Staršie deti (3 a viac)

  (18)
 • Ste pripravení na začiatok školského roka?

  Či už máte doma prváka alebo skúseného školáka, nástup do školy sa vždy spája s množstvom povinností. Nenechávajte si ich na poslednú chvíľu – poradíme vám, čo budete zaručene potrebovať.
  Ste pripravení na začiatok školského roka?
 • Viesť deti k športu môžete už od malička. Poradíme vám, čo funguje

  Napriek tomu nie je každé dieťa prirodzeným športovcom, a pre niektorých je oveľa pútavejšie sledovať televíziu alebo hrať sa s mobilným zariadením. Kľúčom k úspechu je vytvorenie silnej motivácie, ktorá podporí záujem a zapojenie detí do športových aktivít.
  Viesť deti k športu môžete už od malička. Poradíme vám, čo funguje
 • O chvíľu príde Mikuláš: poznáte tie najkrajšie vinše?

  Pripravujete sa na blížiace sa sviatky? Nezabudnite venovať čas nácviku vianočných a mikulášskych vinšovačiek. Okrem radosti z tradície vám to môže pomôcť rozvíjať pamäť a zdokonaľovať artikuláciu. A čo je ešte lepšie, aj tí najmenší zvládnu tento zábavný proces!
  O chvíľu príde Mikuláš: poznáte tie najkrajšie vinše?
 • Ako naučiť dieťa správne smrkať

  V období chrípkových ochorení môže upchatý nos spôsobiť mnohým rodičom neočakávané problémy. Pre deti to komplikuje spánok a môže dokonca zhoršiť ich ochorenie. Ako viesť malého jedinca k tomu, aby sa naučil vyfúkať si nos?
  Ako naučiť dieťa správne smrkať
 • Otužujete svoje deti? Mierneho chladu sa rozhodne netreba báť

  Otužovanie neznamená len príjem studených sprch. Posilňovanie zdravia vašich detí môže zahŕňať aj primerané oblečenie, dostatočný spánok či pravidelné vetranie miestností. Pozrite sa, ako začať a v ktorom veku je to vhodné.
  Otužujete svoje deti? Mierneho chladu sa rozhodne netreba báť
 • Ovláda tablet život vášho dieťaťa?

  Celodenné hry s kamarátmi, množstvo športu a zábavy pri vode – takéto využitie letných mesiacov zrejme patrí minulosti. Moderné deti väčšinu prázdnin prežijú digitálne.
  Ovláda tablet život vášho dieťaťa?
 • Viete, ako ošetriť detskú pokožku počas leta? Toto sú 4 najčastejšie kožné problémy

  Aj keď s nadšením očakávame slnečné dni, musíme si byť vedomí, že slnko môže byť pre pokožku veľkou záťažou. Zvláštnu starostlivosť by sme mali venovať detskej pokožke a získať znalosti, ako sa o ňu primerane starať.
  Viete, ako ošetriť detskú pokožku počas leta? Toto sú 4 najčastejšie kožné problémy
 • Balíte dieťa na prázdniny či dovolenku? Nezabudnite na lekárničku

  Či už plánujete tráviť leto doma, v horách alebo na pláži, dôležité je mať pri sebe dobre zásobenú lekárničku. Aby vám nič nezmarilo pohodu vo voľných chvíľach, nezabudnite mať po ruke osvedčené prostriedky.   
  Balíte dieťa na prázdniny či dovolenku? Nezabudnite na lekárničku