PharmDr. Lenka Čorbová

PharmDr. Lenka Čorbová

5 článkov
 • Prečo sledovať hodnoty glykovaného hemoglobínu tzv. dlhodobý cukor?

  V rámci diagnostiky cukrovky a sledovania účinnosti nastavenej terapie hrá dôležitú úlohu predovšetkým denné sledovanie hladiny glukózy v krvi (glykémie) samotným pacientom, ale aj stanovenie koncentrácie glykovaného hemoglobínu v ambulancii lekára.
  Prečo sledovať hodnoty glykovaného hemoglobínu tzv. dlhodobý cukor?
 • Byliny a rastliny ako trend pri liečbe cukrovky

  Fytofarmaká a bylinné zmesi nachádzajú svoje opodstatnené použitie najmä v doplnkovej liečbe pacienta a napomáhajú mu v lepšej kontrole glykémie.
  Byliny a rastliny ako trend pri liečbe cukrovky
 • Život s inzulínovou pumpou

  K lepšej kontrole krvného cukru a zabráneniu variácií glykémie napomáha diabetikom inzulínová pumpa. Pre koho je vhodná a aké sú jej výhody?
  Život s inzulínovou pumpou
 • Rúška nás chránia, no spôsobujú aj nepríjemné problémy. Odborníčka z lekárne radí.

  Napriek tomu, že nosenie rúšok prináša pozitívne výsledky v boji s koronavírusom, ich pravidelné používanie môže spôsobovať aj značné nepríjemnosti.
  Rúška nás chránia, no spôsobujú aj nepríjemné problémy. Odborníčka z lekárne radí.
 • Histamínová intolerancia ovplyvňuje život mnohých ľudí

  Keď vás často trápia tráviace ťažkosti, nadúvanie, hnačka, zápcha alebo bolesti brucha, príčinou môže byť aj histamínová intolerancia. Práve ona v súčasnosti postihuje čoraz viac ľudí, a to nie len dospelých, ale aj deti. Prichádza náhle, pričom u niektorých môže byť len prechodná. Histamínovú intoleranciu je ťažké diagnostikovať a v súčasnosti nie je možné vyliečiť ju. Pri dôslednej spolupráci, a...
  Histamínová intolerancia ovplyvňuje život mnohých ľudí