Canesten GYN 1 deň

1×1 tbl, liek na liečbu kvasinkovej infekcie

Značka: CANESTEN

Canesten GYN 1 deň komfortne lieči vaginálnu kvasinkovú infekciu (mykózu) len 1 vaginálnou tabletou, vďaka čomu prináša úľavu od nepríjemného svrbenia a výtoku. Tableta sa jednoducho zavedie pred spaním pomocou komfortného aplikátora a následne lieči niekoľko dní. Od 12 rokov bez konzultácie s lekárom.

9,19
Nakúpte ešte ďalšie produkty a získajte dopravu ZADARMO. 19,90 €

O produkte: Canesten GYN 1 deň 1×1 tbl, liek na liečbu kvasinkovej infekcie

18551 ADC

Popis produktu

Liek Canesten GYN 1 deň komfortne lieči vaginálnu kvasinkovú infekciu (mykózu/kandidózu) len 1 vaginálnou aplikáciou, vďaka čomu prináša úľavu od nepríjemného svrbenia, pálenia, výtoku, sčervenania a bolestivosti pošvy. Aplikácia vaginálnej tablety je jednoduchá a hygienická.

Vaginálna tableta obsahuje účinnú látku klotrimazol, ktorá efektívne lieči kvasinkovú infekciu. Navyše pôsobí aj proti infekciám pošvy spôsobenými niektorými baktériami, ako sú Gardnerella vaginalis, streptokoky, stafylokoky a Bacteroides.

Ku kvasinkovej infekcii dochádza u žien v prípade, keď je narušená mikrobiálna rovnováha pošvového prostredia a nie je možné udržať pod kontrolou počet prítomných kvasiniek (najčastejšie Candida albicans).

Vaginálna mykóza nepatrí medzi pohlavne prenosné infekcie. Môže byť nepríjemná (svrbenie a výtok), ale vo väčšine prípadov je pomerne jednoducho liečiteľná.

Výhody výrobku

  • Aplikácia len jednej dávky, ktorá zabezpečuje niekoľkodňovú liečbu
  • Jednoduché zavádzanie
  • Komfortný a hygienický aplikátor
  • Lieči vaginálnu kvasinkovú infekciu (mykózu/kandidózu) a navyše pôsobí aj proti niektorým škodlivým baktériám
  • Prináša úľavu od bolesti, opuchu, pálenia, svrbenia a výtoku
  • Vhodný od 12 rokov

Spôsob použitia

Liek Canesten GYN 1 deň je vhodný pre dievčatá od 12 rokov, ženy v reprodukčnom veku a tiež ženy v postmenopauzálnom veku. Aplikuje sa jednorazovo, najlepšie večer pred spaním. Tableta sa zavádza čo najhlbšie do pošvy pomocou aplikátora priloženého v balení.

Sexuálny partner by mal takisto absolvovať lokálnu liečbu (napríklad krémom Canesten) aj v prípade, ak nemá príznaky infekcie, napr. svrbenie, zápal.

Ak sú príznaky nielen vnútorné, ale aj vonkajšie, mal by byť lokálne aplikovaný aj dermálny antimykotický krém (napríklad Canesten) ako doplnok k intravaginálnej liečbe (kombinovaná liečba).

Liečba by sa nemala aplikovať počas menštruácie. Počas liečby sa nesmú používať tampóny.

Vždy dodržiavajte pokyny na používanie lieku, ktoré sú uvedené v písomnej informácii pre používateľa.

Špecifiká produktu

Klotrimazol, ak je aplikovaný v oblasti genitálií, môže znižovať účinnosť a bezpečnosť niektorých antikoncepčných pomôcok, napríklad prezervatívu. Účinok je dočasný a vyskytuje sa len počas liečby.

Zloženie

Jedna vaginálna tableta obsahuje 500 mg klotrimazolu. Pomocnými látkami sú pentahydrát mliečnanu vápenatého, kukuričný škrob, krospovidón, koloidný bezvodý oxid kremičitý, monohydrát laktózy, kyselina mliečna, stearát horečnatý, hypromelóza, mikrokryštalická celulóza.

Ďalšie informácie

Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov lieku a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Canesten GYN 1 deň je liek na vaginálne použitie. Obsahuje liečivo klotrimazol. Canesten (krém) je liek na vonkajšie použitie. Obsahuje liečivo klotrimazol.

Ďalšie produkty Canesten GYN

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.