opatrne používať lieky s obsahom bifonazolu. Je potrebné, aby sa pacienti vyhli kontaktu prípravku s očami. Niektoré pomocné látky v kréme Canespor môžu znížiť účinnosť latexových výrobkov, ako sú kondómy a pesary, pri aplikácii krému na oblasť genitálií. Účinok je dočasný a vyskytuje sa len počas liečby.

Zloženie

Jeden gram krému obsahuje 10 mg bifonazolu. Pomocná látka so známym účinkom: benzylalkohol 20 mg/g, cetylalkohol a stearylalkohol 100 mg/g. Ďalšie pomocné látky sú cetyl-palmitát, oktyldodekanol, polysorbát 60, sorbitan-stearát, čistená voda.

Ďalšie informácie

Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov lieku a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Canespor krém je liek na vonkajšie použitie. Obsahuje liečivo bifonazol.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.