Canesten

1×50 g, krém na liečbu kožnej plesne

Značka: CANESTEN

Krém Canesten je účinné širokospektrálne antimykotikum s klotrimazolom na liečbu kožnej plesne. Krém Canesten sa veľmi dobre nanáša a roztiera na postihnutú plochu a rýchlo sa vstrebáva. Je určený na liečbu zápalov spôsobených predovšetkým kvasinkami a plesňami. Krém Canesten je pre dospelých a deti od 2 rokov. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov a poraďte sa so svojim lekárom či lekárnikom! Canesten je voľnopredajné antimykotikum na vonkajšie použitie obsahujúce klotrimazol. L.SK.MKT.CC.02.2021.1324

Darček k nákupu K nákupu nad 40 € získate Dr.Max Vitamin D 2000 IU ako darček.
10,49
Nakúpte ešte ďalšie produkty a získajte dopravu ZADARMO. 19,90 €

O produkte: Canesten 1×50 g, krém na liečbu kožnej plesne

4975D ADC

Hlavný popis produktu

Krém Canesten je účinné širokospektrálne antimykotikum s liečivom klotrimazol, ktoré zabraňuje rozmnožovaniu pôvodcu kožnej mykózy. Je vhodný na liečbu mykóz v intímnej oblasti žien aj mužov. Krém Canesten je biely krém mäkkej konzistencie, ktorý sa veľmi dobre nanáša a roztiera na postihnutú plochu a rýchlo sa vstrebáva. Krém Canesten je vhodný pre dospelých a deti od 2 rokov.

Výhody výrobku
• Krém s klotrimazolom na liečbu kožnej plesne
• Vhodný aj na liečbu mykóz v intímnej oblasti žien aj mužov
• Dobre sa nanáša a roztiera
• Rýchlo sa vstrebáva
• Vhodný pre dospelých a deti od 2 rokov

Spôsob použitia
Krém Canesten sa nanáša 2 – 3x denne na postihnuté miesta v tenkej vrstve. Prúžok krému o dĺžke pol centimetra by mal stačiť na ošetrenie oblasti veľkosti dlane.

Zvyčajná dĺžka liečby pri dermatomykózach – 3 až 4 týždne, pri ochorení erythrasma – 2 až 4 týždne, pri pityriasis versicolor – 1 až 3 týždne. Na dosiahnutie úplného vyliečenia sa krém musí používať vyššie uvedenú dobu, a to aj keď vymiznú klinické známky ochorenia.

Krém Canesten sa pri zápaloch vonkajších rodidiel u žien a balantídy u mužov nanáša 2 až 3x denne na postihnuté miesta v tenkej vrstve, u žien na vonkajšie rodidlá až k análnemu otvoru, u mužov na kožu predkožky a žaluďa. Prúžok krému o dĺžke pol centimetra by mal stačiť na ošetrenie oblasti veľkosti dlane. Zvyčajná dĺžka liečby je 1 až 2 týždne.

Pred každým použitím krému je potrebné postihnuté miesto dôkladne umyť a osušiť.

Špecifiká výrobku
Klotrimazol môže znižovať účinnosť a bezpečnosť latexových antikoncepčných pomôcok, ako sú kondómy a pesary (pokiaľ sa používajú v oblasti genitálií). Účinok je dočasný a vyskytuje sa len v priebehu liečby.

Je potrebné zabrániť kontaktu lieku s očami a liek sa nesmie prehĺtať.

Krém Canesten obsahuje cetylstearylalkohol, ktorý môže vyvolať lokálnu kožnú reakciu (napr. kontaktnú dermatitídu).

Krém Canesten obsahuje 20 mg benzylalkoholu v 1 grame krému. Benzylalkohol môže spôsobiť alergickú reakciu. Benzylalkohol môže spôsobiť mierne miestne podráždenie.

Zloženie
1 g dermálneho krému obsahuje 10 mg klotrimazolu. Canesten obsahuje 20 mg/g benzylalkoholu a cetylstearylalkohol. Ďalšie pomocné látky: sorbitanstearát, polysorbát 60, cetylpalmitát, cetylstearylalkohol, benzylalkohol, oktyldodekanol a čistená voda.

Ďalšie informácie
Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov a poraďte sa so svojim lekárom či lekárnikom!
Canesten je voľnopredajné antimykotikum na vonkajšie použitie obsahujúce klotrimazol.

L.SK.MKT.CC.02.2021.1324

www.canespor.sk

Ďalšie lieky na liečbu plesne kože a nechtov


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.